• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  LEV Levice
  22-10 54
 • 3.

  PDA Prievidza
  19-13 51
 • 4.

  SVT Svit
  19-13 51
 • 5.

  ZIL Žilina
  15-17 47
 • 6.

  KOM Komárno
  13-19 45
 • 7.

  HAN Handlová
  13-19 45
 • 8.

  SNV Spišská N.V.
  9-23 41
 • 9.

  LUC Lučenec
  6-26 38

V piatom finálovom stretnutí Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa môže rozhodnúť o držiteľovi majstrovského titulu v sezóne 2017/2018. Na dosah tejto méty sú Levickí Patrioti, ktorí vedú vo finálovej sérii nad Košicami 3:1 na zápasy. Dočká sa metropola Tekova po siedmich rokoch opäť majstrovských osláv alebo odvrátia "býci" prvý mečbal?

BK Levickí Patrioti - KB Košice

/stav série - 3:1/

Športová hala, nedeľa 13. mája o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Igor Pipíška

Čo je potrebné vedieť: Aj štvrtý finálový duel priniesol strhujúce basketbalové divadlo. V Angels aréne to bola dvadsať minút viac-menej vyrovnaná bitka, ale po prestávke sa zverenci trénera Tea Hojča nadýchli k 21-bodovej šnúre, ktorou na prvý pohľad zlomili odpor súpera. Lenže "býci" sa dokázali otriasť, takmer sa im podarilo predviesť dokonalý a víťazný návrat do stretnutia. Koncovku však aj tretíkrát za sebou lepšie zvládli Patrioti, čím sa výrazne priblížili k zisku druhého majstrovského titulu v klubovej histórii. Na spečatenie majú teraz až tri šance, tá prvá je hneď pred domácim publikom. Košičania sú v neľahkej situácii, v domácom prostredí totiž neprehrali v tejto sezóne dvakrát za sebou a v Leviciach v tomto ročníku zvíťazili zatiaľ len raz, na úvod finálovej série. Prinesie aj duel s poradovým číslom päť drámu do záverečných sekúnd alebo sa dočkáme jednoznačnejšieho priebehu?

Kto proti komu: Košičania sa trápia zatiaľ na krídelníckych postoch, kde hrá Igor Marič či Stanislav Baldovský. Výborný výkon v stredu predviedol na strane súpera Tanel Kurbas, ku ktorému sa pridal aj Miha Vašl.

Čísla, čísla, čísla: Patrioti mali v Angels aréne výbornú mušku za tri body, cestu do koša si našlo až 45 percent pokusov. Košičania zase ťažili z trestných hodov, celkovo mali až o trinásť možností viac. Inak rozhodovali detaily, na jednej strane bola lepšia bodová produkcia lavičke, na strane druhej väčší počet bodov po stratách.

Povedali pred zápasom:

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Zápas nebude jednoduchý, ale určite sa chceme vyhnúť dramatickému záveru a vyhrať pohodlne. Je to super pocit, že nám chýba k titulu už iba jeden zápas, ale musíme nad tým čo najmenej rozmýšľať a sústrediť sa na stretnutie. Musíme hrať dobrú tímovú hru v útoku a brániť ako v predchádzajúcom zápase. Musíme si dávať pozor, aby sme lacno nestrácali lopty, z ktorých súper dáva lacné koše."

Foto: Lukáš Droppan