• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenská reprezentácia vstúpila do predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 v Číne neúspešne, s Arménskom prehrala v zápase A-skupiny 61:75.

Slováci začali stretnutie dobre, priebeh prvej štvrtiny bol prevažne v ich rukách. V druhej časti sa však karta obrátila, Arméni predviedli ofenzívnu smršť, na ktorú zverenci trénera Ivana Rudeža nedokázali odpovedať. Aj preto prehrávali Slováci po prvom polčase 30:46. Po prestávke sa snažili zvrátiť hostia negatívny vývoj duelu, ale Arménsko už malo stretnutie pevne vo svojich rukách. V záverečnej štvrtine sa podarilo slovenským basketbalistom aspoň znížiť vysoké manko na súpera, Slováci tak odštartovali predkvalifikáciu prehrou 61:75 proti Arménsku.

Arménsko - Slovensko 75:61 (15:20, 31:10, 13:9, 16:22)

Arménsko: Boatright 16, Chrabascz 11, Fischer 6, Tavakaljan 4, Amirčanov 0 (Hess 22, Mkrtychjan 14, Yanku 2, Čivičjan 0)

Slovensko: Jones 12, Sedmák 9, Baťka 7, Ihring 4, Musil 0 (Rančík 20, Žiak 9, Baldovský, Bachan a Krajčovič 0)

TH: 14/13 - 17/10, Fauly: 20 - 22, Trojky: 6 - 9, Rozhodovali: Gurion (Izr.), Mattioli (Tal.), Ozols (Lot.)

Povedal po zápase:

Ivan Rudež, tréner SR: "Stratili sme rytmus hry na konci prvej štvrtiny, keď sme namiesto dlhého útoku zahrali krátky, divoký. Súperovi sme tím dovolili dve ľahké tranzície, po ktorých získal sebavedomie. Celkovo si treba uvedomiť, že sme čelili súperovi, ktorý disponuje veľkou kvalitou na pozíciách jeden a dva, kde má naturalizovaných Američanov, ktorí svojou kvalitou zabezpečujú vysokú úspešnosť streľby. Pre nás je to dobrý signál, že musíme viac bojovať."