• 8.

9-20 38
  • 9.

3-25 31

Patrioti Levice sa opäť o čosi viac priblížili k účasti v play off Alpsko-jadranského pohára, výrazne si pomohli tesným víťazstvom 81:78 na palubovke českého mmcité1 Basket Brno.

Patrioti mali tradične vynikajúci nástup do zápasu, rýchlo sa ujali vedenia 7:0. V ofenzíve hrali sebavedomo, čo rezultovalo do vysokej efektivity v streľbe a do stavu 17:8 v piatej minúte. Na domácej strane sa ale prebrala dvojica Kavaš a Smithson, bodovým úsekom 10:1 dokázala zrovnať stav duelu. Od tohto momentu to bol vyrovnaný basketbal, prvú štvrtinu napokon vyhrali Levice 27:25. V druhej časti malo mierne navrch Brno, obrane „žlto-zelených“ totiž robila problémy ich dynamická a rýchla hra. Nik sa však nedokázal výraznejšie utrhnúť, po 20 minútach bol stav vyrovnaný 42:42.

Levice začali lepšie aj druhý polčas, úsekom 9:1 opäť mierne odskočili od svojho súpera. Brno pustili k prvým bodom z hry až v piatej minúte, no po pár zlých riešeniach v útoku, umožnili domácim návrat do zápasu. Lenže dobrá hra pod košom, produktivita Hilla a vydarená koncovka priniesla Patriotom stav 64:56 po troch štvrtinách. Zverenci trénera Michala Madzina nepodľahli tlaku v záverečnej 10-minútovke, sedem minút pred koncom sa dostali do najvyššieho vedenia v zápase - 70:59. Domáce duo Roby a Smithson ešte vykresalo nádej na obrat, štyri minúty pred koncom bol z ich pohľadu stav 70:72. O víťazovi stretnutia rozhodla až dramatická koncovka, Levice si v nej vďaka dobrej defenzíve, nenechali ujsť zisk dvoch cenných bodov do tabuľky.

Alpsko-jadranský pohár 2019/2020 - B-skupina:

mmcité Basket Brno (ČR) - Patrioti Levice 78:81 (25:27, 17:15, 14:22, 22:17)

Brno: Smithson 17, Nehyba 6, Stegbauer 3, Farský 2, Heřman 0 (Roby 18, Jokl 10, Kavaš a Novotný po 9, Kozina 4, Kereselidze 0)

Levice: Perovič 16, Bojanovský 14, Hot 12, Krajčovič 10, Bachan 0 (Hill 10, Kirves 8, Juríček 6, Žiak 5, Danielič 0)

TH: 22/13 - 20/15, Fauly: 21 - 21, Trojky: 13 - 8, Rozhodovali: Ondráček, Dombrovský, Petrák (všetci ČR), 150 divákov.

Michal Madzin, tréner Levíc: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Skúsenosťami sme si udržali tesné vedenie. Splnili sme si tu, čo sme chceli, a to vyhrať. Musíme ísť ďalej.“

Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Nebol to ľahký duel. Vyhrávali sme, spravili sme si párkrát aj väčšie vedenie, ale potom sme nevedeli udržať koncentráciu. Nechali sme, aby sa Brno vrátilo do hry. Bolo to možno tesnejšie, ako by sme chceli, aby to bolo, ale som rád, že sme vyhrali.“