10-22 42
  • 9.

4-28 36

Svoju premiéru vo FIBA Europe Cupe majú už za sebou aj hráči Interu, na horúcej tureckej pôde si nepočínali zle, ale Gaziantep bol nad ich sily.

Začiatok pri tom nevyzeral vôbec zle, naopak body skúseného Rada Rančíka držali Inter prvú polovicu štvrtiny vo vedení. Potom však začalo úradovať americké duo Williams a King, ktoré dostalo Gaziantep do mierneho vedenia. V druhej štvrtine pokračoval vyrovnaný boj, zverencom Branka Maksimoviča sa podarilo vyrovnať v 3. minúte, ale potom prišiel drobný trhák, ktorý presunul misky váh opäť na tureckú stranu. Kľúčovou chvíľou pre zápas sa stal nástup do tretej štvrtiny, v ktorej domáci zaznamenali 13 bodov v rade a dostali sa do rozhodujúceho náskoku. Žlto-čierni však sympaticky bojovali, z 20-bodového manka dokázali stiahnuť na rozdiel 9 bodov, ale v závere opäť potvrdil kvalitu Gaziantep, ktorý nakoniec doma porazil Inter 89:72.

Royal Hali Gaziantep (Turecko) - BK Inter Bratislava 89:72 (24:18, 18:18, 24:15, 23:21)

Gaziantep: Williams 22, Calloway 18, Erol 13, King 9, Rautins 2 (Ogut 13, Balažič 10, Ružič 2, Sönmez 0)

Williams 22, Calloway 18, Erol 13, King 9, Rautins 2 (Ogut 13, Balažič 10, Ružič 2, Sönmez 0) - See more at: http://bkinter.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&Page=WebPage&DocumentID=2770#sthash.9KJ8A51i.dpuf

Inter: Rančík R. 26, Mrviš 12, Bílik 7, Kuffa 4, Bulatovič 0 (Miloševič a Rakič po 9, Jankovič 3, Páleník 2, Bannister a Musil 0)

TH: 8/6 - 26/20, Trojky: 13 - 6, Fauly: 24 - 19, Rozhodovali: Alexandru Olaru (ROU), Ivan Milicevic (BIH), Alakbar Hasanov (AZE)

Michal Ondruš (generálny manažér Interu): „Som rád, že sme do zápasu vstúpili ozaj solídne. Nebol tam žiadny strach, alebo prílišný rešpekt, čo je dôležité. V prvom polčase sme boli viac než vyrovnaným partnerom pre domácich. Veľká škoda, že chalani nezachytili úvod tretej štvrtiny, keď sme po chybách v obrane dostali v rýchlom slede dve trojky a ešte kôš z protiútoku. Bodový rozdiel narástol, napriek tomu to chlapci nezabalili. Dokonca sme sa ešte priblížili na rozdiel deväť až desať bodov. Dá sa povedať, že až do posledných chvíľ sme držali domácich v napätí. Samozrejme, treba rešpektovať kvalitu súpera. Predovšetkým rozohrávač Calloway je jednoducho skvelý dirigent, ktorý to otočil. Dovolím si však skonštatovať, že po niektorých nie celkom vydarených zápasoch sme podali dobrý a charakterný výkon. Verím, že sa to prenesie aj do ďalších dní a týždňov.“

Branko Maksimovič (tréner Interu): „Odohrali sme dobrý zápas, na ktorého začiatku sme viedli, držali sme sa v obrane, i v útoku. V prvom polčase sme vyzerali ako tím. Na začiatku tretej štvrtiny sme mali tri čierne minúty, ktorými povolili Gaziantepu šnúru 13 bodov v rade. Gaziantep je veľký klub s veľkým rozpočtom, dvoma hráčmi so skúsenosťami z NBA a niekoľkými ďalšími, čo majú skúsenosti z Euroligy, títo hráči preukázali na palubovke svoju kvalitu. Nie som šťastný, že sme prehrali, ale na ihrisku sme v zápase vyzerali dobre a v niektorých momentoch sme boli lepším tímom. Pre niektorých išlo o prvú medzinárodnú pohárovú skúsenosť a myslím si, že do ďalších zápasov doma, ale aj vo FIBA Europe Cup sa tieto skúsenosti zo zápasu premietnu do pozitív.“

Goran Bulatovič (hráč Interu): "Dnes sme hrali proti dobrému tímu so skúsenými hráčmi, ktorí majú skúsenosti z NBA a Euroligy. Začali sme dobre, ukázali sme, že vieme byť vyrovnaným súperom, ale na začiatku tretej štvrtiny sme dostali niekoľko ľahkých trojek a mali sme tiež niekoľko strát. Potom už bolo ťažké sa vrátiť späť do zápasu. Myslím si, že sme ukázali až do konca charakter a som si istý, že nebudem ľahkým súperom pre kohoľvek v našej skupine.“

Tomáš Mrviš (hráč Interu): „Prvý polčas sme odohrali celkom dobre, až na tie útočné doskoky a zbytočné straty. Nakoniec to bolo len o šesť bodov a ešte sa to dalo uhrať. Prišli sme do šatne s tým, že sa musíme vyvarovať takýchto vecí. Škoda tretej štvrtiny...“

Radoslav Rančík (hráč Interu): „Rozhodol začiatok tretej štvrtiny, keď Turci nabehli do zápasu dvomi trojkami. Po našich zbytočných chybách tam bol ešte dvojtakt, natiahli skóre a nám sa potom už ťažko vracalo do hry. Bol to jeden z našich najlepších zápasov, čo sa týka celkového poňatia hry, aj keď tam bolo veľa chýb. Najmä v obrannom doskoku. Všetci desiati sme sa snažili. Bohužiaľ, výsledok nie je taký ako by sme chceli. Ale hold, boli lepší. Musíme sa poučiť z toho, čo sme robili zle a hrať v ďalšom zápase lepšie. Chalani si uvedomili, že máme na to, aby sme mohli vyhrať a tým pádom sme pokročili o jednu métu ďalej, a to je dôležité.“