• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Kvalifikácia na Eurovia Slovenský pohár dospela do záverečného kola. Po prvom stretnutí štvrtého kola majú bližšie k postupu hráči Petržalky, doma zvíťazili nad Považskou Bystricou 93:65.

MŠK Iskra Petržalka – IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 93:65 (22:20, 24:12, 32:18, 15:15)

Petržalka: Škrobánek 29, Ciho 18, Homola a Kráľ po 16, Strecký 6, Berček, Helmécy, Renert a Valachovič po 2, Grác a Tibenský 0

Považská Bystrica: Drbul 15, Žilinčík 14, Péli 13, Janiga a Smatana po 6, Hrebičík a Markovič po 4, Mátych 3, Majdoň 0

TH: 21/16 – 11/3, Fauly: 15 – 19, Trojky: 7 – 4, Rozhodovali: Hančík, Stopka

Marián Berček (tréner Petržalky): „Pripravovali sme na tento súboj a hoci sme viac ako tri týždne nehrali súťažné stretnutie, tak sme s výsledkom spokojní, hoci nám chýbali viacerí hráči z rotácie. Zápas sa pre nás vyvíjal dobre. Hostia sa snažili o jednoduchý basketbal s rýchlou kontrou a toto sa im aj v prvej štvrtine darilo. Nám vyšiel záver druhej štvrtiny a po prestávke sme dokázali svoje vedenie ešte zvýrazniť. V poslednej perióde sme dali príležitosť všetkým hráčom z lavičky a oni nesklamali našu dôveru. Termín stretnutia bol trochu nešťastný z dôvodu predĺženého víkendu. SBA by mohla pri zostavovaní kalendára brať na toto v budúcnosti ohľad, my nie sme profesionáli hrajúci za peniaze, ale amatéri čo to hrajú za vlastné. Chcem sa poďakovať hráčom za ich prístup k tomuto stretnutiu, všetci poctivo trénovali medzi sviatkami a časť z nich sa vrátila práve na toto stretnutie z víkendového pobytu v Tatrách. Považská Bystrica je húževnatý súper a preto sa musíme dobre pripraviť aj na odvetu.“

Peter Roman (tréner Považskej Bystrice): „Približne do sedemnástej minúty bol zápas vyrovnaný, darilo sa nám plniť dohodnuté úlohy v obrane a tak sme favorizovaných domácich nepúšťali do výraznejšieho vedenia. Bohužiaľ, v posledných troch minútach prvého polčasu sme urobili 3-4 chyby, ktoré domáci potrestali košmi, tento úsek sme odohrali veľmi netakticky. Aj úvod druhého polčasu bol vyrovnaný, na päť bodov domácich sme dokázali reagovať a rozdiel v skóre bol 14-15 bodov. Potom ale domáci skórovali 15 bodov za sebou a bolo rozhodnuté. Škoda toho, lebo myslím, že rozdiel v skóre je pre nás až príliš krutý. Doplatili sme však na slabú úspešnosť trojkovej streľby, zlé riešenia presilových situácií, menšie skúsenosti a súper mal tiež prevahu pod košom.“