Vytlačiť
Kategória: Európske súťaže

V oslabenej zostave sa Spišskí Rytieri dlho držali v boji o víťazný začiatok v Alpsko-jadranskom pohári, ale napokon bol rakúsky Kapfenberg nad ich sily.

Spišiaci pricestovali do Rakúska bez Antoniho a Juríčka, v úvode dovolili Kapfenbergu viesť 5:0 a neskôr aj 9:2. Po prestriedaní a oddychovom čase sa im krok po kroku darilo nielen zlepšovať hru, ale najmä znižovať manko. Ústrednými postavami týchto momentov boli Kigab a Hlivák, aj vďaka bolo po prvej štvrtine len 4-bodové manko – 20:24. V druhej 10-minútovke nadviazali Rytieri na to, čo ich vrátilo späť do zápasu a neskôr zobrali vedenie na svoju stranu. Kolektívnym výkonom dokázali domácim výraznejšie odskočiť, ale najmä Williams výraznejšie ukrojil z manka, no Rytieri vyhrali prvý polčas 52:49.

Po prestávke sa zopakoval začiatok zápasu, Kapfenberg sa veľmi rýchlo strelecky chytil a Spišiaci sa opäť mierne herne trápili. Domáci legionári to zobrali do svojich rúk a výrazne pomohli svojho tímu. Zástupca Niké SBL ale neskladal zbrane, aj keď išiel do poslednej štvrtiny za stavu 65:72. „Býci“ už však boli ofenzívne na koni a pri rýchlom tempe prestali zverenci trénera Tea Hojča stíhať. Vidina úspechu sa postupne rozplynula, napokon odchádzali Spišiaci z Rakúska s prehrou.

Alpsko-jadranský pohár – A-skupina:

OSC Capital Bulls – Spišskí Rytieri 98:79 (24:20, 25:32, 25:13, 26:14)

Najviac bodov - Bulls: Williams 27, Baumann 19, McCants 17

Rytieri: Kigab 15, Pipkins 11, Smith 9, Fusek 5, Zuščák 2 (Hlivák 13, Mrviš 12, Reeves 10, Stančák 2, Makula 0)

TH: 34/25 – 21/17, Fauly: 22 - 24, Trojky: 11 - 10, Rozhodovali: Oprčkal, Smrekar, Smolej

Teo Hojč, tréner Rytierov:Domáci využili to, že sme sem prišli bez dvoch hráčov rotácie. Jeden hráč základnej zostavy sa nám navyše cez prvý polčas zranil, k tomu sme mali veľké problémy s faulami, takže sme vlastne celý druhý polčas hrali v zostave, s ktorou sme nikdy nehrali. Bolo to veľmi náročné. Keď sme mohli hrať normálne a nemali sme problémy s faulami, tak sme viedli. Oni využili, že sme potom kondične padli a chýbala nám rotácia. Bolo vidieť, že potrebujeme viac hráčov, keď hráme dvakrát do týždňa. Gratulujem domácim.“

Dalibor Hlivák, hráč Rytierov: „Nechceme sa prezentovať takýmto výkonom. Začali sme zle v obrane, Kapfenberg to natiahol na nejakých 10 bodov, ale rýchlo sme sa do polčasu vedeli vrátiť. Dostali sme však veľmi veľa bodov z protiútokov. Druhý polčas sme úplne odišli v obrane, dovolili sme im veľmi veľa útočných doskokov a z toho mali druhé šance, ktoré už potom premenili a natiahli vedenie na 20 bodov.“