10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Slovenským basketbalistom do 16 rokov nevyšiel vstup do B-kategórie majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici, v úvodnom vystúpení D-skupiny prehrali s rovesníkmi z Belgicka 52:82.

Slováci začali účinkovanie na turnaji dobre, po drvivú väčšinu prvej štvrtiny hrali so súperom vyrovnanú partiu, dokonca aj tesne viedli. V koncovke však Belgičania zabrali, po desiatich minútach viedli 15:11. V druhej časti sa rozdiel začal zväčšovať, naši basketbalisti zaostávali mierne pod košom. Slovenský výber bol však stále v hre, aj keď po prvom polčase prehrával 22:32.

Po prestávke zabrala lavička nášho súpera a vidina víťazstva sa Slovákom začala vzďaľovať. Belgicko hrozilo tiež z protiútokov, pred záverečnou 10-minútovkou vyhrávalo 57:36. V štvrtej štvrtine sa už nič závratné neudialo, keďže o víťazovi stretnutia už bolo rozhodnuté. Slováci si môžu napraviť chuť už v piatok, ich ďalším súperom bude Veľká Británia.

B-kategória ME basketbalistov do 16 rokov – D-skupina:

Belgicko – Slovensko 82:52 (17:11, 15:11, 25:14, 25:16)

Belgicko: De Ridder 21, Van Buggenhout 11, Mennes a Ntesa po 4, Vandenbossche 0 (Unal 14, Pouedet 8, Bollen 7, Missia-Dio a Vermuelen po 4, Bula-Butupu-Mumbu 3, Swolfs 2)

Slovensko: Hronský 18, M. Malovec 10, Borodovčák 2, Koller a Szabo 0 (Novák 15, Kret 5, Boros 2, Akantis, T. Malovec a Randuška 0)

TH: 27/16 – 13/4, Fauly: 11 - 20, Trojky: 2 -6, Rozhodovali: Bijedič (Bos. a Herc.), Cihan (Tur.), Stylianou (Cyp.)