• 1.

  INT Inter
  6-0 12
 • 2.

  LUC Lučenec
  3-1 7
 • 3.

  ZIL Žilina
  2-1 5
 • 4.

  PDA Prievidza
  2-2 5
 • 5.

  SVT Svit
  2-2 6
 • 6.

  LEV Levice
  2-2 6
 • 7.

  KOM Komárno
  1-3 5
 • 8.

  HAN Handlová
  0-3 3
 • 9.

  SNV Spišská N.V.
  0-4 4

Vo finále Slovenského pohára vyzvú domáci Inter Bratislava basketbalisti Levíc, v druhom semifinálovom stretnutí zdolali Spišskú Novú Ves 89:65.

Levice nastúpili veľmi sebavedomo, Spišiaci mali s ich rýchlym tempom veľké problémy. „Novovešťanov“ držal v úvode bodovo Belardo, ale dobrý posun lopty Patriotov prinášal zisk komfortného vedenia. Rocca ešte kontroval strelami za tri body, no „žlto-zelení“ išli sebavedomým krokom za finálovou účasťou. Všetko podstatné prišlo na prelome prvej a druhej štvrtiny, 13-bodová šnúra zverencov trénera Tea Hojča znamenala zisk výraznej kontroly nad priebehom. Spišiaci nemali adekvátnu odpoveď na hru súpera, ich manko tak narastalo markantným tempom. Po prvom polčase napokon vyhrávali Levice 55:26.

Po prestávke pokračoval podobný priebeh, hralo sa voľnejšie, bez výraznejšieho bránenia. Patrioti kontrolovali zápas, vedenie dostali cez 30-bodovú hranicu a mohli dať priestor aj menej vyťaženým hráčom. Záverečná 10-minútovka sa tak niesla v pokojnom duchu, jediným otáznikom bolo konečné skóre duelu. Levickí Patrioti triumfovali nad Spišskou Novou Vsou jednoznačne 89:65.

BK Levickí Patrioti – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 89:65 (28:17, 27:9, 18:15, 16:24)

Levice: S. Davis 16, Benjamin 11, Bojanovský a Žiak po 10, Krajčovič 6 (Alexander 13, Bachan 11, Pita 9, Adámik 3, Volárik 0)

Spišská Nová Ves: Rocca 15, Belardo 14, Židzik 8, Florveus 4, Majerčák 2 (Krajňák 12, Antoni 6, Rákai a Vraneš po 2)

TH: 18/10 – 5/3, Fauly: 15 – 20, Trojky: 11 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Lamoš

/Levice postúpili do finále Slovenského pohára/

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Chlapci splnili zápasový plán, mohli sme totiž dať v poslednej štvrtine viac minút hráčom z lavičky a snažiť sa pošetriť čo najviac energie na finále s Interom. S našou úzkou rotáciou hrať tri zápasy po sebe v troch dňoch, musíme proste nejako vydržať. Je to pohár, je to jeden zápas. Pre náš klub je to tretie finále po sebe – Alpsko-jadranský pohár, liga a teraz pohár. Je to pekná vizitka nášho klubu a mesta.“

Patrik Adámik, hráč Levíc: „Zápas bol od začiatku v našich rukách. Nasadili sme vysoké tempo, súper mal s tým problémy. V prvej štvrtine sa držali, ale potom poľavili. My sme aj naďalej snažili, aby mohla väčšina našich hráčov pošetriť sily. V nedeľu nás totiž čaká dôležitý zápas.“

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, Levice majú veľkú kvalitu a viac hráčov. Nám absentovali dvaja kľúčoví hráči. Snažili sme sa zo všetkých síl, musíme byť spokojní s tým, že sme postúpili aspoň do semifinále. Gratulujem Leviciam, obom tímom prajem veľa šťastia vo finále.“

Ivan Židzik, hráč Spišskej Novej Vsi: „Nepodarilo sa nám ubrániť rýchle protiútoky, ako sme si pred zápasom povedali. Levice sme tým dostali do tempa, ktoré sa stále zvyšovalo. Na konci, keď už sa o veľa nehralo, tak sme to trochu stiahli. Zahrali si obe lavičky, čo je dôležité pre mladých chalanov. Verím, že im to trochu pomôže do budúcna.“

Foto: Vladimír Dorňák