• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Víťazný deň pre slovenské tímy v Alpsko-jadranskom pohári. Potvrdili to aj Patrioti Levice, bez výraznejších problémov triumfovali na palubovke rakúskeho Welsu a stali sa víťazom A-skupiny. Zverenci trénera Michala Madzina už poznajú aj svojho súpera vo štvrťfinále, je ňou česká SLUNETA Ústí nad Labem.

Levice nastúpili bez avizovaného McCalluma, od Welsu získali dostali úvodné štyri body zápasu, ale následne na to odpovedali 8-bodovou šnúrou. Dobrý úvod sa odzrkadlil aj v ďalšom priebehu, slovenský zástupca si rýchlo vybudoval vedenie a prvú štvrtinu vyhral 18:8. Patrioti konečne mali dobrý prvý polčas, čo sa potvrdilo aj v druhej 10-minútovke. Domácim nepomáhali ani rôzne varianty zostavy, zverenci trénera Michala Madzina sa mohli totiž opierať o vysokú úspešnosť streľby za tri body. Navyše postupne na palubovke dominovali, ukazovalo sa to v ofenzíve, vedenie preskočilo 20-bodovú hranicu. Ruku k dielu priložili aj hráči z levickej lavičky, po prvom polčase svietil pre slovenský tím priaznivý stav - 54:30.

V tretej štvrtine mierne opadlo tempo zápasu, Patrioti si však neustále kontrolovali všetko, s čím na nich súper vyrukoval. Naďalej si udržiavali viac ako 20-bodové vedenie, výrazný priestor dostali menej vyťažení hráči. Tí jasne predčili tých na strane Welsu, pred záverečnou periódou vyhrávali 71:43. Štvrtá štvrtina už nič podstatné nepriniesla, Levičania nepripustili zo svojej strany zmenu diania na palubovke. Napokon si dosť jasne dokráčali za ďalším jasným víťazstvom a prvenstvom v A-skupine.

Alpsko-jadranský pohár - A-skupina:

Raiffeisen Flyers Wels (Rak.) - Patrioti Levice 56:86 (8:18, 22:36, 13:17, 13:15)

Wels: Birts 21, Von Fintel 8, Delaney 5, D. Tepič 4, Razdevsek 1 (T. Tepič 7, Orf 4, Gatterbauer, Inoa Gil a Waser po 2, Kovačevič 0)

Patrioti: Lacy 14, Freeman 6, Krajčovič 3, Abrhám 2, Bojanovský 0 (Juríček 17, Bachan 15, Volárik 13, Kotásek 12, Adámik 4)

TH: 14/11 - 17/14, Fauly: 24 - 20, Trojky: 3 - 12

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Teší ma toto víťazstvo. Nikdy sme Wels nepodcenili, každý hráč dostal šancu zahrať si, čiže z toho pohľadu je to pre nás dobrá výhra."

DaVonté Lacy, hráč Patriotov: "Trafili sme strely. Wels sa snažil, z tohto pohľadu to nebol úplne jednoduchý zápas, ale uspeli sme v ňom."