Vytlačiť
Kategória: Európske súťaže

Levickí Patrioti naplnili papierové predpoklady, druhý štvrťfinálový zápas s chorvátskym KK Vrijednosnice Osijek vyhrali 87:73 a po roku sa opäť predstavia v semifinále Alpsko-jadranského pohára. Súperom slovenského tímu bude ďalší celok z Chorvátska – Adra Oil Škrljevo.

Levice predvádzali v úvodnej časti smečiarsku šou, hrali bez výraznejšieho tlaku, a to im rýchle prinieslo vedenie 9:4. Osijek odpovedal v podobnom duchu, šiestimi bodmi za sebou sa dostal do najtesnejšieho možného náskoku. Tímy sa striedali v mini šnúrach, americká dvojka Benjamin a Davis sa postarala o to, že Patrioti po desiatich minútach viedli 23:22. Do druhej štvrtiny vstúpili „žlto-zelení“ siedmimi bodmi v rade, ale domáci tím sa dokázal držať na dostrel. V kľúčových okamihoch im však nepadalo, preto si hostia stále držali tesný náskok. Druhá 10-minútovka nepriniesla príliš pohľadný basketbal, no spokojnejší bol slovenský celok, keďže vyhrával 39:36.

Do druhého polčasu však lepšie vstúpili hráči Osijeku, jedenástimi bodmi za sebou sa dostali prvýkrát v zápase do výraznejšieho vedenia. Na prvé body čakali Levičania takmer tri minúty, ale šesťbodová šnúra Bojanovského ich opäť posadila na koňa. V obrane pritlačili, súpera začal chybovať a vo výhode tak boli zverenci trénera Tea Hojča. Do záverečnej časti išli za stavu 60:52 v ich prospech. Dobre sa začala aj štvrtá štvrtina, príjemné oživenie v podobe Bachana rezultovalo do prvého dvojciferného vedenia Levíc v zápase – 67:57. Osijek nezložil zbrane, úspešnou streľbou za tri body stále živil šancu na výhru. Lenže Patrioti neponechali nič na náhodu, bezpečne a bez starostí dokráčali k piatej výhre za sebou, Osijek zdolali 87:73.

KK Vrijednosnice Osijek (Chor.) – BK Levickí Patrioti 73:87 (23:22, 13:17, 16:21, 21:27)

Osijek: Abu 21, Gospič 15, Ihring 14, Sango 8, Mandič 7 (Darling 6, Vrkič 2, Dmitrovič a Perič 0)

Levice: S. Davis 18, Bojanovský 16, Benjamin 12, Žiak 10, Krajčovič 4 (Alexander a Pita po 9, Bachan 5, Adámik a Volárik po 2)

TH: 19/15 – 4/3, Fauly: 9 – 18, Trojky: 8 – 10, Rozhodovali: Katič, Mikulič, Hartman (všetci Chorv.)

/prvý zápas – 62:103, do semifinále postupujú Levice/

Teo Hojč, tréner Levíc: „Bol to náročný zápas hlavne v tom, že sme v sobotu mali ťažký zápas a cestovali sme. Chlapci to zvládli dosť dobre, chceli vyhrať. To je niečo, čo si myslím, že treba uznať. Zaslúžia si rešpekt. Ja len dúfam, že budeme pokračovať v tom, aby sme v každom zápase hrali dobrý a tímový basketbal. Keď takto hráš, tak väčšinou sa výsledok postará sám o seba.“

Martin Bachan, hráč Levíc: „Bola to v podstate celý zápas taká doťahovačka, aj keď sme väčšinu času viedli, ale nedovolili sme súperovi žiaden väčší náskok. Dotiahli sme to do víťazného konca. Mali sme veľký náskok z domáceho zápasu, mohli sme hrať pokojne a bez tlaku.“