• 1.

  INT Inter
  7-1 15
 • 2.

  ZIL Žilina
  6-2 14
 • 3.

  LUC Lučenec
  5-3 13
 • 4.

  PDA Prievidza
  5-3 12
 • 5.

  SVT Svit
  4-4 12
 • 6.

  LEV Levice
  4-4 12
 • 7.

  HAN Handlová
  3-5 11
 • 8.

  KOM Komárno
  2-6 10
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-8 8

Levickí Patrioti odštartujú sériu súťažných zápasov o čosi skôr ako ich ligoví konkurenti, vo štvrtok 27. septembra vstúpia do štvrtého ročníka Alpsko-jadranského pohára na palubovke českého tímu BK Armex Děčín.

BK Armex Děčín (ČR) – BK Levickí Patrioti

ARMEX Sportcentrum, štvrtok 27. septembra o 18.00 h – štatistický prenospriamy prenos

Rozhodcovia: Marek Vondráček, Jan Jeřáb, Marek Vošahlík (všetci ČR)

Niečo o súperovi: Minuloročný štvrťfinalista českej najvyššej súťaže urobil počas leta niekoľko zmien, z viac-menej čisto českého kolektívu upustil, o čom svedčí angažovanie dvoch Američanov – Klintona Carlsona a Lamba Autreyho. S kariérou sa rozlúčil Jakub Houška, ktorý sa presunul do pozície asistenta trénera a v děčínskom drese tiež neuvidíme ani bývalého hráča Komárna Filip Halada. Inak však zostalo gro tímu pokope, preto by „válečníci“ opäť raz mierili na vyššie méty. Děčín je štvornásobným držiteľom bronzu (1998, 2009, 2011, 2012), trojnásobným finalistom Českého pohára (2012, 2015, 2016) a druhý rok budú hrať v Alpsko-jadranskom pohári.

Aktuálna forma: Děčín odohral v príprave na nový ročník Kooperativa NBL sedem stretnutí. Najviac zarezonovalo víťazstvo nad úradujúcim majstrom z Nymburku (88:80). Zverenci trénera Pavla Budinského zaznamenali celkovo štyri víťazstvá a tri prehry. Okrem Nymburku zdolali Löwen (103:54), Kapfenberg (78:65) a Ústí nad Labem (86:65). Prehry zaznamenali s Chemnitzom (81:99), Kapfenbergom (72:94) a Weissenfelsom (64:85).

Levickí Patrioti majú za sebou úspešný záver prípravy, počas niečo vyše týždňa zaznamenali dve turnajové triumfy. Na maďarskom Göcsej Cupe síce odštartovali tesnou prehrou s Körmendom (75:78), ale následne zvíťazili nad Grazom (82:79) a Zalakerámiou (75:68). Potom prišiel domáci Golden Eagle Cup, kde prišli tri víťazstvá za sebou – proti Domžale (74:73), Gliwiciam (75:69) a Ostrave (83:69).

Zo šatne Patriotov: V stredu o 9.30 h vyštartovala výprava Levických Patriotov na úvodný súťažný zápas sezóny 2018/19 do takmer 600 km vzdialeného Děčína, kde sa vo štvrtok v úvodnom zápase Alpsko-jadranského pohára predstaví proti domácim „válečníkom“. Vo výprave je jedenásť hráčov, v Leviciach zostala dvojica Lawrence Alexander a Martin Bachan. Lawrence Alexander už začal s tréningom a do začiatku ligy by mal byť v poriadku. Martin Bachan, ktorý utrpel v sobotňajšom zápase Golden Eagle Cupu poranenie kolena, si nezahrá 4 - 6 týždňov. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Na hráčov čaká v stredu večer ľahký tréning v mieste zápasu a vo štvrtok o 18.00 h súboj proti tímu, ktorý má v tejto sezóne vysoké ambície tak v českej lige, ako aj v Alpsko-jadranskom pohári.

Povedali pred zápasom:

Pavel Budínský, tréner Děčína: „Nová sezóna je tu a „válečníci“ do nej vstupujú zápasom proti Leviciam v Alpsko-jadranskom pohári. Myslím, že sa všetci tešíme, príprava prebehla podľa plánu a ja dúfam, že nás v prvom zápase príde podporiť čo najviac fanúšikov, ktorých na tento zápas srdečne pozývam.“

Teo Hojč, tréner Levíc: „Je pred nami prvý oficiálny zápas v sezóne, ktorý prichádza trochu skoro pre nás, pretože sme v stále móde prípravy na novú sezónu. Na druhej strane treba však povedať, že to bude dobrý test, uvidíme ako budeme reagovať v oficiálnom zápase proti kvalitnému tímu na palubovke súpera. Čaká nás jeden z najlepších českých tímov predchádzajúcej sezóny. Cestujeme na zápas bez dvoch zranených hráčov, preto naša rotácia bude menšia, ako sme si želali. Očakávam náročný zápas. Som si istý, že nám tento stretnutie zodpovie na mnoho otázok pred štartom do novej ligovej sezóny.“

Videopozvánka na zápas Děčín – Levice:

Foto: Lukáš Droppan