• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Poslednú miestenku na záverečný Final Eight turnaj Budiš Slovenského pohára 2016 získal prvoligový MBK Lučenec.

Novohradčania zvládli najlepšie kvalifikačné sito a o svojom postupe rozhodli už de facto v prvom zápase štvrtého kola, keď zvíťazili nad košickým béčkom o 54 bodov. Postup definitívne stvrdili v odvetnom zápase, v ktorom zvíťazili na palubovke Košíc 87:81. Lučenec sa stal víťazom kvalifikácie, na ktorej konci bolo garantované miesto na Final Eight turnaji Budiš Slovenského poháru. Zverenci Ivana Kurilla vyzvú v štvrťfinále nasadenú jednotku a organizátora turnaja – Prievidzu.

Výsledok odvetného zápasu 4. kvalifikačného kola:

Slávia TU Košice – MBK Lučenec 81:87 (17:17, 14:26, 21:22, 29:21), postupuje Lučenec

Najlepší strelci – Košice: Kiss 31, Lechman 19, Hintoš 10

Lučenec: Rendla 24, Golian 15, Jackuliak S. 12, Števula 10, Arnett, Pipíška a Praženica po 8, Kockás 2, Galovič a Halász 0

TH: 21/17 – 30/21, Trojky: 8 – 9, Fauly: 26 – 20, Rozhodovali: Karniš, Kovalčík

Ivan Kurilla (tréner Lučenca): „Košice nastúpili v identickej zostave ako pred týždňom. Dnes sme mali predovšetkým veľmi dobrý vstup do zápasu a to nám pomohlo vyhrať prvý polčas 43:31. Smolou bolo, keď sa nám po náhodnej odrazenej strele zranil Kockász, ktorý už nemohol zasiahnuť do zápasu. Druhý polčas sme súperovi ušli na 20 bodov a od tej chvíle sme stratili koncentráciu v obrane a súper hlavne v 4.  štvrtine chcel zápas otočiť. V závere hlavne skúsenosťou a taktickosťou sme zvíťazili. Kvalifikovanie tímu na turnaji Slovenský pohár je pre nás odmena. Cesta k tejto odmene bola pre nás dlhá od 10.10.2015, ktorú sme v nedeľu úspešne zakončili vo finále kvalifikácií. Na záverečný turnaj sa tešíme.“