• 1.

  PDA Prievidza
  0-0 0
 • 2.

  SNV Spišská N.V.
  0-0 0
 • 3.

  ZIL Žilina
  0-0 0
 • 4.

  LUC Lučenec
  0-0 0
 • 5.

  INT Inter
  0-0 0
 • 6.

  SVT Svit
  0-0 0
 • 7.

  HAN Handlová
  0-0 0
 • 8.

  KOM Komárno
  0-0 0
 • 9.

  LEV Levice
  0-0 0

V uplynulých týždňoch sme vám ponúkli seriál, v ktorom sme postupne predstavovali hráčov, s ktorými BK Inter vyrukuje do ročníka 2019/2020. Začínali sme ho obligátnym konštatovaním, že klub má za sebou hektické, no krásne obdobie, počas ktorého najprv zažil vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy a potom prišiel s odvážnym rozhodnutím znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Vždy sme pritom zdôrazňovali, že sa intenzívne pracuje na príprave novej sezóny.

Postupne sme oznámili, že z minulosezónneho kádra budú na Pasienkoch pokračovať David Abrhám, Nemanja Barač, Michal Baťka, Goran Bulatovič, Marek Kozlík a Lee Skinner. A samozrejme, aj charizmatický tréner Aramis Naglič. Prezradili sme, že na rozhodnutie Andreja Kuffu si počkáme zrejme až do augusta a že Miroslav Páleník nikam neodchádza, hoci jeho pozícia sa zrejme zmení. Predstavili sme aj nové tváre, ktorými sú slovenskí reprezentanti Dalibor Hlivák, Michal Čekovský a Mário Ihring. Zahraničnými posilami sa stali Američania Wes Alcegaire a Kenney Funderburk. To, čo sme však nevedeli s istotou, bolo predpovedať ďalší osud Michaela Fuseka.

Najvyšší hráč v histórii SBL (meria 224 cm) sa netajil, že by rád zostal v Bratislave, kde absolvoval uplynulý ročník. Lenže bol kmeňovým hráčom belgického Spirou Charleroi. A Belgičania neboli príliš naklonení predstave, že by ho Interu požičali aj na ďalší rok. Napokon však prišlo k dohode, úradujúci slovenský majster zaplatí Charleroi za „Fusa“ odchodné a služby 24-ročného reprezentačného pivota si poistí na ďalšie tri roky. Hovorí generálny manažér Michal Ondruš: „Dlhší čas sme hľadali spôsob ako udržať Michaela Fuseka v klube na ďalšiu sezónu. Nakoniec je z toho po rokovaniach s belgickým klubom prestup a dohodnutá spolupráca na ďalšie tri sezóny. Je pre nás dôležité, že sme udržali ďalšieho hráča z predchádzajúcej sezóny a môžeme pokračovať v rozrobenej práci. Hráčsky káder na sezónu 2019/2020 je kompletný a verím, že nebude potrebné do neho zasahovať.“

Zdroj: bkinter.sk

Foto: Lukáš Droppan