• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno uzatvorili účinkovanie v D-skupine Alpsko-jadranského pohára domácou prehrou 65:72 s českým BK ARMEX Děčín.

Slovenský zástupca začal aktívnejšie, hneď od úvodu sa ujal vedenia, ale potom sa dostal k slovu aj český celok. Tímy sa často striedali vo vedení, trojka Palyzu priniesla Děčínu vedenie po prvej štvrtine 25:23. V druhej časti pokračoval rovnaký priebeh, ani jeden z tímov si nedokázal od toho druhého výraznejšie odpútať. Skvelý individuálny výkon predvádzal hosťujúci Lukáš Palyza, do konca prvého polčasu autor 21 bodov. Komárno išlo do polčasovej prestávky so 4-bodovým mankom (43:47). Po prestávke zmazali "obuvníci" manko, ale posledné slovo mal opäť Dečín, ktorý išiel do záverečnej štvrtiny s náskokom jediného koša. Rozhodujúci bol vstup do štvrtej periódy, hostia dali deväť bodov za sebou a v ďalšom priebehu už takticky kontrolovali svoje vedenie. Komárno bojovalo o návrat do zápasu, ale napokon prehralo doma s Děčínom 65:72.

MBK Rieker COM-therm Komárno - BK ARMEX Děčín (Česko) 65:72 (23:25, 20:22, 13:11, 9:14)

Komárno: Vido 16, Cobb a Langston po 13, Bilič a Djordjevič po 2 (Halada 11, Bojanovský 8, Kuffa a Jurčina 0)

Děčín: Palyza 29, Pomikálek a Vyoral po 11, Houška 6, Ježek 0 (Kroutil 9, Krakovič 4, Landa 2, Šiška 0)

TH: 11/9 - 14/9, Fauly: 18 - 16, Trojky: 6 - 9, Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Hudec

Richard Ďuriš (tréner Komárna): „Hlavnou príčinou našej prehry bol útočný doskok Děčína. Vedeli sme, že sú v tom silní, ale dovoliť im 19 útočných doskokov, to je priveľa, hlavne tých 12 v prvom polčase. V druhom sme si tento ukazovateľ zlepšili, nepremenili sme však niektoré jasné strely, ale aj tak sme po troch štvrtinách prehrávali len o dva body a všetko bolo otvorené. Bohužiaľ, v kľúčových momentoch nás nepodržala streľba. Myslím si však, že sme odohrali dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý bol v inom zložení. Palyza bol ich jasným lídrom a keď sa pridal ich útočný doskok, tam sú hlavné príčiny našej prehry. Hráčom snahu uprieť nemožno, ale bohužiaľ. Teraz sa už musíme pripraviť na Lučenec a vyhrať. “

Roman Vido (hráč Komárna): „Pre oba celky to bol povinný zápas, keďže obom mužstvám už o nič nešlo. Dôležité bolo nezraniť sa, preto dúfam, že rameno Sinišu bude v poriadku a do najbližšieho zápasu nastúpi. Samozrejme, chceli sme vyhrať, urobili sme čo sa dalo, niekoľkokrát nám ušli na viac bodov, ale vždy sme to vedeli stiahnuť. Na konci sme to už nedokázali nejakými šťastnými strelami otočiť. Na konci nám v podstate zvonku už nič nepadlo, možno, keby sme mali lepší obranný doskok, tak by sme tento zápas aj vyhrali.“

Pavel Budínský (tréner Děčína): „Pre nás je to Pyrhovo víťazstvo, ale chceli sme sa s touto súťažou rozlúčiť víťazstvom. Rešpektujeme silu Komárna a vieme, že majú dobrý tím a hrajú dobrý basketbal. Je nám ľúto, že v tejto súťaži už nepokračujeme, pretože tieto zápasy sú výbornou nadstavbou nad rámec českej ligy. Teraz budeme čakať týždeň na ďalšie stretnutie. Športovo sme chceli súperovi prehru z Děčína vrátiť a to sa nám podarilo. Hrali sme dobre, udržali sme náš koncept na oboch poloviciach ihriska, v prvom polčase bolo vidieť, že oba tímy hrajú bojovný a agresívny basketbal, a zároveň veľmi produktívny. V druhom polčase sa hra začala spomaľovať, ale my sme mali niekoľko dobrých defenzívnych rozhodnutí, potom sme sa dostali do prečíslenia, vytvorili sme si dobré pozície a keď sme sa dostali do osembodového náskoku, začali sme mať pocit, že tu môžeme uspieť. Je to pre nás cenná výhra, pretože keď už sme sem cestovali, tak sme chceli ochutnať pocit víťazstva aj z Komárna. Prajem domácemu Komárno do nového roka hlavne veľa zdravia a aby sa im darilo v súťaži. Tiež by som rád poďakoval všetkým fanúšikom za peknú atmosféru, ktorú vytvorili, donútila oba tímy bojovať, pretože stále sú to prestížne súboje, keď sa stretne český a slovenský tím.“

Robert Landa (hráč Děčína): „Pre nás bolo prestížne zvládnuť tento zápas, pretože najmä v domácich zápasoch sa nám to nepodarilo. V jednom sme neboli kompletní a v druhom práve proti Komárnu sme neuspeli v koncovke. Chceli sme dnes dokázať, že na to máme, zároveň som rád, že aj domáci hrali naplno a hral už aj Halada, ktorý vynechal niekoľko stretnutí. Bolo to pekné stretnutie a obe mužstvá hrali skutočne naplno. My sme odviedli dobrý výkon podobne ako nedávno proti Nymburku, kde sme prehrali až v predĺžení. Som rád za toto víťazstvo a taktiež za to, že oba tímy hrali naplno a v plnom zložení.“