• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Tri štvrtiny mali basketbalisti Interu Bratislava na dosah ďalšie víťazstvo v rámci Európskeho pohára FIBA. Lenže v záverečnej časti im zlyhala produktivita v útoku, čo Leiden tvrdo potrestal. Zverenci trénera Aramisa Nagliča napokon odchádzali z Holandska s prehrou 67:80.

Úradujúci majster Slovenskej basketbalovej ligy hral vo svojom prvom stretnutí na palubovke súpera nebojácne. Kolektívnou a zodpovednou hrou mal po drvivú väčšinu zápasu mierne navrch. Dlhú dobu bol dokonca tímom, ktorý udával dianie na palubovke.

„Vstup do stretnutia bol výborný. Mentálne sme boli správne nastavení a pripravení. Vychádzali nám veci, ktoré sme plánovali. Do tretej štvrtiny sme držali zápas v našich rukách, no začiatok štvrtej štvrtiny nám nevyšiel vôbec,“ vyjadril sa k zápasu krídelník Interu Richard Körner.

Tréner „žlto-čiernych“ Aramis Naglič mohol v Leidene počítať už aj dvojicou navrátilcov do zostavy. K dispozícii bol kapitán Goran Bulatovič a rozohrávač Stewen Browning. Slovenský zástupca tak bol po dlhšom čase v plnej sile, čo sa odzrkadľovalo aj na hernom prejave tímu.

„Pomohlo nám to kvôli väčšej rotácii a energii, ktorú sme mohli vložiť do zápasu. 'Buli' žiaľ odohral len pre pár minút pre zdravotné problémy,“ uviedol Körner.

image (12)

Hráči Interu mali dlhú dobu nakročené k druhej výhre v skupine, pred štvrtou štvrtinou bol pri tom ešte stav nerozhodný 55:55. Hneď v úvode záverečnej 10-minútovky však inkasovali osem bodov v rade, na čo už v ďalšom priebehu nedokázali adekvátne reagovať. Leiden sa dostal do potrebnej pohody, z ktorej napokon vyplynul konečný 13-bodový rozdiel.

„Celý zápas sme robili veľmi veľa nevynútených chýb, ktoré držali Leiden v zápase. Keby sme si loptu viac vážili, mohli sme pomýšľať na lepší výsledok,“ myslí si krídelník Interu.

Pre slovenského zástupcu v pohárovej Európe to bol prvý zo série troch zápasov v rade na palubovke súpera. Körner na záver dodal, čo je potrebné zlepšiť do ďalších duelov: „Vyvarovať sa hlavne zbytočných strát a byť agresívnejší na doskoku.“

Ďalšie stretnutie Interu Bratislava v Európskom pohári FIBA je na programe v stredu 6. novembra, o 22.30 h bude ich súperom portugalská Benfica Lisabon.