#2Bernard Thompson*17:266785.701022100325124001214200
    #8Matej Marchyn29:0445801425000404121202011130
    #10Filip Halada*18:2535601333.35771.4246113002514170
    #11Siniša Bilič25:145771.415204580404121001417140
    #15Roman Vido*13:1114253475000202203004111140
    #21Michal Maslík13:23254000024503250100054650
    #23Jan Kratochvíl23:371333.312500003251110031580
    #43Babatunde Alawoya*9:1135600000101120000012650
    #51Igor Kürthy10:290100000001011000000010
    #55Marek Kozlík0:000000000000000000000000
    #69Ondrej Haviar22:15458034757977.8213412003724280
    Celkom200:002947621126422028712812401611172023271111340

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

• ŠH, štvrtok 3.12. o 18:00

Svoju pätnástu prehru si basketbalisti Spišskej Novej Vsi pripísali na pôde Nitry. Prvý polčas však nenasvedčoval tomu, že by si Spišiaci spod Zobora odniesli len jeden bod. Po dvadsiatich minútach vyhrávali o deväť bodov a do druhého polčasu sa vstupovalo za stavu 29:38. V tom sa zverencom Dávida Demečka už nedarilo a domácim hráčom nakoniec podľahli o 18 bodov. V sobotňajšom kole sa však drese Spišiakov prestavila aj dvojica navrátilcov Kovalík – Antoni. Boris Kovalík pritom zaznamenal osem a Adam Antoni štyri body. V ich najbližšom stretnutí privítajú Novovešťania na domácej palubovke silného súpera z Komárna. „V Nitre sme odohrali tri veľmi dobré štvrtiny, no nedokázali sme to opäť raz udržať počas celých 40 minút. To je náš najväčší problém a hoci na ňom neustále pracujeme, stále sa opakujú tie isté zlozvyky. Akoby sme si niekedy mysleli, že už to ide, prídu tri-štyri straty, dostaneme rýchlych desať bodov a „je po nás“. Proti Komárnu určite budeme bojovať, poteší ma ak naša hra bude konštantná počas celého zápasu. Sme radi, že už máme k dispozícii Borisa Kovalíka, je na ňom vidieť tréningový výpadok,  no on je „dríč“ a veľmi chce toto manko zmazať. Ak sa mu to podarí, tak nepochybujem o tom, že spolu s Antonim budú posilami,“ hovorí Dávid Demečko, tréner Spišskej Novej Vsi.

Komárňania mali týždňovú prestávku od SBL-ky, no za to odohrali dva zápasy FIBA Europe Cupe, ktoré boli aj ich posledné v tejto súťaži. Za Európskym pohárom však „lodiari“ spravili krásnu bodku, keď si v utorkovom stretnutí vybojovali víťazstvo nad bulharským tímom Rilski, a aj oni sa tak konečne radovali z úspešného zápasu. V basketbalovej Európe síce veľa vody nenamútili, za to v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige sa im darí až nadpriemerne. Momentálne ťahajú deväťzápasovú víťaznú šnúru a na svojom konte majú len dve prehry – s Prievidzou a Interom. O svoje desiate víťazstvo v rade sa pôjdu Komárňania pobiť do Spišskej Novej Vsi, nad ktorou v ich prvej tohtoročnej konfrontácii zvíťazili na domácej palubovke o 51 bodov. „Spišiaci budú určite doma hrýzť, budú nepríjemní a bojovní, no my tam ideme po povinné dva body a víťazstvo. Domácich určite nepodceňujeme, do zápasu pôjdeme na sto percent, aby sa náhodou nezopakoval výsledok z minulej sezóny, keď sme práve v Spišskej Novej Vsi nešťastne prehrali. Takže nič iné ako víťazstvo si nepripúšťame napriek tomu, že mužstvo má v nohách ťažký zápas vo FIBA Europe Cupe. Ideme naplno a j vo štvrtok,“ povedal hráč Komárna, Matej Marchyn.

Spišská Nová Ves – Komárno v sezóne 2015/2016: 54:105 (v)

Delegácia rozhodcov: Kovalčík – Životský – Daňo