• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Proti Rumunsku sa nedarilo ani slovenským basketbalistom do 16 rokov, na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici s nimi prehrali v rámci D-skupiny 66:72.

Od úvodnej minúty to bola medzi Rumunskom a Slovenskom vyrovnaná partia, v jednej chvíli mali navrch naši súperi, neskôr zverenci trénera Karola Wimmera. Aj vďaka produktivite Hronského viedli Slováci po prvej štvrtine najtesnejším možným rozdielom – 18:17. V druhej 10-minútovke si tímy často striedali tesné vedenie, pokračovala tak vyrovnaná partia. O čosi lepšie boli na tom po 20 minútach Rumuni, keď viedli 36:33.

Aj po polčasovej prestávke pokračoval rovnaký scenár, diváci boli svedkami vyrovnanej partie. Pred záverečnou štvrtinou svietilo na tabuli stav 48:49 v náš neprospech. V štvrtej perióde však Rumunsko v správnej chvíli zaplo v ofenzíve, podarilo sa im odskočiť do dvojciferného vedenia. Slováci nedokázali adekvátne zareagovať, nepomohol im ani záverečný finiš v koncovke a stále tak čakajú na prvé víťazstvo na turnaji.

B-kategórie ME basketbalistov do 16 rokov – D-skupina:

Rumunsko – Slovensko 72:66 (17:18, 19:15, 13:15, 23:18)

Rumunsko: Sucala 20, Grasu 14, Mandisodza 8, Marinau 7, Licurici 6 (Nastrut 14, Pasca 3, Coste, Schmidt a Turdean 0)

Slovensko: Hronský 33, Kret 8, Novák 7, Koller a Szabo 0 (Randuška 6, Wooldridge 4, Borodovčák 3, Boros a T. Malovec po 2, M. Malovec 1)

TH: 36/22 – 15/11, Fauly: 18 – 26, Trojky: 2 – 7, Rozhodovali: Mavisu (Tur.), Kupatadze (Gruz.), Toszér (Maď.)