9-20 38
  • 9.

NIT Nitra
    3-25 31

Počas víkendu nebolo na programe len ďalšie kolo Slovenskej basketbalovej ligy, ale aj úvodný kvalifikačný duel Slovenského pohára. Účastník tretej najvyššej súťaže Holíč zdolal v domácom prostredí prvoligovú Petržalku 82:80. Odveta je na programe 1. decembra, víťaz dvojzápasu postúpi do štvrťfinále Slovenského pohára.

Kvalifikácia Slovenského pohára - 1. zápas:

MŠK BO Holíč - MŠK Iskra Petržalka 82:80 (41:35)

Holíč: Hanusek 23, Mlynek 18, Snopko 17, Došek 12, Pukančík 9, Rozboril 3, O. Marenčík, Mihaliska a Surový 0

Petržalka: Valach 22, Havel 15, Hanák 12, Ciho 9, M. Pešek 6, Berček a Bóocz po 5, Kurek a J. Pešek po 3

TH: 33/16 - 22/13, Trojky: 6 - 6, Rozhodovali: Fontányi, Ribakovs

Povedali po zápase:

Ľubomír Marenčík, tréner Holíča: „Zápas domácemu družstvu úplne nevyšiel, keď po šnúre jednoduchých košov prehrával o 11 bodov. Holíčania sa však vzchopili a vďaka bojovnosti v obrane a rýchlym kontrám, vyrovnali skóre stretnutia v poslednej sekunde prvej štvrtiny. Druhá štvrtina už vyznela pre domácich o poznanie lepšie a podarilo sa ju vyhrať o šesť bodov. Hostia z Bratislavy však po polčasovej prestávke pritlačili na oboch stranách ihriska a dokonca sa im podarilo otočiť skóre stretnutia v ich prospech. Domáce družstvo však zostalo koncentrované a v poslednom dejstve sa dostalo späť do hry o víťazstvo. Posledných päť minút prinieslo infarktový záver, kedy hostia zmazali 10-bodový náskok. Zachovanie chladnej hlavy a vďaka sérii premenených trestných hodov v poslednej minúte zápasu, získali náskok jedného koša. Tento náskok sa podarilo udržať až do konca, Holíčania získali vzácny skalp súpera z 1. ligy. Do stretnutia sa zapojila úzka rotácia hráčov, podali však svedomitý, bojovný a kvalitný výkon na oboch poloviciach ihriska.“

Marián Berček, tréner Petržalky: „Gratulujem družstvu Holíča k výhre. Zápas sa odohral v dobrej diváckej atmosfére, v ktorej domácich potiahli k výhre nestarnúci Snopko a dobre hrajúci Hanusek. Nám vyšli vstupy do oboch polčasov, súper však vždy dobre zareagoval a dokázal sa dotiahnuť, respektíve ísť do vedenia. Záver, tak ako celé stretnutie, bol vyrovnaný, so šťastným koncom pre domácich. Pred nami je ešte odvetné stretnutie a verím, že budeme úspešnejší ako v sobotu.“