• 1.

    PDA Prievidza
    0-0 0
  • 2.

    SNV Spišská N.V.
    0-0 0
  • 3.

    INT Inter
    0-0 0
  • 4.

    LEV Levice
    0-0 0
  • 5.

    LUC Lučenec
    0-0 0
  • 6.

    SVT Svit
    0-0 0
  • 7.

    HAN Handlová
    0-0 0
  • 8.

    KOM Komárno
    0-0 0
  • 9.

    ZIL Žilina
    0-0 0
  • 10.

    KAR Karlovka
    0-0 0

Oficiálna stránka Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy vám aj pred začiatkom 2018/2019 prináša na jednom mieste prehľad všetkých pohybov v tímoch účastníkov SBL.

BK Levickí Patrioti (1.)

Prišli: Luka Katura (KK Split - Chorvátsko), Boban Tomič (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Lawrence Alexander (Horsens IC - Dánsko), Steven Davis (Egis Körmend - Maďarsko)

Zostávajú: Teo Hojč (tréner), Ladislav Lutovský (asistent trénera), Martin Bachan, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Milan Žiak, Patrik Adámik, Martin Danielič, Samuel Volárik 

 

BK Inter Bratislava (3.)

Prišli: David Abrhám (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Arik Smith (Umeå BSKT - Švédsko), Lee Skinner (BC Geosan Kolín - Česko), Michael Fusek (BC Prievidza), Timotej Mičuda (BKM SPU Nitra)

Zostávajú: Oliver Vidin (tréner), Roman Ivan (asistent trénera), Nemanja BaračMarek KozlíkGoran BulatovičRichard GrznárMichal Baťka, Tomáš Mrviš, Miroslav Páleník, Tomáš Praženka

 

MBK Rieker Com-Therm Komárno (3.)

Prišli: András Vavra (tréner, Oroslány Sport Egylet - Maďarsko), Jamal Hunter (Electrico FC - Portugalsko), Dayon Goodman (Westminster College - USA), Liam O'Reilly (Gardner Webb University - USA), Dalibor Hlivák (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Nenad Delič (Étoile Sportive du Sahel - Tunisko), Adrián Smik (BKM Lučenec)

Zostávajú: Nenad Miloševič, Matej Marchyn, Ladislav Stojanov, Igor Kürthy, Saša Jankovič

 

BC Prievidza (5.)

Prišli: Michael Claxton (tréner, PGE Turow Zgorzelec - Poľsko), Brandon Holcomb (KK Rogaška Crystal - Slovinsko), Richard Körner (KB Košice), Julian Scott (Iserlohn Kangaroos - Nemecko), Jahmal Jones (Debrecín Egyetem - Maďarsko), Marko Popovič (KK Zlatorog Laško - Slovinsko)

Zostávajú: Jaroslav MusilMarek JaššJán ZorvanJakub MokráňRodney Glasgow

 

Iskra Svit (6.)

Prišli: Milan Veverka (asistent trénera), Stanislav Baldovský (KB Košice), Andrew Guillory (Al Safa of Safwa - Saudská Arábia), Chris Washburn (Texas Christian University - USA)

Zostávajú: Michal Madzin (tréner), Martin Bizub, Marek Ivan, Tomáš Gajan, Maurizio Galata, Saša Avramovič, DeAndre Davis

 

VŠEMvs Karlovka Bratislava (7.)

Prišli: Matúš JurčinaJozef Vojtek (obaja MBK Rieker Com-Therm Komárno), Milan Janošov (Get Better Academy – Česko), Jakub Kobulnický (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Miroslav Mátych (MBK Handlová)

Zostávajú: Peter Ivanovič (tréner), Tomáš Polák (asistent trénera), Adam DobrotkaLukáš BolekFilip HalmešMikuláš VitekJakub PasovskýJuraj KrajčírAndrej KuffaAndrej GaládDaniel StránskyRóbert BečarikMarek MäsiarFilip LehmanDominik HavelSamuel HanákMartin Berček

 

MBK Handlová (8.)

Prišli: Peter Torda (IMC Slovakia Považská Bystrica - tréner), Jakub Petráš (University of New York Stony Brook - USA), Lukáš Hoferica (MBK Rieker Com-Therm Komárno), Will Darley (SC Rist Wedel - Nemecko), Andrej Mangold (s.Oliver Würzburg - Nemecko), Branislav Obert (MŠK BK Žiar nad Hronom), Jozef Huljak (MTSV Friendsfactory Schwabing – Nemecko), Nikolas Skouen (Froya Basket Laksevag - Nórsko), Montell Goodwin (East Illinois University - USA)

Zostávajú: Ondrej Haviar (hráč/asistent trénera), Jakub Novysedlák, Michal Dolník, Djordje Tresač, Adam Stehlík

 

PP & TV Raj Žilina (9.)

Prišli: Michal Podhorský (VŠEMvs Karlovka Bratislava), Oliver Tot (College of William & Mary - USA), Milič Blagojevič (NH Ostrava - Česko), Branislav Mátych (IMC Slovakia Považská Bystrica), DeAndre Dickson (Western Washington - USA), Victor Joseph (Cal Poly - San Luis Obispo - USA)

Zostávajú: Ivan Kurilla (tréner), Róbert Rožánek, Jakub Merešš, Timotej Šváby, Dávid Erben, Šimon Turza, Filip Pažický

 

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (10.)

Prišli: Giorgos Bitzanis (tréner, Michelin Etha Engomis Nikózia - Cyprus), Radoslav Karabín (asistent trénera), Cameron Williams (Metropolitan State College of Denver - USA), Joe Rocca (Niagara River Lions - Kanada), Ivan Židzik (KB Košice), Enuoma Ebinum (Aquimisa Carbajosa - Španielsko)

Zostávajú: Erich Korfanta(asistent trénera),Viktor Juríček,Adam Antoni, Matt Marshall, Adam Presutti, Matej Majerčák, Lukáš Krajňák, Filip Rákai, Filip Kozel, Adam Korfanta, Richard Dzugas

 

BKM Lučenec (nováčik)

Prišli: Rudolf Jugo (Fio Banka Jindřichův Hradec - ČR), Duke Shelton (University of Tampa - USA), Ike Agusi (Queens University of Charlotte - USA), Jakub Kádaši (Science City Jena - Nemecko), T.J. Bell (Macae Basquete - Brazília), Branislav Pipíška (BC Prievidza), Tomáš Marčok (BK Junior Komárno)

Zostávajú: Johnny Griffin jr., Tihomir Vranjes, Tomáš Mederi, Simeon Jackuliak, Marko Grenda, Dávid Bendík, Patrik Sarna

Foto: Lukáš Droppan