• 8.

10-21 41
  • 9.

4-25 33

Postupový sen sa rozplynul až v predĺžení. Inter Bratislava prehral v rozhodujúcom stretnutí B-skupiny Alpsko-jadranského pohára so slovinským Šenčurom a pri svojej premiére v tejto súťaži končí v skupinovej fáze. Vo štvrťfinále si tak Spišskí Rytieri zahrajú proti Šenčuru.

Záverečné stretnutie v B-skupine sa začalo v svižnom tempe, Šenčur prekvapil minimálne v úvode mimoriadne tvrdou a nepriepustnou obranou. Tá robila hráčom Interom problémy, najmä pod košom si nevedeli poradiť so zápasom. V 6. minúte dokonca prehrávali dvojciferným rozdielom - 6:17. Následne to zobral do svojich rúk Gandia-Rosa, ku ktorému sa pridal nečakaný ťahúň - Orihel. Spoločnými silami zavelili k obratu, prvú štvrtinu však prehrali 19:24. V druhej časti sa už domáci lepšie adaptovali hru súpera, dvojica Zubac a Slavinskas poslala tím po dlhšom čase do vedenia. Karta sa razom obrátila, Šenčur mal problém s protiútokmi Interu. Keď sa k tomu pridala bodová šnúra domácich, tak z toho bolo polčasové vedenie 44:40.

Zverenci trénera Olega Meleščenka odštartovali dobre aj dianie v druhom polčase, trio Gandia-Rosa, Slavinskas a Zubac potiahlo do prvého výraznejšieho trháku v zápase. „Žlto-čierni“ však na chvíľu stratili koncentráciu a Šenčur ich okamžite potrestal vyrovnaním skóre zápasu. Od tohto momentu to bol opäť veľký boj o každý kôš a loptu. Na interistickej strane bola o čosi väčšia chuť po víťazstve, do záverečnej časti sa išlo za stavu 68:65. V štvrtej štvrtine to bola atraktívna a vyrovnaná bitka o postupové miesto. Svedčí o tom aj to, že ani jeden tím nevedel výraznejšie bodovo odskočiť. Dráma z toho bola až do samotného záveru, do záverečných dvoch minút sa išlo za stavu 84:84. Rovnako vyrovnané to bolo aj 56 sekúnd pred koncom. Tímy si v koncovke vymenili trojky, no záverečné útoky nedopadli podľa predstáv a tak sa išlo do predĺženia. V predĺžení to bolo kto z koho, žiadne možnosti na chyby a oddychové časy. Interu zvlhol strelecký prach a Šenčur premenil všetko, na čo siahol.

Alpsko-jadranský pohár - B-skupina:

Inter Bratislava - KK Šenčur GGD (Slov.) 101:105 pp (19:24, 25:16, 24:25, 21:24 - 12:16)

Inter: Slavinskas 33, Zubac 21, Gandia-Rosa 17, Blondin 16, T. Malovec 6 (Orihel 8, M. Malovec 0)

Šenčur: Rebec 30, Ahmedovič 21, Rizvič 20, Ozegovič a Rojč po 9 (Martinčič 12, Malovčič 4, Daneu a Tešič 0)

TH: 20/17 - 17/15, Fauly: 18 - 21, Trojky: 14 - 12

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Rozhodla lavička. Oni mali celý mančaft. Jasne, že zápas vo Viedni včera pustili, lebo sa rozhodovalo dnes. Kto vyhrá, postupuje. Keď sa pozrieme na čísla, jednoznačne sme prehrali na doskoky, ale hrali sme veľmi dobre – máme 26 asistencií, len 9 strát. Chýbali nám ale ešte agresívnejší hráči. Čo povedať? Som vďačný, že chalani bojovali až do konca.“

Trevor Blondin, hráč Interu: „Fajn zápas. Oba tímy bojovali, hrali hore-dole. Stretli sa dvaja dobrí súperi. Mali miernu výškovú prevahu, takže pod košom nás trocha bili. V závere sme boli možno aj mierne unavení, a tak sme nepremenili dostatok striel, aby sme zvíťazili."

Miljan Pavkovič, tréner Šenčura: „Bol to veľmi dôležitý súboj pre obe družstvá. Na konci rozhodli hráči z lavičky. Náš súper hral tiež veľmi dobre a rovnako aj on by si zaslúžil vyhrať, ale mali sme viac šťastia a ukázali sme naše skúsenosti, vďaka čomu sme zvíťazili.“

Ramo Rizvič, hráč Šenčura: „Veľký zápas pre nás. Potrebovali sme víťazstvo a dosiahli sme ho. Sme vo štvrťfinále!“