• 1.

  INT Inter
  30-6 66
 • 2.

  LEV Levice
  26-10 62
 • 3.

  PDA Prievidza
  25-11 61
 • 4.

  KOS Košice
  25-11 61
 • 5.

  SVT Svit
  22-14 58
 • 6.

  KOM Komárno
  22-14 58
 • 7.

  KAR Karlovka
  12-24 48
 • 8.

  HAN Handlová
  9-27 45
 • 9.

  ZIL Žilina
  5-31 41
 • 10.

  SNV Spišská N.V.
  4-32 40

Prvá „letná“ posila je tu, hoci podľa kalendára ešte oficiálne „zúri“ jar. Tak či onak, David Abrhám, jeden z najtalentovanejších mladých Slovákov, bude v nasledujúcej sezóne obliekať žlto-čierny dres Interu Bratislava.

KB Košice končia po úspešnej sezóne 2017/2018 svoje účinkovanie v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige. Prinášame vám vyjadrenie prezidenta klubu Františka Sabola bez redakčných úprav.

Richard Grznár bude pokračovať v žlto-čiernych farbách! BK Inter Bratislava sa dohodol na ďalšej spolupráci s 27-ročným rozohrávačom, ktorý na Pasienkoch pôsobí od jari 2017.

Výborná správa pre fanúšikom prievidzského basketbalu! Vedenie BC Prievidza sa dohodlo na ďalšej spolupráci s 205 centimetrov vysokým Američanom Grantom Sittonom, ktorý v minulej sezóne patril k oporám prievidzského tímu.

Goran Bulatovič sa počas piatich sezón, ktoré absolvoval v drese BK Inter Bratislava, zaradil medzi klubové legendy. To bez akéhokoľvek zveličovania. Tridsaťročný Čiernohorec pomohol klubu z Pasienkov k zisku troch majstrovských pohárov a triumfu v Slovenskom pohári. Skromný, svedomitý pracant neohuruje číslami v individuálnych štatistikách, hoci je schopný aj ofenzívnych erupcií, ale príkladným prístupom, bojovnosťou a povahou, pre ktorú si vie získať nielen spoluhráčov ale aj zástupy fanúšikov. Skrátka, „Buli“ akosi prirodzene patrí na Inter. Nás preto teší, že môžeme oznámiť, že v žlto-čiernom drese bude pokračovať aj v sezóne 2018/19.

Odvolacia komisia SBL zmenila rozhodnutia disciplinárneho riaditeľa SBL Rastislava Javorského z piateho semifinálového zápasu medzi basketbalistami Interu Bratislava a KB Košice.

Máme tu semifinále Slovenskej basketbalovej ligy, a tak pozornosť väčšiny fanúšikov sa orientuje práve na sobotné tretie zápasy, v ktorých Inter privíta Košice a Levice budú hostiť Komárno. Manažment BK Inter Bratislava však už v týchto dňoch pracuje na postupnom skladaní kádra pre ročník 2018/19. Minulý týždeň žlto-čierni vyrukovali s prvým menom, keď sa klubu z Pasienkov upísal na ďalšie dva roky srbský krídelník Nemanja Barač. Teraz, krátko pre zápasom číslo tri, prichádza ďalšia skvelá správa: vo farbách Interu bude pokračovať aj rozohrávač Marek Kozlík.