10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Prvý zápas Alpsko-adriatického poháru dopadol pre Levických Patriotov úspešné, v domácom prostredí zdolali chorvátsky KK Kvarner 2010 hladko 88:64.

Levice okrem premiérového vystúpenia v Alpsko-adriatickom pohári predstavili po prvýkrát aj novú posilu Jeremyho Grangera. Úvod vyšiel lepšie domácim, z troch akcií získali sedem bodov a keďže hostia faulovali pri každej tejto akcii, tak hneď na začiatku musel prísť oddychový čas. Toto hráčov Kvarneru prebudilo, zo zlého vstupu sa otriaslo a v 5. minúte Marić dostal chorvátsky celok do vedenia. Chorváti mali hernú kvalitu na svojej strane, ale Patrioti sťahovali manko cez trestné hody. Druhá štvrtina priniesla razantný vstup Kvarneru, deväť bodov v rade ich dostalo do najvyššieho vedenia v stretnutí – 33:20. Domáci kormidelník Hojč si zobral za tohto stavu time out, po ktorom nasledovala impozantná šnúra 16 bodov v rade a Levice boli späť v zápase. Do polčasovej prestávky sa vedenie striedalo ako na hojdačke, o čosi spokojnejší nakoniec šli hostia, ktorí vyhrávali najtesnejším možným rozdielom – 41:40. V druhom polčase sa obraz hry na radosť domácich zmenil, Kvarner začali chybovať rad za radom a Levice každú z týchto chýb zákonite trestali. Mužom týchto chvíľ bol levický Momcilo Latinovič, ktorý 15 bodmi za sedem minút presunul misky váh definitívne na levickú stranu. Réžiu stretnutia mali razom v rukách žlto-zelení, ich chorvátsky súper dokázal v tretej 10-minútovke zaznamenať iba 9 bodov, aj preto prehrával 50:67. Posledná štvrtina nepriniesla žiadnu drámu, Levičania si bezpečne strážili svoj náskok, ktorý ešte do konca dokázali zveľaďovať. Za už rozhodnutého stavu dostali šancu všetci hráči z levického tímu, ktorí sa nakoniec fanúšikom odvďačili jasným víťazstvom 86:64 nad Kvarnerom.

EUCOS Levickí Patrioti – KK Kvarner 2010 (Chorvátsko) 86:64 (20:24, 20:17, 27:9, 19:14)

Levice: Markovič 17, Valentine 13, Kovačevič, Markovič a Žiak po 6 (Latinovič 20, Granger 11, Miljkovič 4, Klár 3, Drapák, Marchyn a Rozim 0)

Kvarner: Marič 18, Bakovič a Veljačič po 9, Špralja 6, Štemberger 0 (Marinelli 11, Jambrovič 6, Kalpič 5, Vučič 0)

TH: 29/22 – 14/12, Trojky: 4 – 6, Fauly: 23 – 23, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Margala

Povedali po zápase:

Teo Hojč (tréner Levíc): „Úprimne, nečakal som taký priebeh, pretože pochádzam z regiónu, v ktorom pôsobí aj Kvarner. Vedel som, že majú dobrého trénera a aj dobrých hráčov. Dnes sme mali dobrý večer, veľmi dobre sme hrali v druhom polčase. Zvýšili sme úroveň agresivity v obrane a v ostatných ohľadoch sme to následne mali ľahšie.

Jeremy Granger (hráč Levíc): „Hrali sme dobre ako tím. Ak popracujeme na niektorých drobnostiach, ako je hrať tvrdšie, tímovejšie, tak o ostatné sa postaráme. Celkovo išlo o dobrý tímový výkon.“

Momcilo Latinovič (hráč Levíc): „Bola to pre nás veľmi cenná výhra. Dokázali sme excelentne brániť , čo je našou hlavnou úlohou, ak chceme víťaziť v zápasoch. Pri dobrej obrane sme boli schopní dávať ľahké koše a vytvárať priestor pre každého na skórovanie.“