10-21 41
  • 9.

NIT Nitra
    4-25 33

Slovenskí basketbalisti do 16 rokov zvládli úvodný duel v skupine o 17. – 24. miesto na B-kategórii majstrovstiev Európy v čiernohorskej Podgorici, nad rovesníkmi zo Švajčiarska triumfovali 80:53. Zverenci trénera Karola Wimmera tak majú už istotu záchrany, v piatok 16. augusta o 18.15 h si zmerajú sily s Cyprom v zápase o 17. – 20. miesto.

Hneď v úvode pustili Slováci súpera k šnúre šiestich bodov v rade, v priebehu však prvej štvrtiny postupne zrovnávali krok. Po desiatich minútach ešte prehrávali 15:21. V druhej 10-minútovke zapol náš výber k výbornej defenzíve, spolu s dobrou produkciou v útoku sa im podarilo otočiť stretnutie na svoju stranu. Slovenské družstvo napokon viedlo po prvom polčase 34:30.

Zmena nenastala ani po polčasovej prestávke, naši basketbalisti totiž nepustili súpera k žiadnemu tlaku. Sami ešte zvýšili obrátky v útoku, čo im vynieslo dvojciferný náskok. Pred štvrtou štvrtinou mali našliapnuté k víťazstvu, keď viedli 60:43. Slováci nepoľavili ani v záverečnej časti, bezpečne kontrolovali cestu za kľúčovým víťazstvom na turnaji.

B-kategória ME basketbalistov do 16 rokov – o 17. – 24. miesto:

Slovensko – Švajčiarsko 80:53 (15:21, 19:9, 26:13, 20:10)

Slovensko: Hronský 15, M. Malovec 13, Borodovčák 8, Novák 5, Koller 0 (Randuška 14, T. Malovec 11, Boros 8, Akantis, Kret a Wooldridge po 2, Szabo 0)

Švajčiarsko: Isotta 14, Sretenovic 13, Martinez a Spadone po 5, Maboso 0 (George 6, Ugurtas 4, Dell'Acqua 3, Lacroix 2, Cavadini 1, Vuckovic 0)

TH: 14/11 – 12/7, Fauly: 18 – 19, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Christou (Cyp.), Jurčevič (Chor.), Podar (Rum.)