• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Basketbalisti MBK Rieker COM-therm Komárno zvládli odvetný štvrťfinálový zápas Alpsko-jadranského pohára, doma zvíťazili nad Levicami 103:75.

Patrioti pricestovali k vicemajstrovi so značne okliešteným kádrom, pre maródku absentovali Djokič, Josipovič, Nofflet a Vojtek. Komárno nasadilo od úvodu vysoké tempo, v ofenzíve bolo mimoriadne produktívne. Levičania doťahovali v priebehu prvej štvrtiny, nakoniec po desiatich minútach prehrávali 18:24. Vstup do druhej časti vyšiel "obuvníkom" dokonale, šnúrou 11:1 v priebehu necelých troch minút sa výraznejšie odpútali od svojho súpera. Dobrá rotácia v útoku vytvárala hráčom Komárna voľné pozície za tri body, pri ktorých sa často nemýlili. Aj preto domáci šli do šatní za stavu 56:39. Po prestávke zverenci trénera Richarda Ďuriša definitívne zlomili odpor súpera, vedenie sa dostalo pred poslednou 10-minútovkou až cez hranicu 30 bodov (86:55). Posledná štvrtina už nepriniesla nič výnimočné, tempo hry opadlo, tréneri sa rozhodli dať šancu aj menej vyťažovaným hráčom. Komárno napokon dokráčalo k postupu do semifinále, doma zvíťazilo nad Levicami 103:75.

MBK Rieker COM-therm Komárno - BK Levickí Patrioti 103:75 (24:18, 32:21, 30:16, 17:20)

Komárno: Langston 19, Vido 17, Halada 12, Tomič 9, Bilič 5 (Cobb 12, Djordjevič 11, Bojanovský 8, Marchyn Matej 6, Kuffa 4, Jurčina a Petrovský 0)

Levice: Ammons 36, Djurič 16, Krajčovič 9, Musil a Summers po 5 (Marchyn Matúš 3, Zigo 1, Danielič, Klár a Lukniš 0)

TH: 17/13 - 24/16, Fauly: 19 - 16, Trojky: 8 - 3, Rozhodovali: Fuska, Pipíška, Doušek

/prvý zápas 80:86, ďalej postupuje Komárno/

Richard Ďuriš (tréner Komárna): "Sme radi, že sme na štvrtý pokus proti Leviciam uspeli. Myslím si, že aj keď im chýbali niektorí hráči, tak ich výkon bol sympatický. Sme radi, že splnili prvý klubový tohtosezónny cieľ - dostať sa medzi štyri najlepšie tímy Alpsko-jadranského pohára. S Levicami budeme hrať do konca sezóny ešte veľa zápasov. Táto výhra nás potešila."

Boban Tomič (hráč Komárna): "Boli sme od prvej do poslednej minúty koncentrovaní. Súperovi chýbali nejakí hráči, preto sme aj tak jasne vyhrali. Nie je to však reálne zrkadlo tohto zápasu."

Ladislav Lutovský (asistent trénera Levíc): "Vycestovali sme v takej situácii, že sme sa o tom sami presvedčili. Komárno momentálne hrá dobrý basketbal už aj s Tomičom boli v plnej sile. O to ťažšie sa hralo, že nám chýbali štyria hráči. Aj tí, ktorí boli na zápase prítomní, tak neboli všetci v poriadku. Nechcem to brať ako výhovorku, žiaľ bohu bolo to cítiť. Chvíľu sme aj chceli hrať a bojovať. V druhej štvrtine to miestami vyzeralo celkom sympaticky. Potom sme sa bohužiaľ zlomili, zápas sa už potom len prakticky dohrával. Vyzdvihol by som Mychala Ammonsa, to bol príjemný moment, dal 36 bodov a bol agresívny. Tiež Danieličov výkon, hral bez rešpektu. Gratulujeme Komárnu k víťazstvu. My sa musíme dať v prvom rade dokopy, doliečiť sa. Neviem čo bude so stredajším stretnutím proti Prievidzi, zrejme bude odložený."

Vladimír Klár (hráč Levíc): "Zápas sa asi ťažko hodnotí, každý videl v akej oklieštenej zostave sme prišli. Aj my sme sa neobišli bez virózy, podobne ako ostatné tímy. Výsledok je taký, aký je. Ideme ďalej, dáme sa dokopy. Čakajú nás ďalšie zápasy. Verím, že budeme v plnej sile a znova sa dostaneme na víťaznú vlnu."