• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno potvrdili, že v tejto sezóne doma víťazstvá nerozdávajú. V dramatickej koncovke druhého semifinálového duelu zdolali Levických Patriotov 95:92.

MBK Rieker Com-Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 95:92 (26:28, 25:10, 13:28, 31:26)

Komárno: Jackson 23, Tomič 17, Vu. Djordjevič 14, Bowman 7, Hoferica 4 (Miloševič 22, Jankovič 8, Vojtek 0)

Levice: Vašl 16, Diabate a Kurbas po 15, Mijovič 14, Bojanovský 10 (Sims a Žiak po 10, Djurič 2, Krajčovič 0)

TH: 30/23 – 27/16, Fauly: 23 – 26, Trojky: 10 – 10, Rozhodovali: Fuska, Brziak, Lukáč

/stav série – 1:1/

Miloš Šporar, tréner Komárna: „Stav série je vyrovnaný, to je najdôležitejšie. Teraz sa už môžeme chystať na sobotu. Naša hra nebola perfektná, ale najpodstatnejšia je naša výhra a stav 1:1. Musíme byť viac koncentrovaní, pretože to bol náš najväčší problém, ale ako som spomenul, som šťastný za toto víťazstvo a tešíme sa na pokračovanie série.“

Lukáš Hoferica, hráč Komárna: „Zápas sme začali nervózne a Levice sa tak v prvej štvrtine dostali do dvojciferného vedenia, no našťastie ešte do konca štvrtiny sme výrazne stratu znížili. Druhá štvrtina bola úplne v našej réžii, vychádzalo nám takmer všetko a preto sme sa dostali do trháku, čo malo za následok naše viac ako desaťbodové vedenie po polčase. V tretej časti hry na nás opäť prišli hluché minúty a Levice sa dostali do hry. Potom to už bolo vyrovnané až do poslednej minúty. V úplnom závere to už bolo aj o šťastí, no ak chceme v Leviciach uspieť, musíme sa plne koncentrovať a vyvarovať sa hluchým pasážam, pretože súper to hneď potrestá. Chcel by som pochváliť aj atmosféru, pretože oba tábory vytvorili tú správnu semifinálovú play off atmosféru.“

Teo Hojč. tréner Levíc: „Som šťastný, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu po našom zlom prvom polčase. Ukázali sme charakter, pretože Komárno má veľmi dobrý tím a tu sa nikdy nehrá ľahko. A to je najväčšie naše pozitívum. Myslím si, že obe mužstvá hrali dobrý basketbal a fanúšikovia si mohli užiť kvalitný zápas. Teraz sa musíme dať do soboty dokopy a ako sme nemohli oslavovať po prvej výhre, tak nemôžeme plakať ani po prvej prehre. V sobotu je nový zápas.“

Miha Vašl, hráč Levíc: „Zápas sme začali podľa našich predstáv, dobre sme si podávali loptu a dobre sme bránili, no potom sa Komárno chytilo. Do polčasu úplne otočilo stretnutie a po prvom polčase už pomerne výrazne viedlo. Vrátili sme sa však do zápasu, ukázali sme charakter, dokonca sme sa opätovne dostali do vedenia, no niekoľko trojok domácich ich stále držalo v hre. V samotnom závere to bolo už aj o šťastí, ktoré v tomto zápase mali viac hráči Komárna a preto zvíťazili. My si musíme dať pozor na herné výpadky, ktoré nás prakticky stáli víťazstvo. Musíme popracovať na koncentrácii počas celého zápasu a v sobotu sa všetci tešíme na pokračovanie tejto zaujímavej série.“