• 1.

    INT Inter
    13-2 28
  • 2.

    LEV Levice
    10-5 25
  • 3.

    LUC Lučenec
    9-6 24
  • 4.

    PDA Prievidza
    8-6 21
  • 5.

    ZIL Žilina
    7-8 22
  • 6.

    SVT Svit
    7-8 22
  • 7.

    HAN Handlová
    7-9 23
  • 8.

    SNV Spišská N.V.
    4-12 20
  • 9.

    KOM Komárno
    3-12 18

Aj pred sezónou 2019/2020 vám na jednom mieste prinesieme všetky podstatné informácie o pohyboch v kádroch jednotlivých účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy.

Inter Bratislava (1.)

Príchody: Dalibor Hlivák (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Michal Čekovský (MBK Baník Handlová), Mário Ihring (KK Vrijednosnice Osijek/Chorvátsko), Wes Alcegaire (KK Bratunac/Bosna a Hercegovina), Kenney Funderburk (KK Blokotehna Gevgelija/Severné Macedónsko), Stevie Browning (Kolossos BC/Grécko), Nik Slavica (GKK Šibenik/Chorvátsko)

Zostávajú: Aramis Naglič (tréner), David Abrhám, Michal Baťka, Goran Bulatovič, Lee Skinner, Marek Kozlík, Michael Fusek

 

BC Prievidza (2.)

Príchody: Matej Majerčák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Adam Antoni (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Andrew Guillory (Iskra Svit), Troran Brown (Villars Basket/Švajčiarsko), Nikola Gačeša (Patrioti Levice), Jakub Pasovský (VŠEMvs Karlovka Bratislava "B"), Nenad Delič (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Ibrahim Durmo (OKK Spars Sarajevo/Bosna a Hercegovina)

Zostávajú: Tihomir Bujan (tréner), Maroš Helmecy (asistent trénera), Delvon Johnson, Jakub Kádaši, Jakub Mokráň

 

Patrioti Levice (3.)

Príchody: Michal Madzin (Iskra Svit - tréner), Viktor Juríček (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Mihkel Kirves (Pärnu Sadam/Estónsko), Marty Hill (University of Evansville/USA), Marko Perovič (CS Phoenix Galati/Rumunsko), Amin Hot (KK Ibar Rožaje/Čierna Hora)

Zostávajú: Ladislav Lutovský (asistent trénera), Patrik Adámik, Martin Bachan, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Milan Žiak, Samuel Volárik, Martin Danielič

 

Iskra Svit (3.)

Príchody: Igor Prtorič (KK Rijeka/Chorvátsko - tréner), Jalen Nesbitt (Agricola Villarrobledo CBV/Španielsko), Phil Carr (Canton Charge/USA), Isaiah Johnson (Levitec Huesca/Španielsko), Michal Kuzmiak (Kon BC Gistel Oostende Duva Fruit/Belgicko), Adam Monček (KB Slávia TU Košice), Mason Stuteville (Park University/USA)

Zostávajú: Stanislav Baldovský, Saša Avramovič, Martin Bizub, Marek Ivan, Daniel Kubaský, Roman Findura, Boris Ščavnický 

 

BK Slávia Žilina (5.)

Príchody: Lukáš Hoferica (MBK Baník Handlová), Dominik Kubala (IMC Slovakia Považská Bystrica), Dejan Jeftič (BC Batumi/Gruzínsko), Mario Špaleta (Fürstenfeld Panthers/Rakúsko), T.J. Sapp (Caceres Patrimonio de la Humanidad/Španielsko), Doug Wiggins (Ura Basket/Fínsko), DeAndre Dickson (Düzce Belediye/Turecko)

Zostávajú: Ivan Kurilla (tréner), Jakub Merešš, Róbert Rožánek, Michal Podhorský, Šimon Ďuriš, Šimon Turza, Dávid Erben, Timotej Šváby, Filip Pažický, Marek Líška

 

MBK Rieker COM-Therm Komárno (6.)

Príchody: Aleksandar Vržina (BC Barsy Atyrau/Kazachstan - tréner), Filip Halmeš (VŠEMvs Karlovka Bratislava "B"), Miles Bowman (Hubo Limburg United/Belgicko), Deondre Ray (ABC Athletic Konstanca/Rumunsko), Boban Tomič (Petrol Olimpija Ľubľana/Slovinsko), Bradley Hayes (Carramimbre CBC Valladolid/Španielsko), Branislav Pipíška (BKM Lučenec), Svetozar Stamenkovič (AS Kastoria/Grécko), Nini Gabrijel (Ilirija Ľubľana/Slovinsko)

Zostávajú: Nenad Miloševič, Lukáš Bolek, Matej Marchyn, Ladislav Stojanov

 

MBK Baník Handlová (7.)

Príchody: Tomáš Mrviš (Inter Bratislava), Saša Jankovič (MBK Rieker COM-Therm Komárno), Marek Jašš (BC Prievidza), Branislav Mátych (BK Slávia Žilina), Stefan Mitrovič (KK Mladosť Mrkonjič Grad/Bosna a Hercegovina), Aleksandar Radukič (SCM CSU Craiova/Rumunsko), Davy Baltus (Círculo Gijón Baloncesto/Španielsko)

Zostávajú: Branko Maksimovič (tréner), Michal Dolník, Filip Halada, Jakub Petráš, Adam Stehlík, Filip Bartuš 

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (8.)

Príchody: Eric Nottage (BC Delta/Gruzínsko), Wiktor Sewiol (Rawlplug Sokol Lancut/Poľsko), Filip Tchúr (KB Slávia TU Košice), Ramel Thompkins (University of South Carolina Upstate/USA), Evan Maxwell (Indiana Wesleyan University/USA), Justus Alleyn (Saskatchewan Rattlers/Kanada), Milan Vago (Erebuni Jerevan/Arménsko)

Zostávajú: Erich Korfanta (tréner), Lukáš KrajňákAdam Korfanta, Filip Rákai, Ivan Židzik

 

BKM Lučenec (9.)

Príchody: Peter Jankovič (VBW CEKK Cegléd/Maďarsko - tréner), Andrew Eudy (Campbell University/USA), Jaroslav Musil (Cestistica Barletta/Taliansko), Mike Caffey (Helsinki Seagulls/Fínsko), James Murray-Boyles (University of North Carolina at Pembroke), Ján Zorvan (BC Prievidza), Melsahn Basabe (Brujos de Guayama/Portoriko), Jason Dunne (University of Hartford/USA)

Zostávajú: DeAngelo Isby, Roman Skvašik, Simeon Jackuliak, Tomáš Mederi, Štefan Suja, Marko Grenda, Áron Čavoj

Foto: Lukáš Droppan