• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Po dvoch ťažkých prehrách pred domácim publikom, zabrala Iskra Svit vo svojej aréne opäť naplno. Po výsledku 94:85 si to odniesla Žilina, ktorá tak v krátkom čase neuspela v druhom stretnutí po sebe na východe.

Slávia prišla pod Tatry oslabená, klub sa počas týždňa rozlúčil s Mariom Špaletom a dlhšiu dobu absentuje tiež Doug Wiggins. No i tak hosťom patril v podstate prvý polčas, po väčšinu času v ňom viedli.

Ťažko vybojovaný zápas a dobré tímové víťazstvo. Keby sme zlepšili defenzívu, lepšie sme rotovali a tiež lepšie komunikovali, tak by sme mali na svojom konte viac jasnejších výhier. V prvom polčase strieľala Žilina veľmi dobre, s vysokou úspešnosťou a tiež nás preskákala,“ načal pozápasové hodnotenie domáci Phil Carr.

Po prestávke sa však obraz hry zmenil, aj napriek celkovo horšej úspešnosti streľby, sa „Podtatranci“ vzchopili a obrátili zápas na svoju stranu. Výrazne zlepšili defenzívu a v záverečnej štvrtine bezpečne kontrolovali cestou za dôležitým víťazstvom.

„Kľúčom v druhom polčase bola naša defenzíva. Dôležitý bol tiež nás vstup do tretej štvrtiny, kedy sme sa ujali vedenia. Úprimne, myslím si, že sme mali Žilinu zdolať už v prvom vzájomnom meraní síl, ale vtedy nám chýbal rozohrávač zo základnej päťky a bol to prvý zápas pod vedením trénera Rudolfa Juga a jeho nového systému. To sme si nechali zbytočne ujsť,“ myslí si Carr.

dsc 32

Jeho spoluhráči tak správne zareagovali po dvoch domácich prehrách (s Prievidzou 85:93 a Interom 69:106) a na svoje konto si pripísali druhú výhru po sebe. „Veľmi sme túto výhru potrebovali, keďže sme dvakrát po sebe prehrali pred domácim publikom veľmi vysokým rozdielom,“ prezradil americký krídelník.

Svit si tak opäť zlepšil tabuľkové postavenie, aktuálne je na piatej pozícii so 6 výhrami a 5 prehrami. Nebyť absencií, tak mohla byť Iskra podľa Carra aj na vyššom mieste: „Ak sme zdraví a kompletní, tak patríme k najlepším družstvám v lige.“