10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Reprezentačný výber do 20 rokov zvládol odvetu proti slovinskej reprezentácii do 18 rokov, keď zvíťazil 83:75.

Slovinsko „U18“ – Slovensko „U20“ 75:83 (15:22, 16:30, 23:14, 21:17)

Slovinsko: Glas 18, Samar 14, Dušanič 10, Ščuka 8, Muratovič 5 (Malovčič 7, Stavrov 6, Babšek Vrečko 5, Nemanič 2, Jugovic a Praljak 0)

Slovensko: Páleník 19, Zelizňák 15, Majerčák 12, Mokráň 8, Javorský 0 (Siládi 11, Bátovský 8, Volárik 6, Danielič 4, Kubala a Turza 0)

TH: 34/26 – 31/22, Fauly: 25 – 23, Trojky: 5 - 7

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Slovenska: "Do tohto zápasu sme vstúpili s veľmi kvalitnou obranou, čo bolo pre celý priebeh stretnutia rozhodujúce. Všetci chalani, čo prišli na ihrisko, priniesli pozitívnu energiu v defenzíve. Do šatne sme odchádzali za stavu 52:31, čo je aj skvelá vizitka útočnej činnosti. Po zmene strán už nemohol do zápasu nastúpiť Dávid Javorský, ktorý hlavne v prvej štvrtine priniesol skvelú obranu ich rozohrávača Ziga Samara. Po polčase Slovinci pritlačili, no aj napriek tomu sme dokázali vzdorovať. Slovinci majú v tejto kategórii veľmi dobrý tím. Teší nás aj to, že sme zvýšenou agresivitou dokázali Slovincom vzdorovať aj na doskoku, kde zo 49 doskokov sme 18-krát doskočili v útoku, hlavne Jakub Mokráň a Maroš Zelizňák boli v tejto činnosti dominantní. V piatok máme pauzu a v sobotu je na programe so slovinským výberom do 20 rokov, ktorý je tiež účastníkom A-kategórie."