• 1.

  INT Inter
  28-4 60
 • 2.

  KOS Košice
  24-8 56
 • 3.

  LEV Levice
  23-9 55
 • 4.

  PDA Prievidza
  21-11 53
 • 5.

  SVT Svit
  18-14 50
 • 6.

  KOM Komárno
  18-14 50
 • 7.

  KAR Karlovka
  11-21 43
 • 8.

  HAN Handlová
  8-24 40
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-27 37
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-28 36

Pred rokom nebolo vôbec jasné, či bude basketbal v Nitre pokračovať. Po prelomovom ročníku je partia okolo Petra Semana pripravená prejsť k ďalšiemu bodu ich dlhodobého plánu - zúžitkovať skúsenosti a postúpiť do vyraďovacích bojov.

 

Niekoľko týždňov pred začiatkom minulej sezóny visel nad účasťou Nitry v Slovenskej basketbalovej lige veľký otáznik. Nakoniec sa tejto neľahkej úlohy zachrániť basketbal v meste pod Zborom ujal dlhoročný hráč Nitry a momentálne generálny manažér klubu Peter Seman. Ako sám priznáva začiatky neboli ľahké: "Prvý ročník bol náročný, pretože sme vstúpili do rozbehnutej sezóny. Všetko už bolo podohadované a brali sme len to, čo prišlo. Náročné bolo presvedčiť aj potenciálnych sponzorov, pretože tí predtým o vás nepočuli a vy ste od nich pýtali peniaze. Snažili sme sa ich presvedčiť o niečom, predať im niečo, čo bude mať v budúcnosti určitú hodnotu." Pre bývalého hráča viacerých extraligových celkov bola toto úplne nová situácia. Seman konštatuje, že ako hráč mal zodpovednosť iba sám za seba a za svoju výkonnosť v stretnutiach. V jeho novej basketbalovej úlohe je to o tom, že na jeho veciach stojí zabezpečenie klubu. "V podstate ide o takú nekončiacu sa robotu." Diváci v Nitre boli zvyknutí na úplne odlišné pozície, ako na tie z predošlého ročníku. Aj tak manažér klubu hovorí o tom, že projekt bol naštartovaný správnym smerom: "Výsledky síce neboli také, aké sme očakávali, ale ani sa moc neodlišovali od našich očakávaní." Seman tiež dodáva, že štartovací ročník dopadol dobre, klub sa vybral správnou cestou, ktorou je pomoc slovenskému basketbalu a tiež pomoc Nitre.

V minulej sezóne sa Nitra dočkala iba troch víťazstiev, do nového ročníka plánujú vstúpiť s oveľa ambicióznejšími plánmi. Ako manažér klubu prezrádza, cieľom je posunúť sa vyššie - navýšiť počet výhier a dostať do play off. Čo sa týka kádru, ten ostáva nemenný. Ešte v priebehu minulej sezóny odišli Ward a Vido za lepšími angažmánmi, inak Nitrania nehlásia žiadne odchody. "Chceme dosiahnuť tieto ciele s tými hráčmi, ktorí obliekali dres aj v minulej sezóne. Ligu budeme štartovať s nimi a očakávame od nich, že zúžitkujú nabrané skúsenosti. Budeme ich teraz tlačiť do toho, aby tieto skúsenosti pretavili. Táto sezóna bude taká, v ktorej nastane selekcia hráčov na tých, ktorí môžu hrať najvyššiu súťaž a na tých, ktorí o túto možnosť prídu," prezrádza Seman ciele do nového ročníka. Do kádru pribudli dve nové mená, zo Spišskej Novej Vsi prišiel pod koš Tomáš Pánis a z majstrovského Komárna prišiel späť do známeho prostredia Ladislav Stojanov. Nitra ešte koketovala s jedným slovenským podkošovým hráčom, ale ten sa nakoniec rozhodol trošku inak. Momentálne je káder uzavretý, táto otázka bude na programe opäť až po prvých zápasoch. "Počas októbra a výkonnosti hráčov sa následne budeme zaoberať prípadným doplnením kádra o nejakého zahraničného hráča," dodáva manažér klubu. Od nových posíl má Seman jasné stanovené ciele. "K Pánisovi sa nebudeme stavať ako k neskúsenému hráčovi, má už odohraté niečo za Spišskú Novú Ves. Chceme od neho vidieť výkony a nechceme sa báť o výsledok v momente, keď bude na palubovke. Stojanov tu dostane možnosť byť lídrom, ukázať či má na to, byť lídrom v extraligovom celku alebo nie. Myslím si, že aj on to prijal ako výzvu a preto prišiel do Nitry, lebo sa chce o túto príležitosť popasovať."

Veľkou zmenou prechádza aj post trénera, po veľmi dlhej dobe nebudeme vidieť na lavičke Nitry Ľubomíra Urbana, ale tohto postu sa ujme premiérovo Peter Seman. "Plánujem zastávať túto pozíciu, pracujem na tom, študujem trénerstvo. Z Komárna by sme ešte chceli dotiahnuť Mareka Juríka, aby rozšírili možnosti realizačného tímu a zlepšenia starostlivosti o hráčov a ich výkonnosti." So zmenou na trénerskej lavičke súvisia aj zmena herného štýlu, ako prezrádza Seman najväčšia snaha bude o vyššiu rotáciu hráčov, väčšiu agresivitu v obrane a rozhodovanie stretnutí v obrane. Tým, že Nitra ukončila sezónu tak v rýchlom čase, bol o to väčší čas na začiatok prípravy na ďalšiu sezónu. Semanovi sa už na začiatku marca hlásilo na tréningu 10 - 12 hráčov, s ktorým sa pripravoval až do konca júna. "Už dlhé roky sa na Slovensku nestalo, že by nejaký extraligový tím trénoval v počte 10 - 12 hráčov v predprípravnom období. Bola to naša výhoda, kedy vlastne ostatní oddychovali a my sme pracovali. Aj z tohto pohľadu verím tomu, že budeme lepší v budúcej sezóne. Zdá sa mi, že hráči sú nabudení, je to však otázka na ktorú sa momentálne stopercentne nedá odpovedať. Môže sa stať, že sa nám celá naša koncepcia rozpadne a my budeme musieť doplniť káder viacerými zahraničnými hráčmi." Rozpočet MBK SPU Nitra nebude výrazne odlišný od toho z predošlého ročníka. Seman v tomto smere uvádza fakt, že si klub nejako extrémne nemôže dovoliť rozhadzovať peniaze, radšej sa preto vydal náročnejšou cestou pracovať s hráčmi a dostať ich na ihrisko. "Je dohoda medzi nami a hráčmi, že ak tvrdo odtrénuju predprípravné a prípravné obdobie, tak im bude garantované miesto na súpiske. Zatiaľ sa tento fakt po predprípravnej fáze napĺňa. Uvidíme ako prebehne príprava, ak aj tá dopadne podľa našich predstáv, tak v októbri začíname výhradne so slovenským kádrom." Na záver Seman vyzval nitrianskych fanúšikov, aby nestratili v nich dôveru a prišli ich na domáce stretnutia podporiť. "My budeme veľmi tlačiť na to, aby im to hráči oplatili a prezentovali sa atraktívnou a rýchlou hrou. To bude náš cieľ, na ktorom budeme tvrdo pracovať," dodáva v jednej osobe manažér a tréner nitrianskeho klubu.

Foto: Rastislav Búgel

Novinky


 • Slováci prehrali so Švajčiarskom 80:83 po predĺžení

  Slovenská mužská basketbalová reprezentácia stále čaká na premiérové víťazstvo v rámci predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021. Zverenci trénera Ivana Rudeža prehrali v rámci A-skupiny vo Švajčiarsku 80:83 po predĺžení.

  Čítať ďalej...

 • Rudež nominoval na dvojzápas predkvalifikácie ME 2021

  Tréner slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež zverejnil širšiu nomináciu na februárový dvojzápas predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021.

  Čítať ďalej...

 • MVP Slovenského pohára Svetozar Stamenkovič: Sme na správnej ceste, prvý cieľ sme splnili

  Najužitočnejším hráčom finálového turnaja Slovenského pohára sa stal člen víťazného tímu KB Košice a 27-ročný srbský pivot Svetozar Stamenkovič. Čo podľa neho rozhodlo o tom, že „býci“ zdvíhali nad hlavu opäť po roku trofej pre víťaza, to sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

  Čítať ďalej...

 • Vidin: Do play off ešte veľa času

  Druhý rok po sebe neuspel so svojim tímom vo finále Slovenského pohára. Tréner Interu Bratislava Oliver Vidin síce nevyhral s družstvom prvú trofej sezóny 2017/2018, ale aj po prehre pochválil svojich zverencov za bojovnosť v zápase.

  Čítať ďalej...

 • Čurovič: Konečne to mám aj ja osobne

  Počas svojej trénerskej kariéry na Slovensku získal dva majstrovské tituly, ale dlho mu unikal triumf na Slovenskom pohári. Miljan Čurovič sa dočkal vytúženého triumfu na lavičke KB Košice, kde zároveň dokázal s „býkmi“ nielen obhájiť triumf, ale aj zlomiť prekliatie organizátorov záverečných turnajov.

  Čítať ďalej...

 • 17.2.2018

  Košice obhájili trofej pre víťaza Slovenského pohára, vo finále zdolali Inter 89:81

  Basketbalisti KB Košice obhájili trofej pre víťaza Slovenského pohára, vo finálovom stretnutí zdolali Inter Bratislava 89:81. Zverenci trénera Miljana Čuroviča sa tak po šiestich rokoch ...

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Košice si zopakujú s Interom finále Slovenského pohára

  Finále Slovenského pohára bude mať opäť po roku rovnaké zloženie, domáce KB Košice triumfovali nad Levickými Patriotmi 81:59. Ich súperom v boji o trofej pre víťaza budú ...

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Inter opäť po roku vo finále Slovenského pohára

  Basketbalisti BK Inter Bratislava prešli na Slovenskom pohári cez ďalšiu prekážku, v semifinálovom stretnutí triumfovali nad Iskrou Svit 101:72.

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Košice - Ladným krokom do semifinále, druhou prekážkou sú Levice

  Basketbalisti KB Košice vykročili za obhajobou Slovenského pohára suverénnym víťazstvom 95:58 nad bratislavskou Karlovkou. V rámci svojho úvodného vystúpenia na domácom turnaji Final Eight mali situáciu pod ...

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Vidin pochválil prístup Považskej Bystrice, Torda: Každý jeden zápas je vysokou školou basketbalu

  Aj keď sa stretnutie medzi basketbalistami BK Inter Bratislava a IMC Slovakia Považská Bystrica skončilo podľa očakávania víťazstvom tímu z Eurovia SBL, tak po výsledku 105:63 vládla ...

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Semifinálové kvarteto Slovenského pohára skompletizovali Levice

  Štvrťfinálovú „kliatbu“ na Slovenskom pohári prelomili Levickí Patrioti, v záverečnom stretnutí úvodného dňa zvíťazili nad basketbalistami MBK Rieker Com-Therm Komárno 92:65. V sobotňajšom semifinále vyzvú domáce KB ...

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Košice zvládli prvý krok za obhajobou, vo štvrťfinále vyradili z hry Karlovku

  Pre organizátora záverečného turnaja Slovenského pohára KB Košice sa začala cesta za obhajobou víťazne, vo štvrťfinále si poradili s VŠEMvs Karlovka Bratislava 95:58.

  Čítať ďalej...
 • 14.2.2018

  Kurilla turbulentný mesiac v Žiline neľutuje

  Tréner basketbalistov PP & TV Raj Žilina Ivan Kurilla vedie tím nováčika najvyššej basketbalovej súťaže už vyše mesiac. Dosiahol s ním síce iba jedno víťazstvo, ...

  Čítať ďalej...

  13.2.2018

  Košice - „Baldy“ pozná recept na pohárový úspech, Radenko má opäť smolu

  Prvý z dvoch veľkých vrcholov sezóny klope na dvere a už vo štvrtok odštartujú v Angels aréne súboje v rámci Final Eight Slovenského pohára 2018. ...

  Čítať ďalej...

  13.2.2018

  Rančík: Mám radosť z toho, že stále dokážem hrať dobrý basketbal

  Z víťazstva v ankete Basketbalista roka sa pivot Interu Bratislava Radoslav Rančík tešil ôsmykrát v kariére. Čo mu priniesol rok 2017 a ako to vidí s pokračovaním jeho hráčskej kariéry?

  Čítať ďalej...

  9.2.2018

  Vidin: Cez sezónu sa treba pripravovať na play off, je to hlavná časť sezóny

  Základná časť Eurovia SBL speje pomaly, ale isto ku svojmu koncu. Pre väčšinu klubov sa blíži prvý vrchol sezóny – Slovenský pohár, po ktorom už ...

  Čítať ďalej...

  9.2.2018

  Mija Mijovič: Rád hrám fyzicky, celá kariéra je na tom založená

  V závere januára sa k Levickým Patriotom pripojil srbský basketbalista Milivoje Mijovič. Čo ho viedlo k tomu, aby si na seba navliekol žlto-zelený dres a ako sa mu pozdáva ...

  Čítať ďalej...

  8.2.2018

  Juríček: Cítil som sa opäť ako súčasť tímu

  Pred sezónou som s ním vedenie Spišskej Novej Vsi rátalo ako s jednou z opôr tímu trénera Ericha Korfantu. Vinou dlhodobej absencie sa však dostal na palubovku prvýkrát ...

  Čítať ďalej...

  8.2.2018

  Košice: Bolo mi do plaču. Priznal Baldovský po návrate ukončenom "koňarom"

  Takmer tri týždne absentoval v zostave „Býkov“ krídelník Stano Baldovský. Zranenie v dolnej časti tela ho vyradilo zo súťažného diania po domácom súboji proti Svitu ...

  Čítať ďalej...
 • 14.2.2018

  Komárno na pohár s novou posilou, do tímu pribudol Američan Justin Jackson

  Basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno sa tesne pred začiatkom Slovenského pohára posilnili, do tímu trénera Miloša Šporara pribudol 27-ročný Američan Justin Jackson.

  Čítať ďalej...

  14.2.2018

  Spišská Nová Ves: Marshall a Jewell opustili tím

  Spišiaci sa už definitívne rozlúčili aj s nádejou na play off, a tak tím opúšťajú Tyreek Jewell a aj Matt Marshall.

  Čítať ďalej...

  6.2.2018

  Do Prievidze prichádza 224-centimetrový Michael Fusek

  Reprezentačný pivot Michael Fusek, ktorý meria až 224 centimetrov posilní rady BC Prievidza. Stane sa tak najvyšším hráčom Slovenskej basketbalovej ligy. V našom tíme bude ...

  Čítať ďalej...

  5.2.2018

  Žilinčania v závere sezóny bez Onwenuho a Wrighta

  Basketbalisti PP & TV Raj Žilina odohrajú záver základnej časti Eurovia SBL 2017/2018 oslabení o dvojicu legionárov. Pre zranenie nemôžu počítať s americkou dvojicou Patrick Onwenu a Walter ...

  Čítať ďalej...

  1.2.2018

  Spišiaci opäť zasiahli do tímu, posilou kanadský rozohrávač Adam Presutti

  Vedenie BK 04 AC LB Spišská Nová Ves ešte nezabalilo boj o miestenku do play off, v stredajšom stretnutí proti MBK Handlová debutoval v ich drese 25-ročný rozohrávač ...

  Čítať ďalej...

  26.1.2018

  Prievidza - Naši basketbalisti absolvujú telesné výchovy s prievidzskými žiakmi

  Prievidzskí basketbalisti sa v len v stredu v noci vrátili z Bratislavy po úspešnom zápase v bratislavskej Karlovke a už vo štvrtok ráno viacerí stáli ...

  Čítať ďalej...

  19.1.2018

  Súpisku handlovského Baníka opúšťa Landerbergue

  Handlovčania sa dnes rozlúčili so švajčiarským krídelníkom Jeremym Landerbergom. Podľa slov športového riaditeľa klubu Ivana Kartáča, "baníci" rozviazali zmluvu s dvadsaťštyriročným rozohrávačom po vzájomnej dohode, ...

  Čítať ďalej...
 • 17.2.2018

  Košice obhájili trofej pre víťaza Slovenského pohára, vo finále zdolali Inter 89:81

  Basketbalisti KB Košice obhájili trofej pre víťaza Slovenského pohára, vo finálovom stretnutí zdolali Inter Bratislava 89:81. Zverenci trénera Miljana Čuroviča sa tak po šiestich rokoch ...

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Košice si zopakujú s Interom finále Slovenského pohára

  Finále Slovenského pohára bude mať opäť po roku rovnaké zloženie, domáce KB Košice triumfovali nad Levickými Patriotmi 81:59. Ich súperom v boji o trofej pre víťaza budú ...

  Čítať ďalej...

  16.2.2018

  Inter opäť po roku vo finále Slovenského pohára

  Basketbalisti BK Inter Bratislava prešli na Slovenskom pohári cez ďalšiu prekážku, v semifinálovom stretnutí triumfovali nad Iskrou Svit 101:72.

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Semifinálové kvarteto Slovenského pohára skompletizovali Levice

  Štvrťfinálovú „kliatbu“ na Slovenskom pohári prelomili Levickí Patrioti, v záverečnom stretnutí úvodného dňa zvíťazili nad basketbalistami MBK Rieker Com-Therm Komárno 92:65. V sobotňajšom semifinále vyzvú domáce KB ...

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Košice zvládli prvý krok za obhajobou, vo štvrťfinále vyradili z hry Karlovku

  Pre organizátora záverečného turnaja Slovenského pohára KB Košice sa začala cesta za obhajobou víťazne, vo štvrťfinále si poradili s VŠEMvs Karlovka Bratislava 95:58.

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Inter zdolal bez väčších problémov Považskú Bystricu

  Basketbalisti Interu Bratislava zvládli opäť po roku prekážku v podobe prvoligového tímu, vo štvrťfinále Slovenského pohára triumfovali nad IMC Slovakia Považská Bystrica 105:63.

  Čítať ďalej...

  15.2.2018

  Svit po dokonalom obrate v semifinále Slovenského pohára

  Hneď úvodné štvrťfinálové stretnutie Slovenského pohára prinieslo veľkú drámu, z ktorej napokon vzišli víťazne basketbalisti Iskry Svit. Prievidzu zdolali po ofenzívnej prestrelke 104:100.

  Čítať ďalej...
 • 14.2.2018

  Karlovka sa naladila na Slovenský pohár výhrou nad Spišiakmi

  V dohrávke 32. kola Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy zvíťazili basketbalisti Karlovky nad Spišskou Novou Vsou 81:65.

  Čítať ďalej...

  13.2.2018

  Spišiaci s Karlovkou uzatvoria program 32. kola

  Ešte pred začiatkom Slovenského pohára si základná časť Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy dobehne svoj jediný rest, v stredu je na programe dohrávka 32. kola medzi ...

  Čítať ďalej...

  10.2.2018

  Levice si odvážajú body z Košíc, Komárno sa priblížilo k piatemu miestu

  V 32. kole Eurovia SBL sa basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno priblížili k piatemu miestu po základnej časti, keď zvíťazili doma nad Svitom. Levickí Patrioti triumfovali len ...

  Čítať ďalej...

  9.2.2018

  Komárno proti Svitu o piate miesto, ťahákom duel Košíc s Levicami

  Štyrmi stretnutiami sa otvorí 32. kolo Eurovia SBL, ktoré je zároveň posledné pred blížiacim sa Slovenským pohárom. Druhé Košice si v ňom zmerajú sily s ...

  Čítať ďalej...

  7.2.2018

  Komárno uspelo na Interi, Prievidza prepisovala proti Handlovej historické tabuľky

  V 31. kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa podarilo uspieť Komárnu len ako druhému tímu v sezóne na palubovke Interu, stretnutie Prievidze s Handlovou prinieslo prepísanie ...

  Čítať ďalej...

  6.2.2018

  V Prievidzi ďalšie hornonitrianske derby, na Pasienkoch repríza finále

  Do konca základnej časti Eurovia SBL zostáva už len šesť kôl, preto v každom zápase pôjde už o veľa. Tak tomu bude aj v 31. ...

  Čítať ďalej...

  3.2.2018

  Handlová zaskočila Levice, Žilina sa dočkala výhry po 17 zápasoch

  V poradí už 30. kolo základnej časti Eurovia SBL prinieslo viacero prekvapení. Po sérii 17 prehier za sebou sa dočkali víťazstva Žilinčania, doma zdolali Spišskú ...

  Čítať ďalej...
 • 3.3.2017

  Slovo pre riaditeľa: Dve tváre basketbalu

  Máme tu marec a do play off nám zostáva odohrať poslednú štvrtinu základnej časti, no je potrebné sa ohliadnuť aj za mesiacom február, ktorý bol z mnohých ...

  Čítať ďalej...

  3.2.2017

  Slovo pre riaditeľa: Správne vykročenie do nového kalendárneho roka

  V januári sme 23. kolom Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy otvorili druhú polovicu základnej časti. Kluby do nového roka vykročili tou správnou nohou a boje o ligové body sú ...

  Čítať ďalej...

  2.1.2017

  Slovo pre riaditeľa: Kluby už začínajú rátať body a bojovať o svoje miesto

  Kalendárny rok sa skončil, ale Eurovia Slovenská basketbalová liga pokračuje ďalej a prvé januárové kolo nám uzatvorí prvú polovicu súťaže.

  Čítať ďalej...

  2.12.2016

  Slovo pre riaditeľa: Postupné zvyšovanie kvality slovenského basketbalu

  Riaditeľ Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy Peter Mičuda sa obzerá za druhým mesiacom základnej časti Eurovia SBL.

  Čítať ďalej...

  31.10.2016

  Slovo pre riaditeľa: Výsledky dokazujú to, čo sme si pred začiatkom ligy priali

  Riaditeľ Slovenskej basketbalovej ligy Peter Mičuda hodnotí prvý mesiac nového ročníka Eurovia SBL.

  Čítať ďalej...

  7.10.2016

  Slovo pre riaditeľa: Všetko je otvorené a ambície sú vysoké

  Riaditeľ Slovenskej basketbalovej ligy Peter Mičuda je tu opäť s tradičným blogom, v ktorom hodnotí prípravy na tretí ročník Eurovia SBL.

  Čítať ďalej...

  11.5.2016

  Slovo pre riaditeľa: Sláva víťazom, česť porazeným...

  Dobojované! Poznáme víťaza, vieme aké je poradie na ďalších miestach, ale keď musím povedať, že po tom, čo som videl v Prievidzskej Nike aréne, som veľmi ...

  Čítať ďalej...
 • 16.1.2018

  Levice zakončili skupinovú fázu Alpsko-jadranského pohára bez prehry

  Levickí Patrioti si udržali nulu na konte prehier v Helios Alpsko-jadranskom pohári, v záverečnom stretnutí skupinovej fázy zdolali slovinské Helios Suns Domžale 95:72.

  Čítať ďalej...

  16.1.2018

  Prievidza potrebuje proti USK zvíťaziť, ak chce ísť v Alpsko-jadranskom pohári ďalej

  Záverečný zápas skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára čaká aj basketbalistov BC Prievidza, proti USK Praha musia zvíťaziť, ak chcú ešte pomýšľať na účasť vo vyraďovacích bojoch.

  Čítať ďalej...

  15.1.2018

  Levice uzatvoria skupinovú fázu Alpsko-jadranského pohára proti Domžale

  Aj Levickí Patrioti zakončia počas krátkeho voľna skupinovú fázu Alpsko-jadranského pohára, v záverečnom stretnutí D-skupiny odohrajú doma duel so slovinským celkom Helios Suns Domžale.

  Čítať ďalej...

  14.1.2018

  Obhajca trofeje skončil už v skupinovej fáze

  Pre basketbalistov MBK Rieker Com-Therm Komárno sa púť v Helios Alpsko-jadranskom pohári skončila už v skupinovej fáze, v rozhodujúcom stretnutí prehrali s maďarským celkom Egis Körmend 66:75 a trofej pre ...

  Čítať ďalej...

  14.1.2018

  Obhajcu čaká kľúčový duel v Alpsko-jadranskom pohári

  Na obhajcu titulu v Helios Alpsko-jadranskom pohári čaká kľúčový zápas, basketbalisti MBK Rieker Com-Therm Komárno zabojujú o postup v záverečnom stretnutí skupinovej fázy proti maďarskému ...

  Čítať ďalej...

  23.12.2017

  Prievidzu čaká predvianočný duel s Viedňou

  Deň pred Štedrým dňom je ešte na programe ďalší duel Helios Alpsko-jadranského pohára. Basketbalisti Prievidze v ňom privítajú doma rakúskeho zástupcu BC Hallmann Viedeň.

  Čítať ďalej...

  19.12.2017

  Levice aj naďalej bez prehry v Alpsko-jadranskom pohári

  Piate víťazstvo za sebou zaznamenali v Alpsko-jadranskom pohári Levickí Patrioti, pred svojimi fanúšikmi triumfovali nad SLUNETA Ústí nad Labem 92:78.

  Čítať ďalej...
 • 15.2.2018

  Hráčom 32. kola "Solo" Diabate, najlepším Slovákom Dalibor Hlivák

  Základnú časť Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy síce teraz čaká dlhá prestávka, ale len v stredu sa uzatvorilo 32. kolo. Kto si prinesie na Slovenský pohár ...

  Čítať ďalej...

  8.2.2018

  Hráčom 31. kola Milivoje Mijovič, najlepším Slovákom Richard Körner

  Jedoznačnejšie výsledky v 31. kole Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa podpísali aj na zložení v jednotlivých kategóriách. Komu sa v stredu darilo na palubovkách najviac?

  Čítať ďalej...

  5.2.2018

  „Peak hráč mesiaca januára“ Ryan Martin z BC Prievidza

  Od sezóny 2017/2018 spolupracuje redakcia webu basketliga.sk spolu s riaditeľom súťaže Petrom Mičudom a spoločnosťou Peak na vyhlasovaní „Peak hráča mesiaca“. Aj vo štvrtom mesiaci sme sa ...

  Čítať ďalej...

  4.2.2018

  Hráčom 30. kola Marcus Tyus, najlepším Slovákom Jakub Merešš

  Prvé februárové kolo zároveň otvorilo prvú možnosť zabojovať o "Peak hráč mesiaca február". Komu sa teda najviac vydarilo 30. kolo Eurovia SBL?

  Čítať ďalej...

  1.2.2018

  Hráčom 29. kola Solo Diabate, najlepším Slovákom Dávid Abrhám

  Stredajšie 29. kolo Eurovia SBL bolo zároveň poslednou možnosťou ako sa prihlásiť do boja o "Peak hráč mesiaca január". Komu sa po individuálnej stránke najlepšie ...

  Čítať ďalej...

  28.1.2018

  Hráčom 28. kola Nemanja Barač, najlepším Slovákom Radoslav Rančík

  Z pohľadu výsledkov prinieslo 28. kolo Eurovia SBL až na jednu výnimku veľmi jednoznačné rezultáty. Ako sa to premietlo do nášho tradičného výberu najlepších výkonov ...

  Čítať ďalej...

  25.1.2018

  Hráčom 27. kola DeAndre Davis, najlepším Slovákom Richard Körner

  Stredajšie 27. kolo Eurovia SBL uzatvorilo tretiu štvrtinu základnej časti. Kto si v našom tradičnom výbere našiel miesto?

  Čítať ďalej...
 • 24.11.2017

  Býci nastrieľali polovicu bodov Slovákov

  Slovenskí basketbalisti vstúpili do predkvalifikácie Majstrovstiev Európy 2021 domácou prehrou s Macedónskom.

  Čítať ďalej...

  23.11.2017

  Slovákom nevyšiel vstup do predkvalifikácie ME 2021, s Macedónskom prehrali 66:74

  Slovenská mužská basketbalová reprezentácia otvorila účinkovanie v A-skupine predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 prehrou 66:74 s Macedónskom.

  Čítať ďalej...

  21.11.2017

  Kuric: Myslím si, že sme sa dohodli v správny čas

  K slovenskej reprezentácii sa pred predkvalifikáciou majstrovstiev Európy 2021 pripojil aj naturalizovaný americký krídelník a hráč Zenitu Petrohrad Kyle Kuric. My sme porozprávali so slovenským reprezentantom tesne ...

  Čítať ďalej...

  21.11.2017

  Mrviš: Po dlhšej pauze som späť, teším sa na reprezentovanie

  Jedným z navrátilcov do reprezentačného dresu Slovenska je krídelník Interu Bratislava Tomáš Mrviš, ktorý tak úspešne doviedol svoju cestu z náročného zranenia. V rozhovore okrem iného prezradil, čo ...

  Čítať ďalej...

  20.11.2017

  Rudež: Najdôležitejšie je, že sú všetci zdraví a majú veľkú chuť reprezentovať

  Už vo štvrtok sa začína pre slovenskú mužskú basketbalovú reprezentáciu predkvalifikácia majstrovstiev Európy 2021. V úvodnom stretnutí A-skupiny privítajú v Poprade hráčov Macedónska. S trénerom Ivanom Rudežom sme ...

  Čítať ďalej...

  17.11.2017

  Rudež nominoval na úvod predkvalifikácie ME 2021, proti Macedónsku s cieľom zvíťaziť

  Tréner slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež nominoval trinástku hráčov na úvodný duel A-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 proti Macedónsku (23. novembra o 18.00 h).

  Čítať ďalej...

  27.10.2017

  Slováci do predkvalifikácie ME 2021 s posilou, k tímu sa pripojí Kyle Kuric

  Tréner slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie Ivan Rudež môže rátať do úvodu predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 aj so službami 28-ročného naturalizovaného rozohrávača Kylea Kurica.

  Čítať ďalej...

Tabuľka


 • Poz. Z V-P Skóre B
  1. INT Inter 32 28-4 3010:2491 60
  2. KOS Košice 32 24-8 3058:2601 56
  3. LEV Levice 32 23-9 2818:2535 55
  4. PDA Prievidza 32 21-11 2887:2484 53
  5. SVT Svit 32 18-14 2883:2711 50
  6. KOM Komárno 32 18-14 2726:2663 50
  7. KAR Karlovka 32 11-21 2489:2646 43
  8. HAN Handlová 32 8-24 2489:3023 40
  9. ZIL Žilina 32 5-27 2535:3129 37
  10. SNV Spišská N.V. 32 4-28 2430:3042 36
 •   A-skupina     
  Poz.     Z V-P Skóre B
  1. SI LAS Laško 6 4-2 504:451 10
  2. CZ PR Praha 6 4-2 486:433 10
  3. AT VIE Viedeň 6 3-3 427:433 8
  4. PDA Prievidza 6 2-4 365:445 8
    B-skupina     
  Poz.       Z V-P Skóre B
  1. CZ DEC Děčín   6 4-2 487:460 10
  2. HU KOR Körmend   6 4-2 475:464 10
  3. SI TAJ Šentjur   6 2-4 495:509 8
  4. KOM Komárno   6 2-4 436:460 8
    C-skupina     
  Poz.     Z V-P Skóre B
  1. SI SEN Šenčur 6 4-2 453:426 10
  2. CZ BRN Brno 6 4-2 490:420 10
  3. AT DUK Klosterneuburg 6 2-4 413:456 8
  4. HR OSI Osijek 6 2-4 440:485 8
    D-skupina     
  Poz.     Z V-P Skóre B
  1. LEV Levice 6 6-0 508:427 12
  2. SI HEL Domžale 6 3-3 508:505 9
  3. CZ UST Ústí nad Labem 6 2-4 503:451 8
  4. AT GRZ Graz 6 1-5 393:528 7

   

   

Bleskovky


18.2.2018 -

Základná časť Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy pokračuje vo svojej prestávke, počas týždňa však bude v akcii reprezentačný tím Slovenska. V rámci predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 sa najskôr vo štvrtok 22. februára o 18.30 h predstaví vo Švajčiarsku, o tri dni neskôr odohrá o 20.15 h duel na palubovke Macedónska.

14.2.2018 - Hráč Justin Jackson prišiel do tímu KOM MBK Rieker Com-Therm Komárno

13.2.2018 - Hráč Tyreek Jewell odišiel z tímu SNV BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

11.2.2018 - Hráč Miše Diminič odišiel z tímu ZIL PP & TV RAJ ŽILINA

11.2.2018 - Hráč Matt Marshall odišiel z tímu SNV BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

11.2.2018 - Hráč Brandon Holcomb odišiel z tímu ZIL PP & TV RAJ ŽILINA

Partneri


Eurovia
Budiš
huste.tv
Peak Sport
SBA