• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Slovenská reprezentácia zvíťazila v prípravnom stretnutí pred predkvalifikáciou majstrovstiev sveta 2019 v Číne nad Kosovom 75:73. S rovnakým súperom prehrali za zatvorenými dverami 61:69.

Domáci basketbalisti mali dobrý vstup do zápasu, darilo sa im spod koša a robili menší počet chýb. Postupne sa však Kosovo osmelilo a bodovou šnúrou v závere prvej štvrtiny sa dostali do vedenia 24:18. Priestor prvýkrát v rámci prípravy dostali aj Baťka so Žiakom. Čo Slovákom v závere prvej časti ušlo, to si vynahradili vstupom do druhej 10-minútovky. Zverenci trénera Ivana Rudeža otvorili túto časť stretnutia trinástimi bodmi za sebou a razom bolo vedenie na ich strane. Hostia však nezložili zbrane, v priebehu pár minút takmer stiahli manko na súpera. Po polčase však Slováci vyhrávali 42:38. V tretej štvrtine to bol oveľa vyronanejší basketbal, Kosovo zrovnalo krok a tímy sa striedali vo vedení. Podľa očakávania sa vyrovnaná koncovka preniesla aj do samotného záveru, Slováci však mali pevnejšie nervy a lepšiu mušku. Rozhodnúť mohol ešte v samotnom závere Berisha, ale jeho ďalekonosný pokus si nenašiel cestu do koša.

Slovensko - Kosovo 75:73 (18:24, 24:14, 16:18, 17:17)

Slovensko: Jones 19, Ihring 11, Körner 10, Sedmák 9, Musil 0 (Baldovský a Žiak po 9, Baťka 6, Fusek 2, Krajčovič 0)

Kosovo: Berisha 25, Shoshi 16, Kastrati 5, Morina 4, Hajrizi 2 (Veseli 12, Rugova 6, Mekaj 3, Hajdari a Zekiqi 0)

TH: 16/10 - 10/8, Fauly: 16 - 19, Trojky: 7 - 9, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin, 100 divákov.

Ivan Rudež, tréner SR: "Víťazstvo je vždy pozitívne. Zápas bol testom nášho charakteru. Nebudem robiť žiadnu eufóriu po víťazstve v príprave, ale videli sme tím, ktorý bojuje jeden za druhého. Hráči dávajú zo seba maximum. Myslím si, že to bola dobrá pozvánka pre všetkých basketbalových fanúšikov, aby podporili svoje mužstvo v auguste."

Mário Ihring, rozohrávač SR: "Boli sme motivovaní z utorňajšieho zápasu, kde sme nezvládli koncovku. Povedali sme si v šatni, že musíme byť silní a zvládnuť stredajší zápas do víťazného konca. Myslím si, že sa to podarilo, aj keď niektoré úseky hry neboli stopercentné. Bojovali sme a ukázalo sa to na výsledku."