Vytlačiť
Kategória: Reprezentácie

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici, keď prehrali v rámci D-skupiny s Veľkou Britániou 58:74.

Slováci síce v úvode pustili súpera do vedenia 6:2, sami však odpovedali šiestimi bodmi v rade. Prvá štvrtina bola nesmierne vyrovnaná, tímy si striedali tesný náskok. Po desiatich minútach boli o čosi lepšie na tom Briti, keďže viedli 21:19. V druhej štvrtine sa podarilo nášmu súperovi bodovo odskočiť, zverencom trénera Karola Wimmera to totiž dlhú dobu nešlo v ofenzíve. Do šatní šli za stavu 32:42 v ich neprospech.

Po prestávke sa podarilo mierne zlepšiť herný prejav, vďaka čomu slovenský výber ešte živil nádej na víťazstvo. Pred záverečnou 10-minútovkou však prehrával 47:57. V štvrtej štvrtine sa naši basketbalisti pustili do sťahovania manka, čo sa im krok po kroku darilo. Briti však v koncovke nespanikárili a bezpečne si postrážili cestu za víťazstvom.

B-kategória ME basketbalistov do 16 rokov – D-skupina:

Slovensko – Veľká Británia 58:74 (19:21, 13:21, 15:15, 11:17)

Slovensko: Hronský 22, Borodovčák a M. Malovec po 6, Koller a Szabó po 4 (Novák 11, Kret a Wooldridge po 2, T. Malovec 1, Boros a Randuška 0)

Veľká Británia: Ellis 11, Belle a Wallace-Steele po 9, Perry 8, Hawkins 5 (Faroukou 11, Adewale 10, Smith 5, Lacey 4, Hanson 2, Tucker 0)

TH: 23/17 – 23/14, Fauly: 17 - 23, Trojky: 3 - 6, Rozhodovali: Vassallo (Mal.), Čaikovskij (Ukr.), Christou (Cyp.)