#5Aleksandar Vlahovič*32:17458004048501017210024121029
    #8Saša Avramovič22:576785.700035605052200034151720
    #10Stanislav Baldovský*19:37221002366.70001233200001101326
    #12Saša Jankovič*17:03125035600006062000000111617
    #13Branislav Járay4:410000000000000010000016
    #15Róbert Nuber6:50111000000000001010000243
    #19Miloš Dimič24:314666.71333.37977.85053340136182114
    #20Maurizio Galata14:1544100000000202101001181221
    #24Peter Lechman0:000000000000000000000000
    #30Reginald Keely*5:3402000000000001100400-23
    #41Michal Baťka20:118988.901024502130210035181613
    Celkom200:003645806173516266226329241610011824106123185

Min - Odohrané minúty, 2D - Premenené strely za 2 body, 2S - Vystrelené pokusy za 2 body, 2% - Percentuálna úspešnosť streľby za 2 body, 3D - Premenené strely za 3 body, 3S - Vystrelené pokusy za 3 body, 3% - Percentuálna úspešnosť streľby za 3 body, THD - Premenené trestné hody, THS - Uskutočnené trestné hody, TH% - Percentuálna úspešnosť streľby trestných hodov, DO - Obranné doskoky, - Útočné doskoky, D - Doskoky, As - Asistencie, L- - Straty, L+ - Zisky, Bl - Bloky, Bl- - Obdržané bloky, F- - Fauly, F+ - Získané fauly, B - Body, - Užitočnosť, +- - Plus mínus body

KOS Aleksandar Vlahovič Odohrané minúty 32
  • , Novysedlák 11, Simiš 8, Štefek 8, Stojanov7 (Šimončík 10, Samek 9, Bukovič a Pánis po 2, Ábel 0, Petrovský 0, Teplan 0)

Košice: Vlahovič 12, Edwards 12, Jankovič 11, Baldovský 10, Keely 0 (Dimič 18, Baťka 18, Avramovič 15, Galata 8, Nuber 2, Járay 0, Lechman 0)

TH: 14/18 – 16/26, Trojky: 7 – 6, Fauly: 18 – 24

Rozhodovali: Doušek  Holländer  Sirocký

Peter Seman (tréner Nitry): „Myslím si, že zápas dopadol tak, ako všetci očakávali, čo sa týka skóre. Zasa sme nastúpili s príliš veľkým rešpektom voči hráčom súpera. Ako je pokročilá sezóna, ako sa tímy posilňujú a konsolidujú, je to čím ďalej, tým ťažšie pre našich hráčov, pretože hrajú proti skúsenejším, ťažším hráčom. Málokedy chválim hráčov, ale dnes som videl hlavne v druhom polčase to, na čom by sme chceli stavať. Hrali sme agresívnu obranu, dokonca sme vyhrávali súboje jeden na jedného. Že z neskúsenosti vyplynulo veľa chýb, to sa dá akceptovať pri našom tíme. V konečnom dôsledku je rozdiel okolo 35 bodov, ale prvý polčas sme prehrali o 26 bodov a v druhom sme hrali s Košicami rovnocenný zápas. Až v posledných troch minútach súper trošku zvýšil odstup, keď nastúpili hráči z lavičky. Takže je na čom stavať."

Filip Pejovič (hráč Nitry): Košičania, keďže sú vyšší a fyzicky lepšie stavaní ako my, potvrdili svoju dominanciu pod košom. Tu bolo vidieť rozdiel. Ľahko získavali lopty a násladne úspešne zakončili. Vytvorili si náskok, ktorí si udržali. My sme v druhom polčase zlepšili hru, hrali sme tvrdo, snažili sme sa zlepšiť obranu, ale to už na súpera samozrejme nestačilo."

Dražen Brajkovič (tréner Košíc): „Košice majú určite lepší tím ako Nitra. Pre mňa bol dnešný zápas skôr lepším tréningom. Čaká nás zápas s Komárnom a chceme byť pripravení na play-off, to sú naše najbližšie ciele. Od hráčov vždy očakávam maximum. Mojou snahou je hrať rýchly basketbal a tlačiť na súpera. Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Keď bol rozdiel v skóre 30 bodov, hráči už neboli takí sústredení, hlavne v defenzíve. Pre trénera je vtedy ťažké motivovať hráčov, aby išli stále naplno. Reginald Keely mal problémy s faulami, dnešný zápas mu vôbec nevyšiel, ale zabrali ostatní hráči."

Michal Baťka (hráč Košíc): Dnes bolo len otázkou času, kedy si vytvoríme náskok a budeme hrať v kľude. Chalani z Nitry však bojovali do poslednej sekundy a hlavne druhý polčas sa hralo tvrdo. My sme však mali zápas vo svojich rukách, takže záver sa už len dohrával."

BK Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 126:49Preview:

ŠH Klokočina, sobota 13.2. o 18:00, priamy prenos

Čo je dôležité vedieť: Nitrania mali po 31. kole takmer dvojtýždňovú prestávku, nakoľko sa nezúčastnili Budiš Slovenského pohára. V stredu absolvovali zápas 32. kola, v ktorom vycestovali do Komárna, kde aktuálnemu majstrovi podľahli o 45 bodov. V sobotu ich čaká ďalší náročný zápas, v ktorom na domácej pôde privítajú ďalší tím z hornej polovice tabuľky – Košice. Nováčik súťaže odohral stretnutie 32. kola až vo štvrtok, 11. februára, keď v domácej Angels aréne porazil hráčov Svitu 86:69. Košičania tak mali len jeden deň na to, aby sa pripravili na ďalšie ligové stretnutie, čo dáva domácim Nitranom menšiu výhodu, no favoritom aj tak zostávajú košické „býky“.

Kto proti komu: Nitra patrí ku klubom, ktorých káder je prevažne tvorený slovenskými hráčmi, no tréner Peter Seman sa vo väčšine zápasov môže spoľahnúť na srbskú dvojicu Simič – Pejovič. Práve Filip Pejovič bol v zápase proti Komárnu najlepším hráčom v drese Nitry, keď si pripísal 13 bodov a 10 doskokov. Aj Košičania majú v podkošovom priestore viacerých hráčov, ktorí patria k tým najlepším v lige. Jedným z nich je Reginald Keely alebo slovenský reprezentant Michal Baťka.

Čísla, čísla, čísla: Pod Zoborm nás v sobotu čaká súboj ôsmeho s tretím a favoritmi sú tak hostia z Košíc. Tí v tejto sezóne priemerne zaznamenajú 82 bodov na zápas a doteraz sa im podarilo zvíťaziť v 19 dueloch a 11 krát si pripísali prehru. Domáci naopak tento rok nepatria k veľmi ofenzívnym družstvám, keď priemerne na zápas zaznamenajú 66 bodov. Zvíťaziť sa im pritom podarilo len šesťkrát – tri razy nad Spišskou Novou Vsou, dvakrát nad Karlovkou a raz si poradili so Svitom.

Bilancia: Vo všetkých troch vzájomných zápasoch si víťazstvo pripísali hráči Košíc. V tom prvom na domácej pôde si však dva body vybojovali pomerne ťažko, keď zvíťazili „len“ osembodovým rozdielom. V Nitre to už bolo o inom a spod Zobora si odniesli 36-bodovú výhru, no a naposledy si s Nitranmi opäť poradili pomerne ľahko, keď doma zvíťazili 109:68.

Povedali pred zápasom:

Filip Pejovič (hráč Nitry): „Myslím si, že v zápase proti Košiciam pre nás bude najdôležitejšie odraziť sa z dna, v ktorom sa teraz psychicky nachádzame. Súper je vyšší a fyzicky väčší ako my, čo je ich výhoda. Musíme zlepšiť našu hru zvonka a zvýšiť počet doskokov. Zároveň musíme byť pozorní v ofenzíve, pokúsiť sa získať loptu a dať ľahké koše.“

Stanislav Baldovký (hráč Košíc): „Naším jednoznačným cieľom je vyhrať posledné dva zápasy základnej časti, a pozitívne sa tak naladiť na play-off. Nitra musí byť povinná jazda, a keď nadviažeme na výkony z posledného obdobia, tak nemám obavy o výsledok. Nikto nám nič nedaruje zadarmo, ale my sa musíme starať o svoju hru a ak bude tá v poriadku, tak sa musí ukázať väčšia kvalita na našej strane.“

Delegácia rozhodcov: Doušek Tomáš, Holländer Tomáš, Sirocký Richard