10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Slovenská reprezentácia do 20 rokov ukončil sériu prípravných zápasov v Slovinsku najlepším možným spôsobom, keď zdolala tamojších rovesníkov 67:65.

Slovinsko "U20" - Slovensko "U20" 65:67 (14:19, 22:17, 16:11, 13:20)

Slovinsko: Kralj 14, Klavžar 7, Ličen 4, Strel 2, Tomažič 0 (Hirschmann 20, Jogan 6, Tovilovič 5, Stipaničev 4, Sušec 3, Andolšek Heine a Pavliha 0)

Slovensko: Zelizňák 17, Bátovský 9, Mokráň 8, Majerčák 4, Páleník 3 (Danielič 14, Volárik 5, Siládi 3, Kubala a Mátych po 2)

TH: 16/10 - 16/10, Fauly: 16 - 15, Trojky: 9 - 7

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Slovenska: "Generálku pred majstrostvami Európy sme zavŕšili víťazstvom o dva body nad slovinským výberom do 20 rokov. Úvod zápasu sme mali kvaitný, súpera sme zakočili a vyhrávali sme 6:0. Neskôr sa priebeh hry vyrovnal. Naša dominancia vychádzala z vyváženej hry medzi podkošovým priestorom a obvodovou hrou. Polčas skončil 36:36. Tretiu štvrtinu sme až na prvý útok, začali hlavne s veľkými chybami a zlými rozhodnutiami v túoku. Opäť sme zápas v štvrtej štvrtine otočili obranou a v dramatickom závere sme víťazstvo stiahli na svoju stranu. Sme dobre naladení a každá takáto výhra nás dobre nastaví. Negatívom je, že nevieme, aké je zranenie Tomáša Pavelku, keďže má výron. Toto budeme riešiť v pondelok. Dávid Javorský má problém so zadným stehenným svalom. Obaja ukázali, že sú prínosom pre náš výber. V pondelok urobíme záverečnú nomináciu, pretože v utorok sa poslednýkrát pred odletom stretneme v Bratislave. Vo štvrtok odlietame na šampionát do Portugalska."