• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Finále Slovenského pohára bude mať opäť po roku rovnaké zloženie, domáce KB Košice triumfovali nad Levickými Patriotmi 81:59. Ich súperom v boji o trofej pre víťaza budú hráči Interu Bratislava.

Druhý semifinálový duel Slovenského pohára mal takmer identický rozbeh, ako ten prvý. Tentoraz sa dostali hneď v úvode na koňa Košičania, po 150 sekundách vyhrávali už 11:0. „Býci“ pálili s vysokou úspešnosťou streľby, naopak Patrioti sa dlhé minúty nevedeli vysporiadať s agresívnou a účinnou obranou súpera. Herné sebavedomie sa prenieslo aj do zvyšujúceho sa vedenia, ktoré upravil s klaksónom Körner na 30:12 po prvej štvrtine. Ofenzívna kanonáda domáceho tímu pokračovala aj v druhej 10-minútovke, vedenie sa v jednom momente dostalo na hranicu 22 bodov. Levice dokázali v istých momentoch korigovať manko, ale Košice mali stretnutie pod kontrolou, keď po prvom polčase viedli 55:34.

Nič sa nezmenilo ani v ďalších minútach, Patrioti sa síce občasne nadýchli k výraznejšiemu tlaku, ale v správnom momente ich Košičania bez väčších problémov zastavili. „Býci“ tak môžu aj naďalej snívať o zlomení prekliatia organizátorov záverečného turnaja, keďže zvíťazili nad Levicami v semifinále 81:59.

KB Košice – BK Levickí Patrioti 81:59 (30:12, 25:22, 16:12, 10:13)

Košice: Vl. Djordjevič 14, Sedmák 12, S. Stamenkovič 10, Fletcher 7, Marič 6 (Körner a P. Stamenkovič po 12, Baldovský 8, Duda, Matys a Židzik 0)

Levice: Bojanovský 16, Diabate 7, Vašl 6, Mijovič 5, Kurbas 1 (Žiak 18, Djurič a Sims po 3, Krajčovič 0)

TH: 8/7 – 20/13, Fauly: 21 - 18, Trojky: 10 - 2, Rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík, Šarišský

Miljan Čurovič, tréner Košíc: „Tento zápas nás určite nejaké sily stál, ale tá plynula z tímovej energie. Dúfam, že nezanechá nejaké hlbšie následky na našom družstve. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Stanislav Baldovský, hráč Košíc: „V šatni sme si povedali, že od prvej minúty musíme začať agresívne hlavne v obrane, čo si myslím, že sa nám podarilo fakt celých 40 minút. Kolektívna obrana nám pomohla k ľahkému víťazstvu. Teraz je to už za nami, v sobotu sa musíme koncentrovať na Inter. Je to finále. Určite to bude ťažký zápas, ale rozhodne to, kto bude viac chcieť vyhrať a tímová obrana.“

Teo Hojč, tréner Levíc: „Boli sme príliš mäkkí alebo lepšie povedané, Košice boli silnejšie, tvrdšie, fyzickejšie. Nedokázali sme sa na to odpovedať, bez toho sa nedá ani pomýšľať na víťazstvo proti takému tímu, akými Košice sú. Nehrali sme jeden pre druhého, boli sme pomalí, robili sme mäkké clony a pohyb lopty bol hrozný. Z toho sme potom nemali otvorené strely. V predchádzajúcom stretnutí proti ním sme dali 17 trojok, teraz sme mali len 16 pokusov. Pretože v zápase spred šiestich dní bol náš pohyb lopty oveľa lepší. Ťažko si to viem vysvetliť a vlastne aj každému, či je možné hrať proti ním šesť dní dozadu tak skvelý zápas a teraz tak, že to nebolo na našej úrovni.“

Milivoje Mijovič, hráč Levíc: „V prvom rade by som chcel pogratulovať Košiciam k zaslúženému víťazstvu. My sme nehrali náš najlepší basketbal, veľmi zle sme začali, čím sme im umožnili voľné strely. Tie premieňali a potom sa začali cítiť komfortne, hrali tvrdšiu obranu. My sme naopak neboli dostatočne tvrdí. V podstate sme prehrali zápas v prvých piatich minútach. Chcel by som sa ospravedlniť fanúšikom.“