10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Basketbalisti Interu Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení u súpera v rámci A-skupiny Európskeho pohára FIBA, dobre rozohraný zápas s portugalskou Benficou Lisabon napokon prehrali 68:77.

Inter mal znamenitý vstup do zápasu, s extrémne vysokou úspešnosťou strieľal za tri body. Dvojica Baťka a Alcegaire sa postarala o to, že v piatej minúte viedli hostia už 13:2. Bratislavský celok hral navyše príkladne v defenzíve, čím možno vynahrádzal absenciu úspešných dvojbodových pokusov. Benfica sa postupne osmelila, ale prvú 10-minútovku prehrala 10:16. V druhej časti už domáci zapli na vyššie obrátky, ale Inter sa dokázal úspešne pasovať s tlakom súpera. Lenže prišli individuálne chyby a strata koncentrácie, Lisabončania to využili k 14-bodovej šnúre. Po prvom polčase tak prehrával tím trénera Aramisa Nagliča 27:34.

Lenže aj po prestávke prišla útočná kanonáda domácich, najskôr síce na ňu Inter dokázal adekvátne reagovať, ale postupom času sa Benfica dostala do veľkej hernej pohody. Tá rezultovala dokonca aj do 20-bodového vedenia, napokon bol stav po 30 minútach čistého času 59:40. „Žlto-čierni“ to v poslednej štvrtine ešte nezabalili, zlepšeným prejavom sa im podarilo vykresať nádej na triumf. Štyri minúty pred koncom prehrávali totiž už len o osem bodov - 55:63. Domáci však drámu nepripustili, opäť sa odtrhli do dvojciferného vedenia a dokráčali tak už k ďalšej výhre v skupine.

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

Benfica Lisabon (Por.) - Inter Bratislava 77:68 (10:16, 24:11, 25:13, 18:28)

Benfica: Murry 17, Gomes 14, Lima 9, Coleman 8, Hallman 7 (Delgago 9, Barroso a Silva po 5, Lisboa 3, McGhee 0)

Inter: Baťka 15, Funderburk 11, Alcegaire a Skinner po 7, Bulatovič 0 (Körner 14, Browning 5, Kozlík 4, Abrhám 3, Bubalo 2)

TH: 21/13 - 10/7, Fauly: 16 - 22, Trojky: 10 - 11, Rozhodovali: Yilmaz (Tur.), Putenko (Rus.), Esteve Malmierca (And.)

Povedali po zápase:

Aramis Naglič, tréner Interu: „Bol to náročný zápas. Ako som už povedal, Benfica je najlepším mužstvom v skupine. Hrajú veľmi fyzicky, majú také družstvo. Majú zopár hráčov s NBA telom, trápili sme sa dosť. Na konci však môžeme byť šťastní s tým, ako sme sa vrátili k prijateľnému výsledku. Máme voľný víkend, budeme sa pripravovať na zápas v Pécsi, ktorý bude pre nás veľmi dôležitý.“

Richard Körner, hráč Interu: „Odohrali sme kvalitný zápas proti veľmi silnému súperovi. Mali sme vynikajúci vstup do stretnutia, kedy nám padlo veľa pokusov za tri body. Potom sa však Benfica vrátila. Má vysokú kvalitu, vysokých a silných hráčov a boli dominantní, či už v streľbe alebo na doskoku. Som rád, že sme sa na konci vrátili do zápasu a ukázali sme, že môžeme hrať aj s takýmito silnejšími tímami.“