0-2 2
  • 9.

SNV Spišská N.V.
    0-3 3

Inter Bratislava ladí fazónu na blížiacu sa skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA, v ďalšej predohrávke SBL zaknihoval triumf nad zraneniami zdecimovaným Komárnom (95:77). V žlto-čiernom drese úspešne debutoval Richard Körner, aj s jeho pomocou zostáva majster naďalej bez prehry.

Basketbalisti Handlovej mali 30 minút nakročené k úspešnej premiére pred vlastnými fanúšikmi. Levice sa však v správnom momente nadýchli, málo vídanou šnúrou 26:0 si ukradli zápas na svoju stranu a po výsledku 90:78 si odnášajú prvú výhru v novej sezóne.

Výhra s poradovým číslom 28 a tretia v priebehu štyroch dní. Inter Bratislava zvládol náročný týždeň na jednotku, keď zastavil rozbehnutý Lučenec a po výsledku 81:66 uhájil priebežné prvé miesto v tabuľke.

Basketbalisti Lučenca prežívajú vynikajúci štart do novej sezóny. Po domácom triumfe nad Komárnom sa im tentoraz podarilo vo svojom prostredí zdolať aj finalistu z predošlej sezóny Prievidzu. „Novohradčania“ opäť predviedli výkon, po ktorom celkom bezpečne dokráčali za ďalšími dvoma bodmi do tabuľky.

Skúsený tréner Peter Jankovič zvládol návrat zo ženského basketbalu do mužského. Na lavičke Lučenca absolvoval úspešnú ligovú premiéru, jeho zverenci si po dramatickej koncovke poradili s nebezpečným Komárnom 83:75.

Pod Tatrami to bol v stredu večer zaujímavý zápas. Na strane Svitu totiž koučoval družstvo prezident klubu Ján Drobný, navyše mu chýbal jeden člen základnej päťky Isaiah Johnson. Pre Handlovú to bol zase premiérový duel v novej sezóne, čo sa podpísalo aj na hernom prejave tímu. Domáci však ustáli náročné stretnutie, celok z Hornej Nitry zdolali 90:81.

Hráčske rošády na strane Interu Bratislava si vyžiadali svoju daň, úradujúci majster mal v semifinálovej repríze pomalší rozbeh a dlho dával Iskre Svit nádej na víťazstvo. Až v záverečnej štvrtine sa preukázala kvalita a šírka kádru na strane bratislavského celku, výsledkom bol triumf o 20 bodov – 84:64.