• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Patrioti Levice podľa očakávania spečatili postup do štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, vo svojom záverečnom zápase v B-skupine triumfovali doma nad českým mmcité1 Basket Brno 82:62.

Úvod stretnutia bol zaujímavý, oba tímy si totiž navzájom vymenili päťbodovú šnúru. Levice potom zaznamenali šesť bodov v rade, vďaka čomu výraznejšie odskočili. Brno v tejto fáze nepustili k bodom viac ako päť minút, no koncovka patrila práve hosťom. Zhoršenou obranou Patriotov vyhrali prvú štvrtinu napokon 19:17. V druhej časti pokračoval vyrovnaný basketbal, vo veľkej miere to bolo o streleckom súboji Hota s Novotným. Na domácej strane však zabral aj Juríček a „žlto-zelení“ si vďaka tomu vybudovali mierne vedenie. Prvý polčas vyhrali 43:38.

Po prestávke bolo mierne lepším tímom Brno, Levičania totiž striedali lepšie momenty s horšími. V jednom momente dokonca hostia viedli - 54:53, ale v závere prišlo päť dôležitých bodov v podaní Patriotov. Do záverečnej časti sa tak išlo za stavu 58:54 z pohľadu domácich. Zverenci trénera Michala Madzina urobili rozhodujúci krok hneď v úvode štvrtej štvrtiny, keď úsekom 10:0 definitívne zlomili odpor súpera. Brno herne úplne odišlo, Leviciam to uľahčilo cestu za úspešným a víťazným koncom v skupinovej fáze.

Alpsko-jadranský pohár - B-skupina:

Patrioti Levice - mmcité1 Basket Brno (ČR) 82:62 (17:19, 26:19, 15:16, 24:8)

Levice: Juríček 17, Krajčovič 14, Hot 12, Bachan 11, Perovič 8 (Žiak 10, Bojanovský 5, Hill a Kirves po 2, Volárik 1, Adámik a Danielič 0)

Brno: Roby 12, Kavaš 11, Farský a Krakovič po 6, Kozina 4 (Novotný 11, Stegbauer 5, Jokl 4, Nehyba 3)

TH: 18/13 - 19/14, Fauly: 19 - 19, Trojky: 11 - 6, Rozhodovali: Tomašovič, Margala, Turček (SR), 600 divákov.

Michal Madzin, tréner Levíc: „Nie je to úplne jednoduché zhodnotiť zápas. Myslím si, že zlepšeným výkonom v druhom polčase sme tento zápas dostali do svojich rúk, ale som toho názoru, že výkon by sme potrebovali trochu zlepšiť z takéhoto stretnutia.“

Martin Bachan, hráč Levíc: „Trošku sme sa trápili v útoku, nevedeli sme čo hrať. Dovolili sme im nejaké ľahké koše z protiútokov, čo vlastne pramenilo z nášho nepodareného protiútoku. Nakoniec sme sa dali nejako dokopy a výsledok je úplne iný, ako vyzeral celý zápas.“

Lubomír Růžička, tréner Brna: „Musím povedať, že sme hrali bez prvého rozohrávača, čo je vždy veľká komplikácia. Myslím si, že 30 minút sme tu odvádzali dobrú robotu na oboch stranách palubovky. Trošku nás limitoval útok a ofenzívna potencia, ale stále sme prehrávali len o štyri body. Potom však žiaľ prišli tri straty za sebou, domáci sa chytili, vyhrávali o osem a prišiel prvý oddychový čas. Nezachytili sme to, bolo o 14, prišiel druhý time out. Potom sa už dostanete do takého kŕču, že vám nedarí úplne nič. Domáci sa dostali do laufu a vyhrali podľa mňa rozdielom, ktorý sme si nezaslúžili počas tých 30 minút. Taký je však basketbal, niekedy je v tomto krutý. Počas 30 minút to bol výkon, ktorým sa chceme prezentovať.“

Davell Roby, hráč Brna: „Levice majú skutočne dobré družstvo. Sú v ňom skúsení hráči. Zničili nás pod košom, premenili priveľa otvorených striel. Preskákali nás, získali dôležité lopty a zaslúžene zvíťazili v tomto zápase.“