• 1.

  INT Inter
  16-4 36
 • 2.

  LEV Levice
  15-6 36
 • 3.

  SVT Svit
  14-6 34
 • 4.

  ZIL Žilina
  11-8 30
 • 5.

  PDA Prievidza
  10-9 29
 • 6.

  KOM Komárno
  9-11 29
 • 7.

  SNV Spišská N.V.
  7-12 26
 • 8.

  HAN Handlová
  6-14 26
 • 9.

  LUC Lučenec
  1-19 21

Pred prvým zápasom finálovej série v Leviciach zdôrazňovali hráči KB Košice slová ako rešpekt a pokora. Na palubovku Patriotov necestovali s bubnom na zajace, veď v základnej časti tam nevyhrali ani raz, súper mal po semifinále väčší priestor na oddych a „býkom“ navyše chýbal potrestaný Svetozar Stamenkovič. S danou situáciou sa však popasovali na jednotku a domov si priviezli mimoriadne cenné víťazstvo 81:80.

„Sme určite spokojní. Všetko plynie z tímovej chémie a energie, ktorú momentálne toto mužstvo má. Stále však stojíme pevne nohami na zemi a poctivo sa už pripravujeme na druhý zápas série,“ vyslovil sa tréner Miljan Čurovič pár dní po dôležitom triumfe.

Košičania napokon rozhodli o víťazstve v záverečnej dráme, no v prvom polčase viedli aj o pätnásť bodov. „Mali sme tam jeden úsek, počas ktorého sme nezahrali to, čo sme hrať mali. Na obe strany však pôsobil veľký tlak a v takýchto zápasoch je to normálne. Teší ma, že nás to nezlomilo a v tretej štvrtine sme ukázali charakter. V závere sme mali aj kúsok šťastia, ale vyhrali sme zaslúžene.“

Zaslúžená bola aj nedeľňajšia odmena v podobe slávnostného obedu s prezidentom klubu Františkom Sabolom. Lepší darček si ku svojim narodeninám ani nemohol priať. „Prezident tu nejaký čas nebol a sme radi, že sme sa mohli stretnúť a porozprávať. V tíme žijeme spolu ako jedna rodina a takéto momenty pomáhajú atmosfére v tíme,“ zdôraznil srbský tréner KB Košice.

V týchto chvíľach sa už ale pozornosť „býkov“ sústredí na stredajší domáci duel v Angels aréne.

„Veľmi radi by sme potvrdili víťazstvo z Levíc, ale súpera plne rešpektujeme. Patrioti majú veľkú silu a budem preto veľmi rád, ak nás príde povzbudiť plná hala. Diváci nám dodávajú energiu a preto ich potrebujeme naozaj veľmi,“ hodil rukavicu priaznivcom KB Miljan Čurovič. 

V porovnaní s úvodným duelom už bude k dispozícii Svetozar Stamenkovič a sila tímu tak opäť stúpne. Trénerovi sa navyše otvoria väčšie možnosti z pohľadu rotácie zostavy.

„Hráme vždy v takej zostave, akú máme k dispozícii. Osobne som veľmi rád, že hoci Stamenkovič nehral, ostatní chlapci ho dokázali zastúpiť. Zabrali a každý na seba prevzal potrebný kúsok zodpovednosti. Stálo to veľa síl, ale máme dostatočný čas na regeneráciu a nabratie nových síl. Určite ma však teší, že sme dokázali vyhrať taký ťažší zápas aj v užšej zostave,“ poznamenal Čurovič a na margo stredajšieho zápasu pridal: „Levice sú veľmi silné mužstvo s veľmi dobrým trénerom. Prídu k nám veľmi motivovaní a určite si budú chcieť vziať späť požičané. O tom je však play-off a my sa už nevieme dočkať tohto zápasu.“

Druhý finálový zápas začne v Angels aréne v stredu o osemnástej hodine.

Autor a foto: Peter Jesenský, zdroj: kbkosice.sk