10-22 42
  • 9.

NIT Nitra
    4-28 36

Basketbalisti BC Prievidza prehrali v druhom stretnutí F-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke izraelského Bnei Herzliya 67:91.

Slovenskému majstrovi nevyšiel vstup do zápasu, izraelskému tímu dovolili sériu 11 bodov v rade a po šiestich minútach prehrávali prvýkrát v zápase dvojciferným rozdielom (13:3). Herzliya bola lepším tímom na palubovke a po desiatich minútach viedla 22:7. Útočnú kanonádu domácich zastavili Prievidžania až v druhej štvrtine, do jej konca stiahli na 36:49. Po prestávke sa však domáci vrátil k svojej hre, na ihrisku diktovali priebeh zápasu a súperovi nedovolili žiadnu dramatizáciu. Pred poslednou štvrtinou prehrávali zverenci trénera Miljana Čuroviča 51:65. Víťazný obrat sa hosťom nepodaril, Herzliya si postrážila záverečnú 10-minútovka a napokon vyhrali hladko 91:67.

Bnei Herzliya - BC Prievidza 91:67 (22:7, 27:29, 16:15, 26:16)

Herzliya: Mashour 22, Dennis 12, Leumi 6, Maayan 2, Sharp 0 (Green 17, Adrien 16, Kanačevič 9, Jacko 7)

Prievidza: Batina 18, Körner 7, Dramičanin 5, Körner a Jašš 0 (Dowell 20, Jones 15, Giles 2, Ihring 0)

TH: 24/18 - 10/8, Fauly: 18 - 21, Trojky: 7 - 9, Rozhodovali: Glišič (Srb.), Milojevič (Mac.), Poursanidis (Gréc.).

Povedal po zápase:

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): "Neviem si vysvetliť náš zlý vstup do zápasu. Prvá štvrtina rozhodla o osude stretnutia. Ospravedlňujem sa, že sme nehrali lepšie. Verím, že v najbližšom zápase to bude oveľa lepšie.“