• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Nečakanú dohru mal sobotňajší duel Helios Alpsko-jadranského pohára medzi BC Prievidza a BC Hallmann Viedeň. Za stavu 55:31 pre domácich sa duel napokon nedohral, keďže hostia odmietli nastúpiť na druhý polčas.

Viedenčania evidentne neprišli vo svojej koži, keď už v druhej minúte ich tréner inkasoval technickú chybu. Atmosféra sa potom do konca prvej štvrtiny viac-menej upokojila. Necelé dve minúty pred koncom inkasoval Stjepan Stazič prvú technickú chybu za filmovanie, následne sa slovne pustil do trénera Prievidze Ryana Pannoneho, za čo inkasoval druhú technickú chybu a musel ísť predčasne pod sprchy. Ešte pred jeho odchodom prišlo k slovnej potýčke, ktorá sa však skončila bez ďalších následkov. V druhej 10-minútovke sa hral korektný a vyrovnaný basketbal, o to väčšie prekvapenie bolo, že sa hostia nevrátili zo šatne po polčasovej prestávke.

Vedenie viedenského klubu zverejnilo v sobotu večer na svojom oficiálnom facebookovom konte nasledujúce vyjadrenie: „Stretnutie Helios Alpsko-jadranského pohára proti BC Prievidza bolo z našej strany predčasne ukončené z dôvodu zdravotných problémov a veľkého rizika zranenia u ďalších hráčov. Tvrdá hra súpera bola tendenčne prehliadaná, preto sa riziko zranenia enormne zvyšovalo. Kapitán Stjepan Stazič išiel na vyšetrenie, keďže mal podozrenie na zlomené rebrá. Jiří Hubálek mal zranenú tvár.“ K celej situácii dodal odôvodnenie aj generálny manažér Petar Stazič: „Zdravie môjho tímu je najdôležitejšie.“

O stanovisko sme požiadali aj generálneho manažéra Prievidze Martina Boška: „Basketbalový klub BC Prievidza sa dištancuje od vyjadrení viedenského klubu na ich facebookovej stránke. Kapitán hostí Stazič, ktorý nám v prvom vzájomnom zápase nastrieľal 46 bodov, si očividne myslel, že to, čo si môže dovoliť doma, mu prejde aj v zahraničí. Tu mu však rozhodcovia nedarovali fauly po filmovaní a keďže neuniesol ani tvrdú, ale v rámci pravidiel obranu, tak si svoju frustráciu vybíjal nešportovým až nechutným správaním voči rozhodcom a nášmu trénerovi, za čo bol zo stretnutia vylúčený. Toto však ako spolumajiteľ klubu neuniesol a cez polčasovú prestávku nariadil svojim hráčom odchod domov, aj keď tí chceli v stretnutí pokračovať.“

Podľa platných basketbalových pravidiel sa tak stretnutie medzi Prievidzou a Viedňou skončilo kontumačne 20:0 pre domácich, hosťom nebol napokon priznaný bod za prehru.