• 1.

    KOS Košice
    20-4 44
  • 2.

    INT Inter
    18-6 42
  • 3.

    LEV Levice
    17-7 41
  • 4.

    PDA Prievidza
    16-6 38
  • 5.

    SVT Svit
    12-12 36
  • 6.

    HAN Handlová
    11-13 35
  • 7.

    KOM Komárno
    12-10 34
  • 8.

    LUC Lučenec
    10-12 32
  • 9.

    KAR Karlovka
    6-17 29
  • 10.

    SNV Spišská N.V.
    4-20 28
  • 11.

    NIT Nitra
    2-21 25

Eurovia Slovenský pohár

Prihlásené družstvá v sezóne 2016/2017:

SBL – MBK Rieker Com-therm Komárno, BC Prievidza, BK Inter Bratislava, BK Iskra Svit, BK Levickí Patrioti, MBK SPU Nitra, KB Košice, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, VŠEMvs Karlovka Bratislava, MBK Lučenec, MBK Handlová

1. liga – IMC Slovakia Považská Bystrica, MŠK BK Žiar nad Hronom, MŠK Iskra Petržalka, BK ŠKP Štart Bratislava, MBK AŠK Slávia Trnava, BK MŠK Kežmarok

2. Liga – BK ŠPD Rožňava, BKM Dastet Krompachy, BK Klokani Ivanka pri Dunaji, BK UVL Košice, DSG Team Dunajská Streda

 

Viac informácií:

 

Hrací systém:

Do Final Eight postupuje prvých 6 družstiev zo súťaže Eurovia SBL po 22. kole základnej časti. Siedmym účastníkom bude organizátor turnaja a ôsmym účastníkom bude víťaz predchádzajúcej kvalifikácie. Družstvá sú nasadené podľa umiestnenie z predchádzajúceho hracieho obdobia 2015/2016 s prihliadnutím na regionálne členenie. Víťaz kvalifikácie má priradené číslo 8. Organizátor záverečného Final Eight turnaja má priradené číslo 7. V prípade, že organizátor Final Eight turnaja bude zo súťaže Eurovia SBL a bude umiestnený do 7. miesta po 22. kole základnej časti súťaže, tak mu prináleží číslo podľa tohto umiestnenia, inak má organizátor pridelené číslo 7.

 

Kvalifikácia

Termín - I. kolo: 1. - 2.10. 2016 a 15. - 16.10.2016

1. DSG Team Dunajská Streda - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 36:70

2. BK ŠPD Rožňava - BK MŠK Kežmarok 70:68

3. BK UVL Košice - BKM Dastet Krompachy 69:87

4. BK Klokani Ivanka pri Dunaji - DSG Team Dunajská Streda 62:66

5. BK MŠK Kežmarok - BK ŠPD Rožňava 64:76

6. BKM Dastet Krompachy - BK UVL Košice 77:65

 


Termín - II.kolo: 29. 10. - 30. 10. 2016 a 12. - 13. 11. 2016

7. BK Klokani Ivanka pri Dunaji – IMC Slovakia Považská Bystrica 95:91

8. MBK AŠK Slávia Trnava – BK ŠKP Štart Bratislava 77:72

9. BK ŠPD Rožňava - MŠK BK Žiar nad Hronom 71:67

10. BKM Dastet Krompachy – MŠK Iskra Petržalka 79:80

11. IMC Slovakia Považská Bystrica - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 87:71

12. BK ŠKP Štart Bratislava - MBK AŠK Slávia Trnava 79:63

13. MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ŠPD Rožňava 92:57

14. MŠK Iskra Petržalka - BKM Dastet Krompachy 99:62

 

Termín - III.kolo: 26. - 27. 11. 2016 a 10. - 11. 12. 2016

15. BK ŠKP Štart Bratislava - IMC Slovakia Považská Bystrica 54:69

16. MŠK BK Žiar nad Hronom -MŠK Iskra Petržalka 77:90

17. IMC Slovakia Považská Bystrica - BK ŠKP Štart Bratislava 75:86

18. MŠK Iskra Petržalka - MŠK BK Žiar nad Hronom 104:75


Termín - IV.kolo: 07. - 08. 01. 2017 a 21. - 22. 01. 2016

19. MŠK Iskra Petržalka - IMC Slovakia Považská Bystrica 93:65

20. IMC Slovakia Považská Bystrica - MŠK Iskra Petržalka

 

Termín - Final Eight: 17. - 19.2.2016, Hant aréna, Bratislava 

Zápasový program - Final Eight:

1. deň (17.2.2017) - štvrťfinálové zápasy:   

2. deň (18.2.2017) - semifinálové zápasy:  

3. deň (19.2.2017) - finále:

          

Poradie na ďalších miestach sa nevyhodnocuje.

 

Eurovia Slovenský pohár 2016/2017:

 

Minulé ročníky