• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

V odvetných stretnutiach tretieho kvalifikačného kola Slovenského pohára sme spoznali dva tímy, ktoré zabojujú o miestenku na záverečnom turnaji. O postup si to rozdajú hráči Petržalky a Považskej Bystrice.

MŠK Iskra Petržalka – MŠK BK Žiar nad Hronom 104:75 (25:20, 26:28, 25:12, 28:15)

Petržalka: Kráľ 21, Ciho 19, Škrobánek 18, Renert 12, Ješko a Ogurčák po 10, Bujnovský 8, Strecký 6

Žiar nad Hronom: Vrtík 21, Minárik 20, Kašša 16, Dolník 8, Tkáč 5, Oravec 3, Kaňa 2, Medveď a Osvald 0

TH: 22/15 – 14/8, Fauly: 11 – 18, Trojky: 7 – 6, Rozhodovali: Gálová, Hančík

Marián Berček (tréner Petržalky): „V priebehu troch týždňov to bol tretí zápas po sebe s rovnakým súperom, takže družstvá sa už nemali čím prekvapiť. Vedeli sme, že Žiar sa ešte pokúsi zabojovať o postup a nebude ľahkým súperom. Hoci sme vstúpili do stretnutia dobre a viedli sme 11:2, tak sa hostia po ich timeoute vzchopili a vyrovnali hru. Prvý polčas bol úplne vyrovnaný, neboli sme dôslední v obrane a dovolili sme hosťom dávať ľahké koše z otvorených pozícii. Na začiatku druhého polčasu po našej zlepšenej obrane museli hostia strieľať z nepripravených pozícií,  čo sme využili na zvýšenie náskoku. Dostali sme sa do dobrého rytmu či v obrane ale aj v útoku, darilo sa nám premieňať aj ťažké strely a dotiahli sme zápas do víťazného konca.“

Karol Kučera (tréner Žiaru nad Hronom): V odvetnom zápase 3. kola Slovenského pohára v Bratislave sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme boli Petržalke vyrovnaným súperom. Naši chlapci po slabšom začiatku dali do hry srdce a organizovaným útokom sme dokázali odohrať výborný prvý polčas, keď súper išiel do trojbodového polčasového vedenia až šťastnou trojkou o dosku v posledných sekundách prvého polčasu. Problém sme však opäť mali pod košom, kde sa presadzovali hlavne fyzicky silnejší hráči Petržalky a po neúspešných streleckých pokusoch dosahovali ľahké body, keď sme im umožnili 2-3 opakované strely po útočnom doskoku. Začiatok druhého polčasu nám však absolútne nevyšiel a po troch chybných rozhodnutiach v útoku sme inkasovali 9-bodovú šnúru, Petržalka nám odskočila na rozdiel 12 – 14 bodov a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Súperovi hráči predviedli strelecký koncert, trafili snáď každú strelu, či už ťažkú cez našich obrancov alebo otvorenú a zápas sa už len dohrával. Myslím si však, že sme podali hlavne v prvom polčase dobrý výkon a škoda druhej časti hry, kde sme vyhoreli najmä v obrane súperových hráčov z perimetra. 29-bodová prehra však bola pre nás moc krutá a určite sme si ju svojim výkonom nezaslúžili.“

Jozef Oravec (hráč Žiaru nad Hronom): Po prehre na domácej palubovke o 13 bodov bol cieľ jasný, vyhrať minimálne rozdielom 14 bodov. Prvú štvrtinu sme nezačali dobre a súper sa dostal do vedenia 9:2. Po 'sprche' od trénera sa hráči skoncentrovali a súperovi sa vyrovnali. Začali dodržiavať taktické pokyny, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, o čom svedčí aj polčasový rozdiel 51:48 v prospech domáceho mužstva. Motivovaní trénerom sme chceli zabojovať aj v druhom polčase. Ten sme začali veľmi zle a súper sa po šnúre bodov odpútal a získal si dvojciferný náskok. Hoci sme sa opäť spamätali, nedokázali sme už zápas zvrátiť. V štvrtej štvrtine, kedy už náskok domácich bol viac ako 20 bodov si schuti zahrali všetci hráči z lavičky a zápas sa dohral vo voľnom tempe. Chlapcom zo Žiaru chcem poďakovať za ich bojovnosť a odhodlanie, s akým do zápasu nastúpili v oklieštenej zostave. Žiaľ, nepodarilo sa nám postúpiť ďalej v Slovenskom pohári a musíme pogratulovať súperovi, ktorý nás zdolal v oboch zápasoch.“

IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠKP Štart Bratislava 75:86 (17:27, 15:21, 17:22, 26:26)

Považská Bystrica: Drbul 21, Mátych 14, Žilinčík 11, Janiga 9, Brigant a Hrebičík po 6, Smatana 4, Peťovský a Péli po 2, Zemánek

Štart: Neubauer 30, Kirchner 15, Odnoga 11, Kubinec 10, Dorko 9, Cerina 5, Dobroň a Golej po 3, Bisaha

TH: 33/19 – 14/8, Fauly: 16 – 28, Trojky: 4 – 14, Rozhodovali: Szibilla, Matejka

Peter Roman (tréner Považskej Bystrice): „Aj na odvetný zápas Slovenského pohára sme skladali našu zostavu s problémami, keď z rôznych príčin chýbalo viacero hráčov. Ani to však nemôže ospravedlniť náš laxný vstup do zápasu, čo už sa stáva našou tradíciou. Súper, ktorý tiež nebol kompletný, hral s chuťou a trestal každú našu chybu v obrane presnou strelou. My sme naopak zle volili strely a mali sme slabý pohyb. Nečudo, že už v prvej štvrtine hostia zmazali náš náskok z prvého zápasu a viedli 25:8. Postupne sme sa aspoň v obrane predsa len preberali, ale z prílišného chcenia sme robili zbytočné chyby v útoku, a tak náskok hostí stále osciloval okolo tých 15 bodov. V druhom polčase sme ešte pritlačili v obrane, ale zlyhávali sme v útoku. V čase, keď sme mohli súpera zlomiť a znížiť na pár bodov, tak sme nepremenili viacero trestných hodov a dobrých pozícií.  V drese hostí strelecky žiaril Neubauer, ktorý stále držal postupové šance. Napokon sme vďaka veľkej bojovnosti a s trochou šťastia zápas doviedli do potrebného bodového rozdielu, ale musíme si uvedomiť, že takýto prístup a výkon nám nebude stačiť na žiadneho súpera v prvej lige. Hráčom gratulujem k postupu.“

Martin Hrebičík (hráč Považskej Bystrice): „Opäť nám nevyšiel úvod do zápasu, na čo sme jasne upozornili pred jeho začiatkom. Z toho vyplynulo, že súper sa chytil a hral v o to väčšej pohode. Preto súperovi padli aj viaceré strely, čo ich držalo stále v hre o postup. Po polčasovej prestávke sa náš herný prejav zlepšil, no na víťazstvo v zápase to už nestačilo. Síce sme zaknihovali doma prehru o 11 bodov, no na postup nám to stačilo. Teraz sa musíme pripraviť na ligové zápasy a následne sa pobiť o postupové miesto na Slovenský pohár.“