• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

V odvetných stretnutiach druhého kvalifikačného kola Slovenského pohára 2016/2017 si postup vybojovali hráči Žiaru nad Hronom, Štartu Bratislava a Petržalky. Vo štvrtok 17. novembra uzavrie druhé kolo odvetný súboj Považskej Bystrice a Ivanky pri Dunaji.

MŠK BK Žiar nad Hronom - BK ŠPD Rožňava 92:57 (24:18, 26:17, 25:9, 17:13)

Žiar nad Hronom: Minárik 26, Kašša a Vrtík po 21, Javúrek 18, Tkáč 4, Páleník 2, Galovic, Kuchár a Novosádek 0

Najviac bodov – Rožňava: Lichvár 20, Beshir 12, Halko

TH: 28/14 – 12/9, Fauly: 21 – 22, Rozhodovali: Matejka a Izák

/prvý zápas 67:71, postupuje Žiar nad Hronom/

Karol Kučera (tréner Žiaru nad Hronom): „Odvetný zápas druhého kola Slovenského pohára sme začali dobre, dvoma úspešnými trojkami a jednou dvojkovou strelou sme sa dostali do úvodného vedenia. Potom sme však nepremenili niekoľko striel spod koša a Rožňava sa dostala do mierneho 5-bodového vedenia. Nasledoval oddychový čas, v ktorom sme si pripomenuli veci, ktoré sme chceli dodržovať v obrane, no a hlavne vyšší dôraz do zakončenia a dať do hry viac energie. Potom v našej hre nastal obrat a už prvú štvrtinu sme dokázali vyhrať. V druhej štvrtine sme ďalej pokračovali v dobrom výkone hlavne v obrane, keď sme kolektívnou obrannou hrou dokázali eliminovať najlepšieho hráča a strelca hostí, a tým sme udržali hosťujúci tím na polčasových 35 bodov a vytvorili sme si 15-bodový polčasový náskok. V druhom polčase sme udržali tempo hry, v tretej štvrtine sme dovolili súperovi streliť len 11 bodov a náš náskok tým postupne narastal. V štvrtej štvrtine sme už udržali postupový výsledok, do hry sa zapojili aj ostatní hráči a zápas sme dohrali vo víťaznej pohode. Chcem pogratulovať svojim hráčom, podali výborný kolektívny výkon. Dodržali veci, na ktoré sme sa v tréningovom procese počas celého týždňa pripravovali. Družstvo z Rožňavy bolo pre nás počas oboch zápasov veľmi dobrým súperom a je fakt škoda, že tímy z 2. ligy nehrajú celoslovenskú prvú ligu, ktorá by tým nabrala na kvalite a väčšej konkurencii. My sa tešíme na ďalšie zápasy o Slovenský pohár. V treťom kole nás čaká určite kvalitný súper.“

BK ŠKP Štart Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 79:63 (18:15, 14:20, 23:19, 24:9)

Štart: Vojtek 23, Otčenáš 17, Dobroň 14, Golej a Straško po 5 (Neubauer 9, Mačura 4, Odnoga 2, Dorko a Kubinec 0)

Trnava: Šušanský 12, Švenk 11, Rantuch 10, Synak a Zaťko po 8, Labuda a Pinček po 6, Lennaertes 2, Vencelík 0)

Rozhodovali: Hančík a Stopka

/prvý zápas 72:77, postupuje Štart Bratislava/

Tomáš Koval (tréner Štartu): “Počas úvodných troch štvrtín sa obe družstvá striedali vo vedení. Napriek hľadaniu optimálnej zostavy sa nám stále nedarilo dostať do zápasu. Problém nám robila najmä rýchlosť obvodových hráčov súpera a mimoriadna strelecká úspešnosť celého tímu, keď takmer polovicu všetkých bodov sme obdržali spoza trojkového oblúka. Zápas sa nám podarilo definitívne zlomiť až v poslednej štvrtine a sme radi, že v súčte oboch zápasov nakoniec postupujeme do ďalšieho kola. “

Milan Lihan (asistent trénera Trnavy): „Do odvetného zápasu 2. kola Slovenského pohára nastúpil ŠKP v kompletnom zložení, trénerovi Trnavy Petrovi Ilkovi chýbali Hanusek, Ábel, Pozdech, Stríž, aj dlhodobo zranený Masaryk. Hostia nezačali najlepšie, už v 2. minúte mali na svojom konte štyri osobné chyby a prehrávali 0:8. Postupne sa však hra vyrovnala a po prvej desaťminútovke prehrávali o tri body 15:18. Najlepšie sa im vydarila druhá štvrtina, ktorú vyhrali o šesť bodov a nebyť množstva zbytočných strát, mohli si do druhého polčasu vytvoriť výrazný náskok. Stav sa prelieval z jednej strany na druhú aj v tretej časti hry a prvú nepríjemnosť pre MBK znamenal odchod z ihriska Zaťka pre päť osobných chýb. Zlom do celého zápasu za stavu 55:54 prinieslo zranenie Šušanského v 32. minúte. Po nešťastnom strete so súperom sa zranil, nehralo sa viacej ako pol hodiny, kým neprišla sanitka. Domáci vycítili svoju príležitosť a keď pre päť faulov museli odstúpiť postupne Labuda a Rantuch, rozhodli o svojom postupe do 3. kola. Trnavčanov prevýšili v doskakovaní a tí im 'pomohli' 29 stratenými loptami. Nepomer bol aj v odpískaných osobných chybách – na strane Bratislavčanov to bolo 15, kým na našej strane 28.“

MŠK Iskra Petržalka - BKM Dastet Krompachy 99:62 (21:12, 20:24, 25:11, 33:15)

Petržalka: Škrobánek 29, Ciho 22, Homola 14, Ješko 11, Renert 9, Tibenský 6, Cachovan 4, Berček a Strecky po 2

Krompachy: Ogurčák 15, Dunčko 13, Šomšák 12, Vojčík 8, Čižmár a Sarna po 7

TH: 28/17 – 18/8, Fauly: 18 – 21, Trojky: 10 – 7, Rozhodovali: Fontányi a Struhár

/prvý zápas: 80:79, postupuje Iskra Petržalka/

Marián Berček (tréner Petržalky): „Hostia nám opäť ukázali, že aj v druhej lige sú kvalitní súperi a nie je ich jednoduché zdolať. Ťažšie sme sa síce rozbiehali,  ale v druhom polčase sme sa už dostali do tempa a mohli si tak zahrať všetci hráči. Chcem však vyjadriť aj kompliment všetkým hráčom aj klubom v tejto súťaži. Všetci to hrajú za vlastné peniaze a vo svojom voľnom čase. Mnohí z nich sú otcovia rodín a v zamestnaní si musia brať voľno  pretože robia aj v sobotu a nie vždy sa im podarí sa zúčastniť stretnutia svojho družstva. Verím, že ak by sme našli lepší formát, bolo by prihlásených ešte viac družstiev z nižších súťaží. Tieto družstvá nehrajú nižšiu súťaž preto, že by nemali káder na prvú ligu, ale preto lebo je to pre nich drahé a vlastne si to platia hráči sami.“

IMC Slovakia Považská Bystrica - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 87:71 (45:40)

Považská Bystrica: Žilinčík 22, Drbul a Markovič po 11, Janiga a Péli M. po 10, Smatana 9, Péli A. 5, Mátych 4, Hrebičík 3, Zemánek 2, German a Butko 0

Ivanka pri Dunaji: Škrobánek 22, Mlynek 21, Chrappan 10, Popluhár 9, Malovec 4, Szegho 3, Koštial 2, Šranc, Horínek, Balážik a Suchoň 0

TH: 20/14 - 16/11, Fauly: 15 - 20, Trojky: 7 - 6, Rozhodovali: Holländer, Bullo

Peter Roman (tréner Považskej Bystrice): "Do odvetného zápasu 2.kola Slovenského pohára sme vstúpili v obrane málo dôrazne a nekoncentrovane. Neplnili sme dohodnuté veci a výsledkom bolo 28 inkasovaných bodov za úvodných 10 minút. V útoku sme síce hýrili pohybom a vytvorili sme si veľa dobrých pozícií, no zlyhávali sme v zakončení. Obraz hry sa ale od druhej časti hry zmenil. Výborne sme bránili, čo nám prinieslo viacero získaných lôpt a po šnúre 13:0 sme už viedli 41:35 a odvtedy už sme vedenie z rúk nepustili. Hneď v úvode druhého polčasu sme získali dvojciferné vedenie, ktoré sme už z rúk nepustili a postrážili sme si postup. Hostia však neustále bojovali a snažili sa nám cestu za postupom čo najviac znepríjemniť, za čo im patrí kredit. Je pozitívne, že v našom družstve sa dostalo na palubovku všetkých 12 hráčov, hoci niektorí len na krátku chvíľu. Teší ma tiež, že máme päť dvojciferných strelcov."