• 1.

    INT Inter
    30-6 66
  • 2.

    LEV Levice
    26-10 62
  • 3.

    PDA Prievidza
    25-11 61
  • 4.

    KOS Košice
    25-11 61
  • 5.

    SVT Svit
    22-14 58
  • 6.

    KOM Komárno
    22-14 58
  • 7.

    KAR Karlovka
    12-24 48
  • 8.

    HAN Handlová
    9-27 45
  • 9.

    ZIL Žilina
    5-31 41
  • 10.

    SNV Spišská N.V.
    4-32 40

Sixt Alpe Adria Cup


Alpe Adria Cup - Group B 1
15.9.2017 18:00
Komárno
85:74
Tajfun SI
Alpe Adria Cup - Group C 1
25.9.2017 19:00
CZ Brno
90:84
Osijek HR
Alpe Adria Cup - Group D 1
26.9.2017 19:00
SI Helios
74:81
Levice
27.9.2017 18:00
CZ Ústí nad Labem
93:44
Graz AT
Alpe Adria Cup - Group C 2
30.9.2017 18:00
HR Osijek
85:82
Dukes AT
Alpe Adria Cup - Group B 2
10.10.2017 18:00
SI Tajfun
81:67
Komárno
Alpe Adria Cup - Group C 3
10.10.2017 18:00
SI Šenčur
80:59
Osijek HR
Alpe Adria Cup - Group A 1
11.10.2017 18:00
SI Laško
98:80
Prievidza
Alpe Adria Cup - Group D 2
11.10.2017 19:45
AT Graz
60:89
Levice
Alpe Adria Cup - Group C 1
18.10.2017 18:00
AT Dukes
66:63
Šenčur SI
Alpe Adria Cup - Group C 4
24.10.2017 18:00
HR Osijek
75:79
Šenčur SI
Alpe Adria Cup - Group A 2
25.10.2017 18:00
Prievidza
78:73
Praha CZ
Alpe Adria Cup - Group B 3
25.10.2017 18:00
Komárno
80:67
Děčín CZ
Alpe Adria Cup - Group D 3
25.10.2017 18:00
CZ Ústí nad Labem
69:72
Levice
Alpe Adria Cup - Group B 1
31.10.2017 18:00
CZ Děčín
98:80
Tajfun SI
Alpe Adria Cup - Group A 1
7.11.2017 19:30
AT Viedeň
83:71
Praha CZ
Alpe Adria Cup - Group C 5
7.11.2017 19:00
HR Osijek
53:73
Brno CZ
Alpe Adria Cup - Group C 3
7.11.2017 18:00
SI Šenčur
75:58
Dukes AT
Alpe Adria Cup - Group D 2
8.11.2017 18:00
AT Graz
75:73
Ústí nad Labem CZ
Alpe Adria Cup - Group C 2
14.11.2017 19:00
CZ Brno
95:79
Šenčur SI
Alpe Adria Cup - Group A 2
16.11.2017 18:00
SI Laško
107:80
Viedeň AT
Alpe Adria Cup - Group D 4
16.11.2017 18:00
Levice
79:75
Graz AT
Alpe Adria Cup - Group A 3
21.11.2017 18:00
Prievidza
65:71
Laško SI
Alpe Adria Cup - Group C 5
22.11.2017 18:00
AT Dukes
71:77
Brno CZ
Alpe Adria Cup - Group D 3
22.11.2017 18:00
AT Graz
59:101
Helios SI
Alpe Adria Cup - Group B 4
23.11.2017 19:00
HU Körmend
79:68
Komárno
Alpe Adria Cup - Group A 4
24.11.2017 19:30
AT Viedeň
96:73
Prievidza
Alpe Adria Cup - Group A 3
24.11.2017 18:00
SI Laško
62:74
Praha CZ
Alpe Adria Cup - Group B 2
24.11.2017 18:00
SI Tajfun
81:87
Děčín CZ
Alpe Adria Cup - Group B 3
25.11.2017 18:00
HU Körmend
77:71
Děčín CZ
Alpe Adria Cup - Group D 4
25.11.2017 19:00
SI Helios
85:78
Ústí nad Labem CZ
Alpe Adria Cup - Group A 4
29.11.2017 19:30
AT Viedeň
90:83
Laško SI
Alpe Adria Cup - Group B 4
2.12.2017 18:00
CZ Děčín
80:72
Körmend HU
Alpe Adria Cup - Group B 5
12.12.2017 18:00
HU Körmend
95:86
Tajfun SI
17.12.2017 18:00
CZ Děčín
84:70
Komárno
Alpe Adria Cup - Group C 6
19.12.2017 19:00
SI Šenčur
78:73
Brno CZ
Alpe Adria Cup - Group D 5
19.12.2017 18:00
Levice
92:78
Ústí nad Labem CZ
Alpe Adria Cup - Group A 5
20.12.2017 18:00
CZ Praha
62:83
Laško SI
Alpe Adria Cup - Group D 5
20.12.2017 19:00
SI Helios
93:80
Graz AT
Alpe Adria Cup - Group C 4
22.12.2017 18:00
CZ Brno
78:49
Dukes AT
Alpe Adria Cup - Group A 5
23.12.2017 18:00
Prievidza
20:0
Viedeň AT
Alpe Adria Cup - Group B 6
8.1.2018 18:00
SI Tajfun
93:77
Körmend HU
Alpe Adria Cup - Group A 6
10.1.2018 18:00
CZ Praha
99:78
Viedeň AT
Alpe Adria Cup - Group C 6
10.1.2018 18:00
AT Dukes
87:78
Osijek HR
Alpe Adria Cup - Group D 6
10.1.2018 18:00
CZ Ústí nad Labem
112:83
Laško SI
Alpe Adria Cup - Group B 6
14.1.2018 18:00
Komárno
66:75
Körmend HU
Alpe Adria Cup - Group D 6
16.1.2018 18:00
Levice
95:72
Helios SI
Alpe Adria Cup - Group A 6
17.1.2018 19:00
CZ Praha
107:49
Prievidza

Standings

  A-skupina     
Poz.     Z V-P Skóre B
1. SI LAS Laško 6 4-2 504:451 10
2. CZ PR Praha 6 4-2 486:433 10
3. AT VIE Viedeň 6 3-3 427:433 8
4. PDA Prievidza 6 2-4 365:445 8
  B-skupina     
Poz.       Z V-P Skóre B
1. CZ DEC Děčín   6 4-2 487:460 10
2. HU KOR Körmend   6 4-2 475:464 10
3. SI TAJ Šentjur   6 2-4 495:509 8
4. KOM Komárno   6 2-4 436:460 8
  C-skupina     
Poz.     Z V-P Skóre B
1. SI SEN Šenčur 6 4-2 453:426 10
2. CZ BRN Brno 6 4-2 490:420 10
3. AT DUK Klosterneuburg 6 2-4 413:456 8
4. HR OSI Osijek 6 2-4 440:485 8
  D-skupina     
Poz.     Z V-P Skóre B
1. LEV Levice 6 6-0 508:427 12
2. SI HEL Domžale 6 3-3 508:505 9
3. CZ UST Ústí nad Labem 6 2-4 503:451 8
4. AT GRZ Graz 6 1-5 393:528 7