• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Levickí Patrioti si nezopakujú po roku finále Alpsko-jadranského pohára, v odvetnom semifinálovom stretnutí prehrali na palubovke chorvátske KK Adra Oil Škrljevo 84:94. Zverencov trénera Tea Hojča delilo od finálovej účasti päť bodov.

Levičania sa museli zaobísť v semifinálovej odvete bez Žiaka, z hry ho vyradili na poslednú chvíľu zdravotné problémy. Úvod nebol zo strany Patriotov ideálny, súperovi nechávali priveľa voľných okienok v obrane, čo rezultovalo až do stavu 4:13. S príchodom Bojanovského sa zlepšila koncentrácia tímu, šesť bodov za sebou im pomohlo výrazne okresať manko. Hra sa viac vyrovnala, po prvej štvrtine však bolo spokojnejšie Škrljevo, keďže viedlo 23:21. „Žlto-zeleným“ vyšiel vstup do druhej časti, Bachan sériou piatich bodov v rade, dostal v 12. minúte svoj tím prvýkrát v zápase do vedenia – 26:24. Domáci však okamžite kontrovali, tvrdým pressingom sa opäť výraznejšie odpútali, necelú minútu pred koncom prvého polčasu dokonca do dvojciferného vedenia – 43:33. Do šatní sa išlo napokon za stavu 46:37 pre Škrljevo.

Dôležitosť stretnutia bolo evidentne cítiť, Levice začali s pribúdajúcim časom pociťovať nervozitu a tlak. Chorvátsky celok tejto situácie využil, začal ťažiť zo strát súpera a držať približne 10-bodový náskok. Potom prišli momenty Pitu, s jeho výraznou pomocou sa stiahol rozdiel na šesť bodov a finálová nádej tak stále žila. Škrljevo sa však z tlaku spamätalo, vrátilo sa ku svojej hre a pred záverečnou periódou vyhrávalo 73:58. Z levickej strany musel prísť okamžite risk, ten nepriniesol želaný efekt. Domácemu tímu totiž išla streľba a svoje vedenie dostalo cez 20-bodovú hranicu. Patrioti však nesklonili hlavy, ešte sa totiž nadýchli k záverečnému finišu. Režíroval ho Benjamin, necelé štyri minúty pred koncom bolo manko už len osembodové – 76:84. Bitka o každú loptu a kôš napokon vyšla lepšie Škrljevu, rozhodujúci náskok si totiž už udržalo. Levice prehrali v odvetnom semifinálovom stretnutí so Škrljevom 84:94.

KK Adra Oil Škrljevo (Chor.) – BK Levickí Patrioti 94:84 (23:21, 23:16, 27:21, 21:26)

Škrljevo: Ušič 14, Uljarevič 13, Krstanovič 10, Kučan 2, Štemberger 0 (Barnjak 24, Šarač 12, Williams 10, Yacoubou 9, Lebo 0)

Levice: Pita 20, Benjamin 18, Davis 4, Krajčovič 3, Jeftič 2 (Bachan 13, Council 11, Bojanovský 7, Gačeša 6)

TH: 32/19 – 29/19, Fauly: 25 - 26, Trojky: 11 - 5, Rozhodovali: Terlevič, Sušanj, Miletič (všetci Chor.), 300 divákov.

/prvý zápas 76:82, Škrljevo postúpilo do finále/

Teo Hojč, tréner Levíc: "Nehrali sme dobrý basketbal. Prvý polčas a tretiu štvrtinu sme vôbec nebránili, takýmto spôsobom nemáme šancu vyhrať s takýmto súperom a nie v našej lige. To si musíme povedať s chlapcami, to je totiž základ akéhokoľvek úspechu v tejto sezóne, na ktorý chceme dosiahnuť. Útok nebol problém, dali sme 84 bodov na palubovke súpera. O obrane chcem hovoriť, neboli totiž na úrovni, ktorú si myslíme, že si môžeme dovoliť. Gratulujem Škrljevu k postupu do finále. Podľa mňa začali svoj postup v Leviciach, kde sme tiež odohrali zlý zápas. Nevyhrali sme s náskokom 10 - 15 bodov. Tam zacítili šancu, čo potvrdili. Boli lepším tímom a zaslúžene postúpili do finále."

Martin Bachan, hráč Levíc: „Myslím si, že v prvom polčase sme sa držali dobre. V druhom polčase sme ukázali charakter, dokázali sme sa vrátiť. Bolo to o jednej lopte. Mrzí nás to, ale ideme ďalej. Sústredíme sa na ligu. Dúfam, že tam sa nám podarí uspieť.“