• 8.

10-22 42
  • 9.

4-28 36

Slovenskí zástupcovia v pohárovej Európe boli tento týždeň stopercentní. Komárno pokračuje v skvelej jazde v Alpsko-jadranskom pohári, tretiu výhru v rade získalo v Škrljeve. „Diabli“ zatiaľ v tejto súťaži neprehrali a sú na jasnej ceste postúpiť do štvrťfinále.

Komárno prišlo do Chorvátska v takmer kompletnej zostave, k dispozícii boli už aj obe nové posily. Úvod zápasu nepriniesol nejaké bodové hody, o čosi lepšie na tom boli „diabli“, ktorí si držali mierny náskok. Dobre vyšiel hosťom najmä záver, Stuckey pomohol k vedeniu 18:13 po prvej štvrtine. V druhej 10-minútovke sa ukázala aj sila Škrljeva, ktorému sa podarilo otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu. Pre Komárno bolo dôležité, že manko nebolo vôbec vysoké. Skvelé momenty mal v závere prvého polčasu Vicentič, pre hostí bolo v týchto chvíľach kľúčová persóna. Zverenci trénera Zlatka Jovanoviča napokon vyhrali prvý polčas 38:33.

V druhom polčase pokračoval skôr defenzívne ladený basketbal a najmä, ani jeden z tímov nevedel výraznejšie odskočiť. Hráči Komárna držali dlhú dobu mierne vedenie, v dobrom svetle hrali pri svojej premiére Vicentič a Markovič. S postupom času sa ukazovala vyššia kvalita na strane slovenského tímu a keď sa k tomu pridala aj dobrá streľba z diaľky, nádej na uchovanie stopercentnej bilancie žila. Do poslednej štvrtiny sa išlo za stavu 58:53 z pohľadu Komárna. Hneď v úvode „diabli“ urobili rozhodujúci krok za treťou výhrou za sebou, 6 bodmi v rade sa ich náskok dostal prvýkrát v stretnutí do dvojcifernej hodnoty. To sa ukázalo ako kľúčové, koncovku sa podarilo zvládnuť a zverenci trénera Zlatka Jovanoviča získali tretiu výhru v súťaži.

Alpsko-jadranský pohár – C-skupina:

KK DepoLink Škrljevo – BC Komárno 69:76 (16:18, 17:20, 20:20, 16:18)

Najviac bodov – Škrljevo: Barišič 20, Jelič 14, Bart 8

Komárno: Vicentič 11, Foltín 9, Dolník, Podojak a Volárik po 2 (Stuckey 17, Markovič 15, Skvašik 12, Danielič 6, Šimko 0)

TH: 17/12 – 9/6, Fauly: 18 - 24, Trojky: 7 - 10

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Za akýkoľvek okolností sa neskrýam za nejaké ospravedlnenia, ale do Škrljeva sme prišli bez akéhokoľvek tréningu, bez Luku Gašiča a s dvoma novými hráčmi, ktorí ešte nepoznajú náš systém a len sa spoznali s chalanmi. Myslím si, že pre tieto dôvody je toto víťazstvo pre nás ešte cennejšie ako obvykle. Kontrolovali sme zápas, vedeli sme, čo Škrljevo bude hrať. Po fyzickej stránke sme odpovedali dobre, spolu so zapojením ostatných hráčov sme našli dobrý rytmus na to, aby sme ich zdolali. Gratulujem Škrljevu k hre a prajem im ešte do sezóny veľa šťastia. Nás teraz čaká začlenenie nových hráčov do tímu, verím, že sa už nepridajú žiadne zranenia."

Anes Podojak, hráč Komárna: "Celkovo to bol z našej strany dobrý zápas. Otvoril sme ho dobrou obranou a inteligentnou hrou v útoku. Podarilo sa nám natiahnuť víťaznú sériu v Alpsko-jadranskom pohári a čo je dôležité, že nám to pomôže pred ligovým zápasom so Spišskými Rytiermi."