• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalistom BC Prievidza nevyšiel počas aktuálneho týždňa ani druhý zápas v Helios Alpsko-jadranskom pohári, rakúskemu BC Hallmann Viedeň podľahli 73:96.

Trénerovi Ryanovi Pannonemu stále absentovala štvorica Batina, Glasgow, Musil a Pipíška, do stretnutia však už zasiahol Sitton. Pre Prievidzu sa nezačalo stretnutie najlepšie, po 71 sekundách prehrávali už 0:7. Už štvrtej minúte bolo manko dvojciferné - 2:12, až v závere prvej štvrtiny sa dokázali vrátiť do zápasu. Hostia museli aj naďalej sťahovať, úspešný obrat vyvrcholil  dve minúty pred polčasovou prestávkou, keď Wisseh upravoval na 38:37 z pohľadu Prievidze. Po dvadsiatich minútach vyhrával slovenský celok najtesnejším možným rozdielom 40:39. V druhom polčase spustili basketbalisti Viedne ofenzívnu kanonádu, ktorú viedol 39-ročný rozohrávač domacich Stazič. Ešte do konca tretej 10-minútovky viedli opäť v zápase dvojciferným rozdielom - 68:59. V záverečnej štvrtine nedokázala nájsť Prievidza recept na hru súpera, ich manko napokon vzrástlo na konečných 73:96.

BC Hallmann Viedeň (Rak.) - BC Prievidza 96:73 (21:17, 18:23, 30:18, 27:15)

Viedeň: Stazič 46, Hubálek 25, Detrick 14, Dowell a Zadeh 0 (Andre 8, Gvozden 3, Kos a Stanojlovič 0)

Prievidza: Sitton 18, Martin 16, Wisseh 14, Bílik 10, Smith 5 (Voss 6, Jašš a Zorvan po 2)

TH: 23/21 - 21/18, Fauly: 23 - 22, Trojky: 13 - 7, Rozhodovali: Vladič, Sorgo, Wildner (všetci Rak.)

Ryan Pannone, tréner Prievidze: "Tento zápas sa rozhodol v druhom polčase, ktorý vyhrala Viedeň. Stazič predviedol v tejto fáze neuveriteľný výkon, zaznamenal 34 bodov. Rozhodcovia mu odpískali dokonca tri trojky s možnosťou and-one. Väčšina striel bola ťažkých, ale dokázal ich premieňať. Naši chalani si vytvorili voľné pozície, ale nepadalo nám to proste. Celkovo to však nebolo zlé, v obrane sme urobili niektoré dobré veci. Ale ak hráč ako Stazič má úspešnosť trojek 10/13 a my nevieme dať poriadne kôš, tak je to pre nás ťažký večer. Experimentovali sme, pracovali sme na niektorých veciach, napríklad na našej zónovej obrane, aby sme ich potom preniesli do našej ligy, kde sa nám celkom darí."