• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Basketbalisti Interu Bratislava zaznamenali druhé víťazstvo v A-skupine Európskeho pohára FIBA, na palubovke maďarského Pécs VSK-Veolia uspeli po výsledku 94:93. Vďaka tomuto úspechu sa v neúplnej tabuľke dostali na druhé miesto s bilanciou dvoch výhier a dvoch prehier. Ďalší duel zverencov Aramisa Nagliča je na programe doma, v bratislavskej Eurovia aréne privítajú v stredu 20. novembra o 18.00 h holandský Leiden.

Od úvodu sa hral mimoriadne ofenzívny a atraktívny basketbal. Inter začal lepšie, ale ich súper odpovedal vysokou efektivitou v útoku. Hlavne domáca dvojica Smith a Horti robila problémy obrane bratislavského tímu, aj vďaka ním viedli v 6. minúte 18:11. Hostia museli reagovať zmenou herného prejavu, tá priniesla už o dve minúty stav 23:26 z ich pohľadu. Koncovka však patrila Pécsu, prvú štvrtinu napokon vyhral 36:25. Do druhej časti vstúpil už Inter koncentrovanejšie, lepšie bránil a dosť rýchlo sa dokázal vrátiť do zápasu. Dobrú energiu priniesol z lavičky Bubalo, aj jeho zásluhou bol tri minúty pred koncom prvého polčasu stav vyrovnaný - 42:42. Hráči Interu šli nakoniec do šatní spokojnejší, Abrhám totiž upravoval na polčasových 54:52.

Zverenci trénera Aramisa Nagliča zvládli nástup aj do druhého polčasu, dlhšiu dobu si držali tesný náskok. Pécs podľa očakávania zintenzívnil svoj tlak, čo rezultovalo do pokračovania vyrovnaného súboja. Oba celky totiž dokázali reagovať na nápor toho druhého. Lídrom Interu bol v tejto fáze Funderburk, jeho výrazný bodový príspevok znamenal stav 75:73 z pohľadu hostí pred záverečnou 10-minútovkou. Štvrtá štvrtina priniesla boj o každú loptu a bod. Pécsu sa najskôr podarilo získať štvorbodový náskok, ale s príchodom Funderburka opäť pokračovala vyrovnaná partia. Baťka sa neskôr postaral o to, že 143 sekúnd pred koncom viedol Inter 88:87. V koncovke to napokon bolo o maličkostiach a pevnejších nervoch. Šesť sekúnd pred koncom vyhrával Pécs 93:92, ale hrdinom duelu sa stal Bulatovič, s klaksónom rozhodol o najtesnejšom možnom triumfe hostí.

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

Pécs VSK-Veolia (Maď.) - Inter Bratislava 93:94 (36:25, 16:29, 21:21, 20:19)

Pécs: Budimir 20, Horti a Rujak po 16, Smith 13, Pongó 9 (Čirič 9, Antóni 8, Biró 2)

Inter: Fundeburk 30, Baťka 14 Bulatovič 13, Skinner 12, Abrhám 3 (Bubalo 12, Ihring 5, Alcegaire 3, Körner 2)

TH: 25/20 - 7/4, Fauly: 20 - 22, Trojky: 11 - 12, Rozhodovali: Bijedič (Bos. a Herc.), Rohacky (Rak.), Jovanič (Bos. a Herc.), 1900 divákov.

Aramis Naglič, tréner Interu: „Bol to strašne ťažký zápas. Vedeli sme, že Pécs má ofenzívny talent a to bolo možné aj vidieť. Hrajú vynikajúci tranzícny basketbal a strieľajú s veľkým sebavedomím. Bol to zápas s veľa bodmi, ťažko sa bránilo na oboch stranách. Na konci sa kocka otočila na našu stranu. Myslím si, že sme si to zaslúžili, pretože sme mali dve strely na potvrdenie výhry. Aj o faule šesť sekúnd pred koncom by sme mohli diskutovať, ale skončilo to šťastne. Bulatovič dal veľmi vážne body. Šťastie sa priklonilo na našu stranu. Môžeme byť šťastní, že žijeme ďalej a v Európskom pohári FIBA môžeme ďalej dúfať, že prejdeme skupinou.“

Goran Bulatovič, hráč Interu: "Mohol by som povedať, že toto bola moja najväčšia strela. Myslím si, že som doteraz nikdy nedal kôš v poslednej sekunde. Dával som nejaké šestky, ale kôš nikdy."

Michal Baťka, hráč Interu: „Dva body sú doma, máme 2-2 a dá sa povedať, že všetko vo vlastných rukách pred dvoma domácimi zápasmi. Škoda, že sme si v prvej štvrtine urobili takú stratu. Museli sme potom vynaložiť extra viac síl, aby sme to dobehli. Vynikajúca druhá štvrtina zo strany chlapcov, keď to dotiahli. Potom sa hralo o každý bodík, kto viac odskočí a bude mať pevnejšie nervy na konci. Som rád, že sme premenili posledný lay-up spod koša a máme víťazstvo.“