• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Patrioti Levice zaznamenali v rámci B-skupiny Alpsko-jadranského pohára prvú prehru, rakúskemu Swans Gmunden podľahli na jeho palubovke 76:85.

Strelecký účet Patriotov otvoril piatimi bodmi v rade Bachan. Gmunden na to odpovedal bodovým úsekom 7:0 a 11:0, čím sa v siedmej minúte dostal do vedenia 18:7. Levičania sa však otriasli z prvotného tlaku rakúskeho celku, dvanástimi bodmi v rade obrátili stretnutie na svoju stranu. Po prvej 10-minútovke však boli o čosi spokojnejší domáci, viedli totiž 22:21. V druhej časti pokračovala vyrovnaná bitka, tímy si dlhé minúty striedali tesné vedenie. Gmundenu sa opäť raz podarilo mierne odpútať, ale zverenci trénera Michala Madzina sa držali v tesnom závese. Na polčasovú prestávku šli za stavu 39:43 v ich neprospech.

„Žlto-zelení“ vybehli do druhého polčasu dobre, dlho držali vyrovnaný stav, dokonca počas niekoľkých chvíľ aj viedli. Domáci Blazan však ťahal „labute“, pred záverečnou periódou vyhrávali 62:58. V štvrtej štvrtine si ani jeden z tímov nevytvoril zásadný rozdiel, ktorým by zlomil odpor súpera. Všetko tak schyľovalo k dramatickej koncovke. Dve minúty pred koncom bol stav nerozhodný 74:74. Lenže domáci Murati zaznamenal trojbodovú akciu a následne Loveridge úspešnou trojkou rozhodol o víťazovi zápasu.

Swans Gmunden (Rak.) – Patrioti Levice 85:76 (22:21, 21:18, 19:19, 23:18)

Gmunden: Friedrich 20, Murati a Ogunyemi po 15, Blazan 11, Güttl 5 (Loveridge 14, Linortner 5, Diemer a Schartmüller 0)

Levice: Bachan 13, Perovič 11, Hill 9, Bojanovský 8, Hot 4 (Juríček 13, Krajčovič a Žiak po 9, Kirves 0)

TH: 21/18 – 10/8, Fauly: 15 – 23, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Salomon, Freudenthaler, Splajt (všetci Rak.), 200 divákov.

Michal Madzin, tréner Levíc: „Pre nás to bol náročný zápas, naťahovali sme sa o každý bod. Myslím si, že to bolo o tom, kto urobí menej chýb, ktoré súper potrestá. Vyšlo to asi na opačnú stranu od nás. Myslím si, že potrebujeme veľa takýchto zápasov, aby sme hrali takéto tesné stretnutia, kde každý útok a obrana sú extrémne dôležité.“

Viktor Juríček, hráč Levíc: „Myslím si, že sme mali zlý začiatok. Počas celého zápasu sme robili tie isté chyby. Deň pred zápasom sme si povedali, čo hrajú, aké akcie a vedeli sme o nich. Aj napriek tomu nám vždy ušla pozornosť a oni to veľmi dobre trestali. Budeme hrať ešte s nimi doma, treba teda na tento zápas zabudnúť, pozrieť si, čo sme robili dobre a zle a poučiť sa z toho.“