• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Tretie víťazstvo v Helios Alpsko-jadranskom pohári zaznamenali Levickí Patrioti, na palubovke českej SLUNETY Ústí nad Labem triumfovali po výsledku 72:69.

Hra bola od úvodu na oboch stranách poznačená množstvom chýb a nepresností. Účet stretnutia otvoril až po viac ako 90 sekundách domáci Svejcar úspešnou strelou za tri body. Ani jeden z tímov sa nedokázal v priebehu vyrovnanej prvej štvrtiny výraznejšie presadiť, čo rezultovalo vo vyrovnaný stav - 17:17. Tvár hry sa ani v priebehu druhej časti hry výraznejšie nezmenila, obrane Patriotov robili najväčšie problémy Singletary a Pecka, v priebehu prvého polčasu nastrieľali takmer polovicu bodov svojho tímu. Do šatní napokon odchádzali o niečo lepšie naladení domáci basketbalisti, po polčase viedli 36:34 Do druhého polčasu vstúpili výrazne lepšie Patrioti, po troch trojkách Krajčoviča v priebehu minúty sa dokázali dostať do rýchleho 10-bodového vedenia. Domáci sa ani napriek enormnej snahe nedokázali výraznejšie presadzovať a v obrane produkovali veľké množstvo chýb. Pred poslednou štvrtinou boli na tom lepšie zverenci trénera Tea Hojča, viedli 58:49. Úvod záverečnej 10-minútovky zvládli lepšie domáci, počas šiestich minút sa dokázali priblížiť na rozdiel len troch bodov. Sluneta bola razom "na koni" a dokázala premieňať dôležité pokusy. Dve minúty pred záverom dostal Steffel domácich do vedenia a všetko nasvedčovalo tomu, že koncovka stretnutia bude napínavá.Minútu pred koncom vyrovnával dôležitou trojkou Djurič, Krajčovič dokázal následne v obrane vybojovať loptu a po rýchlom protiútoku boli hostia opäť vo vedení. Sedem sekúnd pred záverom mal Singletary možnosť poslať domácich opäť do vedenia, lenže víťazstvo Leviciam napokon neušlo. Z palubovky Ústí nad Labem si odnášajú víťazstvo 72:69.

SLUNETA Ústí nad Labem (ČR) - BK Levickí Patrioti 69:72 (17:17, 19:17, 13:24, 20:14)

Ústí nad Labem: Pecka 16, Robinson 14, Singletary 11, Wolfram 9, Svejcar 6 (Treadwell 7, Steffel a Votroubek po 3, Smid 0)

Levice: Bojanovský 14, Kurbas 10, Smith 7, Vašl 6, Petani 0 (Krajčovič 12, Djurič 9, Sims 8, Žiak 6, Bachan 0)

TH: 15/8 - 10/5, Fauly: 14 - 19, Trojky: 5 - 7, Rozhodovali: Hošek, Jeřáb, Kučírek

Teo Hojč, tréner Levíc: "V prvom rade by som chcel zablahoželať súperovi, majú veľmi dobrý tím, ktorý sa nevzdáva až do konca. V prvom polčase sme mali trochu problémy so streľbou za tri body. Otvorené strely, ktoré majú obvykle padnúť do koša, tak nepadli. V druhom polčase sa to zmenilo, čo sa napokon ukázalo ako výhoda. Myslím si, že moji hráči zahrali dobre v obrane, keďže sme hrali na palubovke súpera."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Je to pre nás dobré víťazstvo, pretože nie je v tejto súťaži jednoduché vyhrať na palubovke súpera. Bol to kvalitný tím, preto som rád, že sme vyhrali. V prvom polčase sme nehrali až tak dobre, ale potom v tretej štvrtine sme sa trochu bodovo odpútali. Nakoniec sme to udržali, aj keď nám to súper v závere sťažil, keď sa dostal na dostrel pár bodov."